in ,

Solo Leveling’den Sonra Okunabilecek İki Manhwa

Oldukça sevilen Solo Leveling’in bittiğini hepimiz biliyoruz ve çok sevdiğimiz seriler bittiğinde hissettiğimiz boşluğu doldurabilecek iki adet manhwa önermek istiyorum.


Chugong’un ilk kez 2018’de çıkan ve çok sevilen manhwa uyarlaması Solo Leveling sona erdi. Sung JinWoo’nun adrenalini en üst düzeye çıkaran maceraları manhwa hayranları tarafından büyük övgüler aldı. Gelişip daha güçlü bir avcı oldukça okurlar aynı derecede güçlü büyüler görmek için can atıyordu.

Bu gücün sona ererek sizi düşürdüğü boşluğu kısmen de olsa doldurabilecek ilk manhwa:

Omniscient Reader

Solo Leveling

Kim Dokja novel okumayı seven ortalama sınıf bir işçidir. ‘Three Ways to Survive the Apocalypse” isimli manhwa karakterimizin favorisidir. Ancak en sevdiği novel bir anda gerçekliğiyle örtüştüğünde bu durum bir avantaj haline geldi. Oldukça sakin ilerleyen hayatı birkaç dakika içinde kıyamete dönüştü ve olaylar en sevdiği novelin hikaye akışına uygun ilerlemeye başladı.

Olayları ve hikayenin tamamını bilen tek okuyucunun kendisi olduğunu fark eden Dokja, bu süreçte bildiklerini dünyayı kurtarmak amacıyla kullanmaya ve işleri kendi lehine çevirmeye çalışıyor.

Dokja ve JinWoo’nun benzer yönlerini sayacak olursak: İster bireysel ister grup içinde olsun güçlerini artırmak konusundaki açgözlülükleri, kendilerine verilen bilgileri en üst düzeye çıkarma potansiyellerini sayabiliriz. Bunun dışında önemsiz hiçbir şeyin onlara engel olmasına izin vermezler, sadece kişisel kazanç için değil dünyayı abartılı derecede güçlü varlıklardan kurtarmak için de yaparlar bunu.

Doom Breaker

Solo Leveling

En güçlü insan haline geldikten sonra bile Zephyr’in güçleri Yıkım Tanrısı için yetersizdir. Buna rağmen savaşmadan yenilgiyi kabul etmeyeceği de açıktır. Zephyr’in çaresizce kendini yok etme hareketi onun Tartarus’u elde etmesini sağlar. Ödemesi gereken bedelle karşılaştırıldığında oldukça önemsiz de olsa bu, Tartarus’un mükemmel geçmişini ve gururunu lekemek için yeterlidir.

Yıkım Tanrısı, Zephyr ile bir rövanş yapılmasını protesto eder fakat tanrıların arzusu bu yönde olmadığı için rövanşa izin verilir. Zephyr, tanrıların bahşettiği dokuz farklı avantaj sayesinde 10 yıl öncesine gönderilir. Yolculuğunu tekrar yapmak ve yalnız Tartarus’u değil tüm insanlığa ihanet edecek olan tanrıları öldürmek için yola koyulur.

JinWoo’nun savaş stilini seven okurların Zephyr’in savaşını da beğeneceklerini düşünüyorum çünkü Zephyr de savaş öncesi hazırlığını ve bozguna uğrama riski için B planını çok iyi düzenler.
Zephyr de JinWoo gibi çok büyük bir güçlenme potansiyeline sahip ve iki karakter de güçlenmek adına risk almaktan hiç korkmuyor. Hatta Zephyr durumun çok tehlikeli olduğuna inanırsa arkadaşlarını bile yanına almadan tek başına savaşmayı yeğliyor.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 20 İsekai Manhwa (MyAnimeList’e göre)
Yuri Webtoon

En İyi Yuri Webtoonlar ve Okuyabileceğiniz Siteler

Isekai Anime

Isekai Anime İzlemenin 10 Acımasız Gerçeği