in ,

Solo Leveling Dışında Okunması Gereken En İyi Kıyamet Manhwaları

İnsanlığın kıyametle mücadelesi, birçok manhwanın ele almayı sevdiği bir tema. Ve işte bakmaya değer en iyilerinden bazıları.

Dünya daha güvenilmez ve istikrarsız hale geldikçe kıyamet sonrası kurguya olan ilginin artması şaşırtıcı değil. Dünyanın sonu fikri her zaman insanların hayal gücünü ele geçirmiştir. Eski mitler ve folklordan çağdaş bilimkurguya kadar, medeniyetin sonunu getiren küresel bir felaket kavramı her zaman insanları cezbetmiştir. İnsanlığın bu felaketler sırasında nasıl yaşayacağına dair çok sayıda tasvir çeşitli medyada yer aldı.

Bir Kore çizgi romanı veya grafik romanı türü olan manhwa dünyasındaki kıyamet hikayelerinin türü, öncelikle fantezi unsurlarını içerir ve muhtemelen bunların en iyi bilineni Solo Leveling‘dir. Zindanlar, o dünyada düzensiz bir şekilde ortaya çıkar ve yanlarında çeşitli canavarlar ve paranormal güçler getirir. Hiç şüphesiz bir sanat eseri olsa da birçok kişinin aşina olduğu bir seri. Bunun ışığında, burada da okumaya değer birkaç kayda değer kıyamet sonrası manhwa var.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı, Bir Kıyamet Hikayesinin Gerçek Dehşetini Gösteriyor

Manhwa
Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı, hikâyeyle oldukça ilişkilendirilebilir bir ana karakter olan Dokja Kim’in hikayesini anlatıyor. Ortalama bir işyerinde çalışıyor ve eğlence olarak web romanları okuyor. En sevdiği kitap, çevrimiçi bir roman olan Kıyametten Kurtulmanın Üç Yolu. İlk çıktığından beri okuyor. Onu okuyan tek kişi Dokja olsa bile roman güncellemeler çıkarmaya devam ediyor. Bu nedenle Dokja, dizi bittiğinde yazardan benzersiz bir hediye almış oluyor. Tüm hikayenin taslağı… Dokja, dünya aniden bir web romanına dönüşürken olay örgüsünün nasıl gelişeceğinin farkında olan tek okuyucudur. Mantıken, bu yeni felaket dünyasında hayatta kalmaya çalışırken bunu kendi avantajına kullanıyor.

Dokjia’nın diğer insanlara göre açıkça bir avantajı var, ancak bu onun hayatta kalacağını garanti etmiyor. Dokja, esas olarak ortamın ne kadar korkunç olduğunu gösteren diğer karakterler kadar savunmasız olmaya devam ediyor. Dokja, Kıyametten Kurtulmanın Üç Yolu’nda olmamasına rağmen, Omniscient Reader’daki ana karakterdir. Jonghyuk’un bu savaşta ölmesine izin vermemek için çok dikkatli olması gerekiyor çünkü eğer ölürse, ona ve diğer romandaki karakterlere ne olacağını kimse bilemez.

İlginizi Çekebilir:  Nihayetin Ardındaki Başlangıç Manhwasının Diğer İsekailerden Daha İyi Yaptığı 8 Şey

Tomb Raider King, Mitolojiyi ve Efsaneleri Gerçeğe Dönüştürüyor

Manhwa
Tomb Raider King

Tomb Raider King‘in diyarında esrarengiz mezarlar birdenbire cisimleşmeye başlıyor. Bu mezarlar, tıpkı sayısız video oyunu ve filmde olduğu gibi çeşitli hazineler barındırıyor. Her biri, belirli bir amacı olan veya belirli bir beceri kazandıran bir kalıntı içeriyor. Bu kalıntılar, doğal olarak insanların açgözlülüğünü alevlendiriyor. İnsanlar bu eserleri kendi bencil amaçları için istiflemek ve kullanmak için birbirleriyle rekabet etmeye başlarlar. Ana karakter Jooheon Suh, kendisini bir mezar yağmacısı olarak tanımlamaktadır. Kendilerine tahsis edilen mezarları araştırmak, kazmak ve yağmalamakla görevli küçük bir grubu vardır. Yaptığı işte mükemmel olmasına rağmen, işvereni yine de ona ihanet eder.

