in ,

Solo Leveling’e Benzeyen En İyi 15 Manhwa Önerisi

Solo Leveling harika savaşlar, inanılmaz gelişimler ve süper ötesi karakterler içeriyor. İşte bu temaları işleyen diğer manhwaları listeledik işte manhwa önerisi.

2018’de Webtoon’da yayınlanan Solo Leveling, ilgi çekici ve savaş ile dolu hikayesinden dolayı manhwa indüstrisinin popülaritesini inanılmaz derecede arttırmış bir seridir. Hikayemizin başında ezik olan ana karakterimiz en sonda efsane yazabilecek seviyeye geliyor.

Bu manhwa; popülaritesinden dolayı, pek çok okuru acaba böyle başka bir manwa önerisi var mı, diye düşünmeye itti. Derlediğimiz manhwa’lar Solo Leveling gibi aşırı güçlü ana karakterlere inanılmaz dövüş sahnelerine ve güzel büyü sistemlerine sahip. Bu yüzden Solo Leveling gibi bir manhwa arıyorsanız, Solo Leveling’e en az benzeyenden en çok benzeyene doğru sıraladığımız manhwa önerisi sizlerle.

The Second Coming Of Gluttony

Manhwa Önerisi
The Second Coming Of Gluttony

The Second Coming Of Gluttony, pek çok manhwa’nın aksine karakter gelişimine çok dikkat ediyor. Ana karakterimiz Seol Jihu ailesi tarafından sevilmeyen bir kumar bağımlısı olarak tanıtılıyor.

Fakat, Kayıp Cennet adında bir yerde yeni bir şans bulunca hayatı değişiyor. Burada inanılmaz güçlü bir savaşçı haline geliyor. The Second Coming Of Gluttony, ana seri olan web romanına pek bağlı kalmayan bir seri olsa da okunmaya değer.

The God Of High School

Manhwa Önerisi
The God Of High School

Anime severler bu animeyi tanıyabilir çünkü 2020’de anime adaptasyonu yapıldı ve insanlar hayal kırıklığına uğramıştı. Jin Mori ve yakın arkadaşlarının hikayesinin tamamını okuyabileceğinizden, bu serinin Manhwa‘sı daha iyi.

The God Of High School, dünyanın dört bir yanında liselilerin kapıştığı bir dövüş sanatları turnuvasını anlatarak başlıyor. Sonrasında ise kötü kahramanlar gibi büyük tehditler ve Charyeok adında bir güç sistemi geldiğinde konu değişiyor. The God Of High School, Sung Jin-Woo ile yarışacak güçte karakterler içeriyor.

Leviathan

Manhwa Önerisi
Leviathan

Leviathan, su bazlı apokaliptik bir dünyada geçiyor. Bu dünyada insanlar Genod, Kraken, Kentrassi gibi büyük canavarlarla savaşarak gemilerde hayatta kalmaya çalışıyorlardır. Bu canavarlarla boy ölçüşebilmek adında insanlık, elit zıpkıncılardan oluşan bir takım kurar.

Hikayemiz ana karkater Bota Ma’nın babası olan altı yıldızlı efsanevi zıpkıncı’nın deniz canavarı Kentrassi tarafından öldürülmesi ile başlar. Ölümden zar zor paçayı kurtaran Bota Ma, üç yıldızlı zıpkıncı Kana’yı ustası edinir. Leviathan, insanların ayrımcılık ve yozluk ile dolu bir dünyada aynı anda nasıl bir de deniz canavarları ile savaştığını anlatıyor. Leviathan, harika savaş sahnelerine ve harika bir çizim tarzına sahip o yüzden Solo Leveling gibi bir seri arıyorsanız bu seri size göre.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Manhwa Önerisi
Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Pek çok manhwa aynı konulara ve güç sistemlerine sahip ve bu yüzden genellikle tahmin edilebilir şeyler yaşanıyor. Fakat, okurlarımız eğer Solo Leveling tarzında ama daha farklı bir deneyim istiyorlarsa Bilge Okuyucunun Bakış Açısı tam okurlarımıza göre. Ana karakterimiz Dokja Kim, “Kıyamette Hayatta Kalmanın 3 Yolu” adında bir manhwa’nın sıkı takipçisi olan bir beyaz yakalıdır.

Şaşırtıcı bir şekilde, romanın son bölümünün yayınlandığı gün, dünya o romanın dünyasına dönüşür. Dokja romandan gelen bilgilerini kullanarak yaşama şansını arttırdıkça arttırır.

