in ,

Sevgiliyle İzlenebilecek Aşk Animeleri

Sevgiliyle İzlenebilecek Aşk Animeleri

Aşk animeleri, özellikle shojo ve josei demografilerinde son derece popülerdir, ancak shounen ve seinen ile de bazı çapraz bağlantıları vardır. Bu aşk animeleri, romantik komedi topluluğun temelini oluşturduğu komediler olabilir, diğerleri ise sert dramalar veya düşük çatışmalı, yaşamdan kesitler sunan animelerdir.

Harika bir romantik anime, yarım kalmış bağları birleştiren, tatmin edici ve anlamlı bir finale sahip olmalıdır; Fruits Basket bunun en iyi örneğidir. Ne yazık ki, diğer birçok romantik anime bu işi yapamıyor; orijinal hikayeye sabit kalmadılar ya da sonları tahmin edilebilir sonla bitti. Neyse ki bu listemizde sizlere sevgilinizle izleyebileceğiniz aşk animelerini hazırladık.

Osake wa Fuufu ni Natte kara

image 19
Osake wa Fuufu ni Natte kara

Osake wa Fuufu ni Natte kara, romantizmi yaşamdan kesitlerle ve hafif eğlendirici olaylarla neşeli bir seinen türünde harmanlayan kısa bir anime. Bu anime, evin geçimini sağlayan büyüleyici kadın Chisato ve onun içki karıştırmada iyi olan mütevazı kocası Sora’yı anlatıyor.

Üçer dakikalık bölümlerde Chisato eve yeni bir içki karışımıyla geliyor, genellikle alkollü. Ancak çok az içerik var ve herhangi bir standarda göre çok döngüsel. Ama yine de sevgiliyle izlenebilecek bir anime.

Senryuu Shoujo

Aşk Animeleri
Senryuu Shoujo

Senryuu Shoujo, tamamen yazılı kelimelerle iletişim kuran Nanako adında sessiz ama nazik bir kızın yer aldığı mini bir Komi Can’t Communicate gibi anime. Kısa süre sonra Nanako’yu Nanako yapan her şeyi takdir eden sarışın bir çocuk olan eski suçlu Busujima ile arkadaş olur.

Birçok gençlik romantizm animesi gibi, Senryuu Shoujo de büyüleyici karakterlere ve bazı harika sahnelere sahip, ancak hikaye gerçekten iyi bir final vermek için çok çekingen. Senryuu Shoujo gibi anime serileri izleyiciyi romantik kıvılcımların uçuştuğu konusunda sevdiriyor.

My Next Life As A Villainss

image 21
My Next Life As A Villainss

Genel olarak, My Next Life as a Villainess tatlı karakterlere sahip eğlenceli bir shojo isekai animesi, ancak olay örgüsü 2. Sezonda kısa sürede çözülüyor.

Sonunda, Katarina’nın yapacak bir şeyinin kalmadığı ve romantik alt konuların ilerlemekte zorlandığı anlamına geliyordu. Villainess‘in hikayesi daireler çizdi, karakterler ciddi bir nihai hedeften yoksundu, en önemlisi de kimseye aşık olmayan Katarina Claes’in kendisi.

Kaichou wa Maid-sama!

image 22
Kaichou wa Maid-sama!

Orijinal Kaichou wa Maid-sama! serisi, hikaye 18 ciltte final verdiğinde aslında bir sona sahipti, ancak anime uyarlaması bu noktaya gelmedi. Tsundere kahramanı Misaki Ayuzawa yavaş yavaş gizemli sarışın Takumi Usui ile yakınlaştı ve anime hayranları bunun nasıl sonuçlanacağını görmeye hevesliydi.

Anime hayranları hikayenin tamamını anlamadılar ve çok şey kaçırdılar. Orijinal manga, Takumi’nin arka planını, bol miktarda aile dramı ve Misaki’nin İngiltere’ye cesur yolculuğunu içeren çok ayrıntılı bir şekilde araştırıyor. On yıl kadar sonra, Misaki ve Takumi gerçekten de hayallerindeki düğüne kavuşurlar, ancak sadece mangasında.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

image 23
Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Doğrusunu söylemek gerekirse, Gekkan Shoujo Nozaki-kun’u romantizmden çok komediydi, ancak öyle olsa bile, hikaye hiçbir yere gitmeyi reddeden birkaç potansiyel romantizm olayı oluşturdu. Bu anime, aşık olduğu Nozaki tarafından nazikçe reddedilen güzel deredere Chiyo Sakura’yı canlandırıyor ve şimdi birlikte shoujo manga çiziyorlar.

