in ,

Shaman King: Fragman, Konusu, Çıkış Tarihi & Bilinmesi Gerekenler

Shaman King sonunda geri dönüyor. İşte geri dönüş prömiyerleri başladığında hazır olmak için bilmeniz gerekenler.

Shaman King 2021

Shaman King için uzun bir yol oldu. Teknik olarak hiçbir yere gitmedi, bugüne kadar devam eden birkaç spinoff ve devam mangası ile güçlenmekle birlikte, seri Japonya dışında büyük ölçüde sessiz kaldı. Orijinal manga hiçbir zaman İngilizce olarak tamamlanmadı ve Viz Media haklarını kaybettikten sonra asla olmayacak gibi görünüyordu. Aynı şekilde, seri 2001’deki ilk gösteriden bu yana anime biçiminde görülmedi.

Ancak her şeye rağmen 2021, Şaman Kralı’nın yılı olacak şekilde şekilleniyor. Daha önce çevrilmemiş 33, 34 ve 35. ciltler de dahil olmak üzere her Shaman King mangasını geçen yıl İngilizce’ye dijital olarak yayınladıktan sonra Kodansha, 23 Mart’tan itibaren orijinal serinin “3’ü 1 arada” çok amaçlı sürümlerini basmaya hazırlanıyor. Ancak hayranlar, Yoh Asakura’nın ufuktaki maceralarının yeniden başlamasıyla nihayet tüm hikayeyi anime biçiminde görecekler. Şaman Kralı’nın dönüşü hakkında bildiğimiz her şey burada.

Şimdiye Kadarki Hikaye

Shaman King

Shaman King, Şaman Dövüşüne girmeye hazırlanırken ruhlarla konuşma ve onları kanalize etme becerisine sahip bir Japon ortaokul öğrencisi olan Yoh Asakura’yı takip eder. Sadece 500 yılda bir gerçekleşen bir turnuva olan Şaman Dövüşü, dünyanın dört bir yanından gelen ruhbilimcileri, Büyük Ruh’u dünyayı uygun gördükleri şekilde şekillendirmek için ve kişisel yoldaşları yapmak amacıyla birbirleriyle karşılaştıran acımasız bir yarışmadır. Nişanlısı Ann Kyoyama tarafından eğitilen ve ruh ortağı Amidamaru, en iyi arkadaşı Manta ve bu yolda tanıştıkları diğer şamanların da katıldığı Yoh, inanılmaz derecede güçlü Hao’nun turnuvayı kazanmasını ve sadece şamanların var olabileceği bir dünya yaratmasını engelleyecek kadar güçlü olmalıdır.

Fragman

YouTube video

3 Mart 2021’de Netflix’in YouTube kanalında resmi bir fragman yayınlandı. Video Yoh, Anna, Tao Ren ve diğer ana oyuncu kadrosunu tanıtırken şamanların ve Shaman Fight’ın amacını da açıklıyor.

İlginizi Çekebilir:  Slam Dunk: Animenin Yeni Filmi Ne Hakkında Olmalı?

Resmi Shaman King web sitesi aynı gün aşağıdaki tanıtım videosunu yayınladı ve animenin açılış teması Megumi Hayashibara’nın “Soul Salvation” ön izlemesini yaptı.

YouTube video

Bilinmesi Gereken Haberler

Shaman King

Orijinal 2001 Shaman King anime’nin Japonca seslendirme kadrosunun çoğu, 2021 yeniden başlatılmasında rollerini yeniden canlandıracak, Lyserg Diethel rolünde Yoko Soumi ve Joco “Chocolove” McDonell rolünde Motoko Kumai. Dizinin yaşlı hayranları Joco’nun dönüşüne karşı temkinli olabilir, ancak şükürler olsun ki karakter sonunda çaresizce ihtiyaç duyduğu ırksal açıdan hassas güncellemeyi aldı.

Yaklaşan dizi, Joji Furuta tarafından Shoji Yonemura tarafından yazılan ve Satohiko Sano’nun karakter tasarımlarıyla yazılan Bridge’de yönetiliyor. My Hero Academia’da çalışan Yuki Hayashi, dizinin müziklerini besteliyor. Anime’nin açılış ve bitiş tema şarkıları sırasıyla “Soul Salvation” ve “#Boku no Yubisaki” (My Fingertip), 2001 animesinin temalarını ve aynı zamanda Anna karakterini seslendiren seslendirme sanatçısı Megumi Hayashibara tarafından seslendirildi.

Çıkış Tarihi

Shaman King

Shaman King için 1 Nisan’da Japonya’da prömiyer yapılacak ve bu yıl içerisinde Netflix‘te İngiliz izleyicilerine sunulacak, ancak belirli bir tarih henüz verilmemiş.

Diğer haberlerimiz:
Kakegurui: Nasıl oldu da bu kadar popüler oldu?
İzlenmesi Gereken Kült Anime Önerileri

Osamu Dazai

Bungou Stray Dogs: Osamu Dazai Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Yasuke

Yeni Netflix Yapımı Anime “Yasuke”