Reverse Villain

Manhwa Önerisi
Reverse Villain

Reverse Villain, ana karakterin kötü kahraman olduğu özgün bir seri. Ana karakterimiz Jung-woo’nun tek bir hedefi vardır: Murim’i fethetmek. Fakat düşmanı Shin-Ryong ona engel olmaktadır. İkisi de beş kere yeniden doğarlar ve beşinde de Shin-Ryon onu durdurmayı başarır.

Altıncı yeniden doğuşta artık Murim diye bir şey kalmadığından dolayı Jung-woo hedefini değiştirir. Bu yüzden, Murimi fethetmek yerine baş düşmanı Shin-Ryon’u alt etmeyi hedef edinir. Reverse Villain, Solo Leveling’deki Jin-woo gibi aşırı güçlü bir ana karakter içeriyor bu yüzden Solo Leveling okuyanlara tavsiyemizdir.

Gosu

Manhwa Önerisi
Gosu

Gosu inanılmaz dövüş sahnelerine ve ileri derece dövüş sanatı ustaları ile dolu bi seri. İlk başta ana karkaterimiz Gang Ryong şişko tipi ve salak davranışlarıyla yan karakter gibi durmakta olsa da sonrasında inanılmaz hareketlerle ormanları yok edebilecek bir güce erişir. Gang Ryong’un hedefi, ustası Dokgo Ryong yani “Gökçe Yıkıcı”nın intikamını almaktır.

Gang Ryong ustasının ona ihanet edenleri yok etmek için kullandığı son silahtır. Dokyo Ryong Gang’a bildiği bütün ölümcül teknikleri öğretmiştir. Solo Leveling’de de Gosu’da da çok güçlü iki ana karakter bulunduğundan okumanızı öneririz.

Tower of God

Manhwa Önerisi
Tower of God

Tower of God, Lee Jong-Hwi tarafından yazılan popüler bir manhwadır. Seri 2010’da başladı ve 2020’de anime adaptasyonu yapıldı. Hikayemiz, gizemli ve aşamalarını aşan kişilere özellikler veren bir kuleyi anlatıyor. Ana karakterimiz Yirmi Beşinci Bam, Rachel adında biriyle arkadaş olur ve sonrasında kızımız kuleye girmek için onu bırakır.

Fakat, Rachel Bam’ın ilk arkadaşı olduğundan ana karakterimiz kızı aramak için yola koyulur ama kız tarafından yine ihanete uğrar. Bu karakter gelişimi sonucunda Bam başka bir hedef belirler, kulenin diplerde yatan enerjisi Shinsu ustası olmak. Tower of God, Solo Leveling gibi inanılmaz güç seviyelerinde bir seri.

Return Of The Disaster-Class Hero

Manhwa Önerisi
Return Of The Disaster-Class Hero

Solo Leveling 2018’de yayınlandı ve biteli de biraz oldu. Bu yüzden Solo Leveling gibi bir potansiyele sahip manhwa arıyorsanız Return Of The Disaster-Class Hero tam size göre.

Hainlik ve ihanet ile dolu olan bu serimiz Lee Gun adında takım arkadaşlarından intikam alan birini işliyor. İntikam aldığı bu 12 aziz, inanılmaz güçlü ve iyileşme yeteneğine sahip ejderhalarla dolu bir zindana onu hapsederek ona ihanet etmişlerdir. Lee Gun bu zindandan yeni güçleriyle kaçar ve ona ihanet eden 12 azizi tek tek avlamaya başlar.

The Boxer

Manhwa Önerisi
The Boxer

The Boxer 2019’dan beri webtoon‘da yayınlanan bir seridir. Hikayemiz, soğukkanlı yetenekli ana karkaterimiz Yu’nun boks kariyerini anlatıyor. Ana karakterimiz, inanılmaz yeteneği ve savaş kabiliyeti sayesinde boks dünyasına yeni dahi olsa ünlü kişileri yenmeyi başarabilir. efsanevi boks eğitmeni K’nin eğitimini alan Yu, dünya genelinde ünlü boksçuları tek tek yenerek ününe ün katar.

The Boxer, ham güç ile beraber sıkı çalışmanın ne kadar güçlü olabileceğini gösteren bir seri. Yu Sung Jin-woo ile pek çok ortak özelliğe sahip olsa da onun güçleri spor dünyasında geçerli. Bu benzerlik ile beraber, bu seriyi de okumanızı öneririz.

The Great Mage Returns After 4000 Years

Manhwa Önerisi
The Great Mage Returns After 4000 Years

The Great Mage Returns After 4000 Years, pek çok güçlü karakter içeren aynı addaki web romanının bir adaptasyonudur. Hikayemiz, Lord ile savaşı sonrasında 4000 yıl boyunca hapsedilen ana karakterimiz Lucas Traumen’i anlatmakta. Fakat, 4000 yıl sonra berbat hayatından dolayı intihar eden Frey Blake’in vücüdunda yeniden doğar.