Nozaki-Kun’un manga ve anime versiyonları komedi uğruna işleri uzatmayı gerçekten seviyor ve daha romantizm odaklı izleyiciler seriden bunalmış olabilir. Anime, sağlam bir kimyaya sahip harika karakterlere sahip, ancak bu romantizmin mizahi ya da ciddi bir şekilde gerçekten ortaya çıktığı gün asla gelmiyor.

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san

Aşk Animeleri

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san‘ın masum ve çekici bir havası var, ancak bu hava kısa sürede sönüyor. Shikimori, okulda, herkesin en çok da nazik erkek arkadaşı Izumi Yuu’nun hayran olduğu atletik, akıllı ve sorumluluk sahibi bir kızdır.

Kızın daha güçlü ve daha koruyucu olması bir değişiklik, ancak bu tek başına harika bir romantizm yaratmadı. Shikimori sona erdiğinde, aralarında pek bir şey değişmemişti ve fazla büyümediler. Olası bir aşk üçgeni bile pek bir şey değiştirmedi. Ama yine de aşk animelerinden biri.

Senpai ga Uzai Kouhai no Hanashi

Aşk Animeleri

Senpai ga Uzai Kouhai no Hanashi, en iyi ihtimalle vasat bir ilk sezona sahipti ve romantizm izleyicilerine 2. Sezonda dört gözle bekleyecekleri pek bir şey vermedi. Korkunç bir romantizm animesi değil, ama aynı zamanda ana romantizmi çok fazla ilerletmeyen zayıf, genel bir notla sona erdi.

Senpai ga Uzai Kouhai no Hanashi, minyon tsundere Futaba Igarashi ve onun büyük iş arkadaşı ve aşk ilgisi Harumi Takeda’nın oynadığı bir josei ofis romantizmidir. Bazı açılardan, Toko Sakura ve Kazama arasındaki yan romantizm daha ilgi çekicidir, ancak aynı zamanda daha az ekranda yer alır.

Koroshi Ai

Aşk Animeleri
Koroshi Ai

Koroshi Ai, dövüşte iyi olan yetenekli genç bir kadın olan sarışın tsundere Chateau’nun oynadığı şaşırtıcı derecede şiddetli bir shoujo anime. Daha sonra, gerçek adının bu olduğunu varsayarsak, gizemli Ryang-Ha Song ile yolları kesişir ve birlikte garip bir maceraya atılırlar.

Sonrası, gerçekte ne hakkında olduğuna tam olarak karar veremeyen yoğun bir anime. Ana romantizm yavaş ve hem Chateau hem de Ryang-Ha hakkında bazı ifşaatlar ortaya çıktıktan sonra bile pek işe yaramıyor. Özellikle finali, hikayenin bitmekten çok uzak olduğunu gösteren bir son değil.

Yofukashi no Uta

Aşk Animeleri
Yofukashi no Uta

Yofukashi no Uta, oldukça iyi bir başlangıca sahip olan, ancak yine de gerçek bir finalden çok uzak olan birçok kısa anime serisinden biri. Bu romantik komedi animesi, dünyada kaybolmuş ve istenmediğini hisseden sekizinci sınıf öğrencisi dandere Ko Yamori’yi canlandırıyor, bu yüzden amaçsızca gece yarısı sokaklarında dolaşıyor.

Ko orada Nazuna Nakakuza adında eğlenceli ama bir o kadar da yalnız bir vampir kızla tanışır. Arkadaş olurlar ve Ko vampir olma niyetini belirtir, ancak 1. Sezonda bundan hiçbir şey çıkmaz. Nazuna’nın kişiliğinde de hafif bir değişim oldu, ancak yine de ciddi bir şey gibi hissettirmedi.

Kakkou no Iinazuke

Aşk Animeleri

Kakkou no Iinazuke, yeni doğan Erika ve Nagi’nin hastanede yanlışlıkla yer değiştirdiği gibi tuhaf bir olayla başladı, ancak kısa süre sonra hayatları daha da karıştı. Artık ailelerinin isteği üzerine lise öğrencisi olarak nişanlanmışlardır ve her ikisinin de gözü başka birindedir.

Erika internette gizemli birinin dikkatini çekmeye çalışırken, Nagi daha çok Hiro Segawa’ya ve Nagi’nin üvey kız kardeşi Sachi’ye ilgi duymaktadır. Durum 24 bölüm boyunca karışmaya devam etti ve sonunda hiçbir şeyin çözüleceğine dair bir işaret yoktu. Karakterler de Erika ve Sachi’nin kardeş olarak yakınlaşmaları dışında pek bir kişisel ilerleme kaydedemedi.

İlginizi Çekebilir:  Star Wars: Visions – Çıkış Tarihi, Fragman Ve Bilinmesi Gerekenler
manga

Korku ve Romantizm Türünün Birleştiği 7 Manga Önerisi

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen: Gege Akutami Manga’nın Finaline Dair İpuçları Veriyor