in ,

Sezonun Shoujo Rüzgarı Estiren İncisi: Skip to Loafer

Skip to Loafer

Çok yönlü karakterleri, parlak mizahı ve alışılmışın dışında tarzıyla, Skip to Loafer, seinen ve drama türünde anime izlemeyi sevenler ve diğer herkes için 2023 Baharının vazgeçilmezi olmaya geliyor.

Bahar sezonunun açılmasıyla birlikte pek çok yeni anime ve var olan serilerin devam sezonları yayınlanmaya başladı. Büyüleyici görselleri ve muazzam hikâye anlatımıyla Disney+’ta yayınlanan Tengoku Daimakyou’dan daha ilk bölümünden etkileyici animasyonları ile pek çok izleyici kazanmış Jigokuraku’ya kadar oldukça fazla seri bu sezon anime dünyasına giriş yaptı. Tabii ki seinen ve slice of life türünün mükemmel bir örneği olan Skip to Loafer da öyle. Nisan ayından itibaren yayınlanmaya başlayan Skip to Loafer, belki de uzun zamandır beklediğimiz ve hepimizi lise yıllarına götürecek olan anime.

Daha on beş yaşında memleketi Ishikawa’dan Tokyo’ya lise okumaya gelen Mitsumi, ilk günden şehir hayatının pek çok zorluğu ile karşılaşıyor ve şehirde yaşamın hiç de beklediği gibi kolay olmayacağını fark ediyor. Alışılmış lise animelerinden farklı olarak Skip to Loafer, özgün karakter tasarımı ve sade animasyonu sayesinde sadece fragmanıyla bile büyük bir hayran kitlesi kazandı. Hikayedeki karakterlerin samimi ve içten olması ayrıca hikâyede pek çok mizahi öge bulunması izleyicinin daha ilk bölümden beğenisini topladı ve türünün diğer örneklerinden ayrılmasını sağladı.

Mitsumi ve Sousuke Bildiğimiz Liseli Anime Karakterlerine Benzemiyor

image 70

Mitsumi, her zaman okulda en iyi olmak için çalışır ve daha iyi bir lisede öğrenim görmek için de hikayemizin başında memleketinden Tokyo’ya taşınır. Sonrasında dereceyle mezun olup bir gün hükümet için çalışmayı hedeflemektedir. Fakat özenle hazırladığı planları daha ilk gününden metroda kaybolmasıyla sanki bir anda yıkılır ve Mitsumi oldukça çaresiz kalır. Ancak sonrasında Sousuke’nin yardımına koşmasıyla okulun yolunu bulur.

İlginizi Çekebilir:  Hayao Miyazaki'nin How Do You Live? Filminin Çıkış Tarihi, Son Haberler ve Şu Anda Bildiklerimiz

Diğer lise animelerinin aksine Skip to Loafer, Mitsumi’ye hırslı ve azimli ama aynı zamanda naif ve sosyal durumlarda genellikle bilgisiz kılan çok yönlü bir kişilik veriyor. Tokyo’daki sınıf arkadaşlarına hiç benzemeyen Mitsumi, çocukluğundan beri aynı en iyi arkadaşa sahip olduğu için yaşıtı liselilerin arkadaşlık ilişkileri hakkında pek bir fikir sahibi değildir. Sınıf arkadaşları üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakma çabası ilk bölümlerde herkesi güldürmüş ve Mitsumi’ye olan sempatilerini arttırmıştır.

Mitsumi’nin Tokyo’da ilk edindiği arkadaşı Sosuke ise Mitsumi’den tamamen farklı. Lisedeki ilk gününde uyuyakalıyor ve açılış törenine geç geliyor. Çoğu şeye karşı ilgisiz görünen bir karakter olan Sosuke, belki de hala hırsını ateşleyecek şeyi aramaktadır. Ancak Mitsumi’nin Tokyo metrosunda kaybolduğunu fark ettiğinde hemen yardıma koşuyor. Dışarıdan soğuk biri gibi görünmesine rağmen Sosuke nazik oldukça nazir bir insan. Mitsumi ise kasabalı kız hareketleri ve sarsılmaz hırsıyla Sosuke’nin hemen ilgisini çekiyor.

Skip to Loafer Olağanüstü Mizahı ve Hikaye Anlatımıyla Öne Çıkıyor

image 71

Başrol ikilisi arasında filizlenen ilginç dostluk hikayesi ile Skip to Loafer sezonun belki de izlemesi en keyifli yapımlarından biri. Animasyon ve karakter tasarımı oldukça benzersiz, diğer animelerin son derece ayrıntılı tarzı yerine pastel tonları ve basit, temel çizgileri tercih etmesi sebebiyle, izleyicilere eski animeleri hatırlatabilecek nostaljik ve klasik bir seyir keyfi sunuyor. Keina Suda’nın “Mellow” şarkısının eşlik ettiği OP ise animenin en güzel ve özenilmiş kısmı diyebiliriz. Şarkı eşliğinde ettikleri dansla Mitsumi ve Sousuke, şimdiden anime dünyasının çok sevilen romantik anime çiftlerinden biri oldu.

Son olarak, bol miktarda ve kusursuz mizahi ögeleriyle Skip to Loafer, sezonun en başarılı işlerinden biri. Mitsumi’nin kasabalı tarzı ile Tokyo’daki yeni hayatı arasındaki tezatlık, animeye seyircinin de çok hoşuna giden bir dizi eğlenceli sahne katıyor. Örneğin okula rahatça gidebileceğini söyledikten hemen sonra metroya atlıyor; seyirci onu, bir sonraki sahnede istasyonun duvarına yaslanmış, ne yapacağını şaşırmış ve kalabalıktan bıkmış halde buluyor. Bunun gibi birçok sahne de böyle olunca hem izleyicilerin hem de diğer karakterlerin Mitsumi’nin aksilikleri ve yanlış hesaplamaları karşısında eğlendikleri, hatta şok oldukları ve kahkahalarla güldükleri anlar ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz haftayla birlikte 8 bölümü yayınlanmış olan Skip to Loafer, standart bir konuya ve bilindik bir türe sahip olmasında rağmen 2023 Baharının en iyi serilerinde biri olma yolunda ilerliyor. Demon Slayer gibi aksiyon odaklı bir shounen animenin geniş hayran kitlesine ve popülaritesine sahip olmasa da Skip to Loafer’ın hikayesi, masum karakterler, saf ilişkiler ve bol kahkaha arayan izleyicileri büyüleyecek.

Witch Hat Atelier

Özgün Çizimleriyle Which Hat Atelier, Yeni Fullmetal Alchemist Olma Yolunda

hangi yugioh karakterisin

Burcunuza Göre Yugioh Hangi Karaktersiniz?