in ,

Slam Dunk: Animenin Yeni Filmi Ne Hakkında Olmalı?

Orijinal manga ve animenin sona ermesinden bu yana 25 yıl geçti, yeni bir Slam Dunk filmi geliyor – ama odak noktası ne olmalı?

Tamamlanmasından 25 yıl sonra, Slam Dunk şimdiye kadarki en popüler spor mangalarından biri olmaya devam ediyor. 7 Ocak’ta Slam Dunk’ın yaratıcısı Takehiko Inoue, Twitter üzerinden klasik basketbol mangasının toei stüdyosu tarafından yeni bir animasyon filmi uyarlaması çıkaracağını duyurdu. Bir gün içinde, duyuru tweeti zaten 370.000’den fazla beğeni ve 170.000 retweet aldı ve Slam Dunk fanlarının hiç azalmadığını kanıtladı.

Orijinal Slam Dunk manga Haftalık Shonen Jump’ta 1990-6 koştu. Toei, 1993-6 yılları arasında süren 101 bölümlük bir anime uyarlamasının yanı sıra dört kısa animasyon filmi üretti. Hem Slam Dunk animesinin hem de manga’nın sona ermesinden bu yana 25 yıl geçti.

Her biri 30 ila 45 dakika arası olan dört Slam Dunk kısa animasyon filmi, ana seriyle bağlantısı kesilmiş az ya da çok bağımsız hikayelerdir, bu da onları Slam Dunk hikayesinin ciddi bir anlatımından daha fazla dolgu maddesi gibi hissettirir. 25 yıldan uzun bir süre sonra, bu yeni filmin Inoue’nin magnum opus için öngördüğü şeyden daha uyumlu bir şey olması bekleniyor.

Slam Dunk, tipik shonen sports manga formülünü az ya da çok katılaştırdı. Basketbol Takımı Shohoku’yu takip ediyor ve kahramanı Hanamichi Sakuragi, sevdiği bir kız için takıma katılan genç bir suçlu. Sakuragi basketbola aşık olduğu için, nispeten bilinmeyen ekibi de Japonya’nın Ulusal Lise turnuvasına giden yolda istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Slam Dunk’ta rekabet, arkadaşlık, sıkı çalışma, Kurtuluş, fedakarlık ve diğer tüm olağan shonen unsurları vardır, bu da onu kalıcı bir klasik haline getirir. Manga ayrıca şimdiye kadar kağıda dökülmüş en iyi resimli spor sahnelerinden bazılarına sahiptir.

Slam Dunk

Animasyon serisi, manga’yı canlandırmayı asla bitirmedi ve shohoku Ulusal turnuvaya giderken hikayeyi bıraktı. Bununla birlikte, manga’nın son bölümü, serideki en iyi aksiyonlardan bazılarına sahiptir. Hayranlar yıllardır nationals animasyonlu bir versiyonu için yalvarıyor ve bir animasyon filmi için ideal bir aday olurdu.

Slam Dunk’taki bölgeler esas olarak sadece iki maçtan oluşuyor. İlk tur, rakiplerini kasıtlı olarak yaralayan inanılmaz derecede agresif Toyotama takımına karşı. Bu, bir filmin iki saatlik zaman dilimine rahatça sığabilecek nispeten kısa ama çok ilgi çekici bir maçtır.

Slam Dunk

Ancak, her Slam Dunk hayranının büyük ekranda görmek istediği Ulusal yarışmanın ikinci turu. Bu turda Shohoku, Japonya’daki en güçlü lise takımı olan üç kez şampiyon Sannoh Lisesi ile karşı karşıya. Bu oyun, altı cilt ve yaklaşık 60 bölümden oluşan Slam Dunk’taki en uzun ve en yoğun maçlardan biridir, aynı zamanda inanılmaz derecede tatmin edici ve dokunaklı bir sonuca sahiptir. Uzunluğu nedeniyle, bu oyunun anlatılması muhtemelen iki saatten fazla sürecektir, ancak kesinlikle ekran süresine değer.

Ulusalların tamamını canlandırmak için, Haikyuu’ya benzer şekilde, tam bir mevsim değerinde anime gerekir!! sadece bir maçı canlandırmak için bütün bir sezon kullanır. Bununla birlikte, animasyon filmleri daha yüksek bir bütçeye ve genellikle daha iyi üretim değerlerine sahip olduğundan, bir film bu uzun zamandır beklenen Slam Dunk anime uyarlamasının haklı olarak hak ettiği şeydir. Arkın kısmi bir uyarlaması bile birçok taraftar için gerçek bir rüya olurdu.

İlginizi Çekebilir:  Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Isekai Anime
No Game No Life

No Game No Life: İkinci Bir Sezon Olacak Mı?

My Hero Academia

My Hero Academia: Bakugou Hakkında Hiç Bilmediğiniz 15 Gerçek