Hikaye elbette burada bitmiyor. Jooheon tam ölmek üzereyken, ona bir yaşam şansı daha verilir. Jooheon, tüm anılarını saklarken on beş yıl geçmişe gider. Kendisini ve yoldaşlarını ölüme gönderen kişiden makul bir şekilde intikam almaya niyetlidir. Manhwanın adından da anlaşılacağı gibi, iş mezar yağmalamaya geldiğinde Jooheon üstündür. Hiçbirinin elinden kaçmasına izin vermez. Kalıntılar söz konusu olduğunda, inanılmaz derecede açgözlüdür, ancak bu onu kötü yapmaz. Kendisine yakın olanlar kadar masum olanların da icabına bakar. En önemlisi, iş düşmanlarıyla uğraşmaya geldiğinde hiçbir şekilde yumruğunu geri çekmez.

Oyunculuğa Dönüş, Herkesi Yıkımdan Kurtarmayı Amaçlıyor

Manhwa
Return to Player

Tipik olarak, tanrılar ve tanrıçalar, insanlığı koruyan nazik varlıklar olarak tasvir edilir. Ancak Return to Player’da durum böyle değil. Bu manhwada on tanrı, herkesi iğrenç oyunlarına katmıştır. Tek kurtarıcı lütuf, onlara ayrıca farklı doğaüstü yetenekler ve dövüş becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak şeyler verilmiş olmasıdır. İnsanlar canavarları öldürmek veya o yaratıklar tarafından öldürülmekle yükümlüdür. Bu insanlardan birinin adı Sehan Kim’dir. Tanrıların istekleri doğrultusunda oynadığı için nihayetinde sonuna kadar hayatta kalmayı başarır. Ne yazık ki, oyunu tamamlayan tek oyuncu odur- diğer herkes ölmüştür.

Ancak bu Sehan için yolun sonu değildir. Mantıksal olarak kabul ettiği oyunu tekrar oynama şansı verilir. Her şeyin başlamasından önceki zamana, geçmişe yolculuk eder. Hedefin ve olayların nasıl sonuçlanacağını bildiğinden, oyunun sonucunu değiştirmeye kararlıdır. Şimdi o cehennem deliğinde tek başına hayatta kalmayı değil, kurtarabildiği kadar çok insanı kurtarmak istiyor.

İlginizi Çekebilir:  Nihayetin Ardındaki Başlangıç Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

The King of Gaming Bugs, Her şeyi Kusurlu Bir Oyuna Dönüştürüyor

Manhwa
The King of Gaming Bugs

Xander Song’un zamanının çoğu, karanlık işlerle uğraşan bir oyun şirketi için programlama ve hataları onarmakla geçiyor. Halihazırda üzerinde çalıştığı ve kısa bir teslim tarihi olan projenin hataları üzerinde çalışan tek programcıdır. Sonuç olarak, hataların çoğunu düzeltmez; bunun yerine onları Paskalya yumurtalarına dönüştürür. Manhwanın adı The King of Gaming Bugs, bununla ilgili değil. Oyun nihayet yayınlandığında, gerçek dünya Xander’ın oyun ortamıyla birleşir. Artık yeni gerçekliği adaletsiz olduğuna göre, Xander yaptığı Paskalya yumurtalarından yararlanır.

The King of Gaming Bugs’ı okumanın en büyük artısı, Xander’ın manhwa boyunca büyümesi. Başlangıçta cılız bir içe dönüklük sergiler, ancak işler gerçekten kötüye giderse, bu kişiliği hemen atar. Xander, hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını korumak için korkusuzca savaşır. Yarattığı bugları aktif olarak arar ve kullanır, ancak iyi doğasını ve nazik kalbini korumayı başarır. Elbette, yavaş yavaş kontrolünü kaybetmesini izlemek de aynı derecede eğlenceli.

Webtoon

Webtoon’lar Animedeki Bir Sonraki Büyük Olay mı?

K-Drama Dizileri

All of Us Are Dead’den Love Alarm’a En İyi K-Drama Dizileri