in , ,

Shonen Jump’ın Chainsaw Man’i: Konusu, Karakterleri & Nereden Başlamalı

Jujutsu Kaisen ile birlikte Chainsaw Man Shonen Jump için sürpriz bir başarı öyküsü oldu ve daha çok aksiyon türünden yürüyen yayım şirketinde bir korku ve vahşet dalgası başlattı. Tatsuki Fujimoto tarafından yaratılan serinin göreceli olarak yeni olması popülerliğiyle çelişiyor. Bu popülerlik yakında gelecek olan bir anime adaptasyonuna ve manganın çok beklenen ikinci kısmına yol açtı. Başrolünün uzuvlarını silah olarak kullanma yetisine sahip asi ve mazlum bir genç olduğu Chainsaw Man’de dengesiz bir hikaye, katil Şeytanlar ve aslında bir testere olan bir köpek var. İşte ikinci kısım başlamadan ve anime gelmeden önce okurların bilmesi gerekenler ve nereden yasal olarak okuyabilecekleri:

Chainsaw Man’in Hikayesi

Chainsaw Man

Chainsaw Man evreni, insanların korkularından beslenen uhrevi yaratıklar olan şeytanlar tarafından istila edilmiş bir evren. Düşmanca doğalarına karşın, insanlar bu Şeytanlarla ittifak kurup kendilerine güç katabiliyorlar. Mazlum bir genç olan başkahraman Denji, babasının yakuzaya olan devasa borcunu kapatmak için çalışır. Burnunun yerinde bir testere olan köpek kılığındaki Şeytan Pochita ona bu yolculuğunda yardımcı olur.

Borcunu ödeme planı aslında yakuza tarafından kurulmuş bir tuzaktır ve Denji halletmesi gereken bir Şeytan tarafından öldürülür. Fakat önceden yapılmış bir anlaşmadan ötürü Pochita Denji’yle birleşir ve ona bu testere özelliğini verir. Hayata dönen ama yarı şeytan olan Denji, yaşamaya devam etmek için diğer Şeytanları avlamasını ve öldürmesini gerektiren Şeytan Avcıları’nın devlet dairesine katılmaya zorlanır. Seri her şeyiyle kan, bağırsak ve varoluşsal korku kovalıyor, bu da Jump yayımları arasında kendini göstermesine ve şu anki popülerliğine ulaşmasına yardımcı oldu. Manganın bu karanlık ortamı, abartılı budalalıklar ve gelenekleri umursamazlıkla karıştırılıyor ve bu da seriyi basit bir slasher mangasından fazlası yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  The Misfit of Demon King Academy [SPOILER]

Chainsaw Man’in Karakterleri

Chainsaw Man

Önceden de bahsedildiği gibi serinin ana karakteri, yarı Şeytan olduktan sonra uzuvlarını testereye dönüştürme özelliği kazanan, Denji adlı bir genç. Kalbinin yerine, ona güçlerini veren ve hayata döndüren Şeytan köpeği Pochita geçmiştir. Birlikte gizemli bir kadın olan ve Denji’nin abayı yaktığı Makima’nın liderliğindeki Kamu Güvenliği Şeytan Avcıları’na katılırlar. Serinin büyük çoğunluğunda Makima’nın hedeflerinin ve isteklerinin belirsiz bırakılmasıyla beraber Denji’yi manipüle etmesiyle pek de ahlaklı birine benzemiyor.

Diğer karakterler arasında Denji’nin iş ve ev arkadaşları olan Aki ve Power da bulunmakta. Aki iki şeytanla anlaşma içindedir, biri onu durugörü sahibi yapar. Power ise bir ”Fiend”dir, yani insan vücuduna sahip bir Şeytandır ve en belirgin özellikleri heyecanı ve savaş arzusudur. Bu şiddet tutkusuna karşın Denji’nin en yakın müttefikidir; kedisine ve Denji’ye derinden değer verir. Seride özel sektörde çalışan başka Şeytan Avcıları da mevcuttur ve çoğunun kendi hedefleri ve tutkuları vardır.

Chainsaw Man’i Okuyabileceğiniz Yerler

Chainsaw Man

Chainsaw Man, Aralık 2018’de Haftalık Shonen Jump dergisinde başladı ve birinci kısmı Aralık 2020’de sona erdi. Bu 97 bölümü 11 ciltte toplanmıştır. Serinin Japonya dışında dağıtımıyla VIZ Media ilgileniyor ve 11 cildi de şu an mevcuttur. Barnes & Noble, Books-a-Million, Amazon ve bunlar gibi manga satan çoğu perakendeciden alabilirsiniz. Seriyi ComiXology, Kindle, Nook ve Shonen Jump uygulamasından dijital olarak okuyabilirsiniz. Ayda 1.99 dolara abone olarak Jump’ın çıkarmakta olduğu diğer serilerle beraber tüm seriyi Jump uygulamasında bulabilir ve yeni bölümlere Japonya’daki yayın tarihinde erişebilirsiniz.

Serinin görünürdeki sonunun aslında birinci kısmının sonu olduğu ve ikinci kısmının yakın gelecekte yayımlanacağı duyurulmuştu. Bu hikaye örgüsü Denji’nin okula gitmesi üzerine odaklanacak ve Chainsaw Man’den bildiğimiz kadarıyla kulağa geldiği gibi basit olmayacak. Manga sona erdiğinde anime adaptasyonunun üretime sokulduğu da açıklanmıştı, meşhur stüdyo MAPPA sağ olsun. Ne yazık ki yayın tarihi henüz bilinmiyor, neyse ki manga Chainsaw Man’i merak edenleri o zamana kadar götürecek kadar materyale sahip.

Spy x Family

Söylentilere Göre Spy X Family Animesi 2022’de Çıkacak

Platinum End

Death Note’un Yaratıcılarının Yeni Animesi: Platinum End’in İlk Fragmanı Yayınlandı