Lucas sonrasında yeni hayatına yeni bir kişilikle başlar ve eski gücüne erişmeyi hatta geçmeyi hedefler. Fakat kısa bir süre sonra serinin ana kötüsü Yarı-tanrılar, yeniden yer yüzüne çıkarlar. Bu güçlü yaratıklarla savaşmak için Lucas güçlenişini hızlandırır ve Yarı-tanrılara karşı kullanılacak güçler edinmeye çalışır. Bu konu Sung Jin-woo’nun konusuna biraz benzer olduğundan Solo Leveling fanlarına önerimizdir.

Eleceed

Manhwa Önerisi
Eleceed

Eleceed, Son Je-Ho tarafından yazılıp ZHENA tarafından çizilen bir seridir. Hikayemiz, uyanmışlar adında diğer insanlardan farklı şekilde, özel güçlere sahip kişileri anlatmaktadır. Ana karakterimiz Ji-woo, kibar ve kedi sever birisiyken bir anda hız ile ilgili bir güce kavuşur. Kedi formundaki Kayden’le tanışana kadar sadece kendisinde özel güç olduğunu sanar.

Kısa süre sonra Jiwoo kendisini, çok güçlü insanların ve kuruluşların bulunduğu bir yerde bulur. Kayden ve Curtin’in eğitimi ile birlikte Jiwoo çok güçlü bir uyanmış olma yolunda ilerler. Eleceed komedi ve aksiyonu çok iyi bağlayan bir seri. Solo Leveling’e pek çok yönden benzese de burada konu arkadaşlığa da odaklanabiliyor.

Kuzeyin Kılıcı

Manhwa Önerisi
Kuzeyin Kılıcı

Kuzeyin Kılıcı, inanılmaz savaşlar ve yetenekler ile dolu heyecanlı bir seridir. Hikayemiz, Jin Mu-Won yani “Kuzeyin Kılıcı”nın “Gökçe Tarikatı”nın başındaki kişi olan babasının ölümünden sonra tahta geçmesinden sonra başlıyor. İlk başta talihsiz ve dövüş sanatları konusunda yeteneksiz olarak tanıtılan ana karakterimiz gizliden gizliye “On Gölge Tekniği”ni çalışmakta ve çok güçlenmektedir.

Yıllar sonra Jin Mu-won eğitimini tamamlar ve Murim dünyasında adını duyurmaya başlar. Hedefi ise yozlaşmış olan ve babasının ölümünden sorumlu olan Merkezi Gökçe Topluluğu yok etmektir. Solo Leveling’den sonra okumanız gereken manhwa’lardan bir tanesi daha olduğunu düşünüyoruz.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Manhwa Önerisi
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Solo Leveling ile farklı bir dünyada ve farklı bir güç sisteminde geçse dahi Nihayetin Ardındaki Başlangıç genelde Solo Leveling ile çok benzetiliyor. Nihayetin Ardındaki Başlangıç, TurtleMe tarafından yazılan bir reenkarnasyon hikayesidir. Ana karakterimiz, King Grey Dicathen’de Arthur Leywin olarak yeniden doğar.

Geçmişteki hayatından gelen bilgileri kullanarak bu fantastik dünyada normalin çok üstünde bir hızlı mana tekniğinde ustalaşır. Fantastik temalı konusu sayesinde güçleri ve karakterleri sürekli ilgi çeken bir seri.

Second Life Ranker

Manhwa Önerisi
Second Life Ranker

Second Life Ranker’ın Solo Leveling ile çok ortak noktası var. Fakat, bu manhwa çok trajik başlıyor. Ana karakterimiz Yeon-woo kardeşinin öldüğü haberini alır. Bu sebepten ötürü de Obelisk adında bir kuleye gider ve hem kulenin gizemlerini çözer hem de kardeşinin ölümünün sebebini araştırır.

Obelisk, her bir katta özel güçler veren bir kuledir. Bir süre sonra, Yeon-woo çok güçlenir ve Solo Leveling’deki gibi aşırı güçlü bir ana karakter haline gelir. Second Life Ranker, Solo Leveling fanlarının kesinlikle okuması gereken bir seri çünkü Solo Leveling gibi bir hikayeye sahip fakat başka bir temaya sahip.

Nano Machine

Manhwa Önerisi
Nano Machine

Nano Machine, Sung Jin-Woo’ya benzer bir şekilde güçlerini kazanan bir ana karakteri anlatıyor. Serinin başında Cheon Yeo Woon’a, gelecekten gelen bir torunu Nano Makine’yi verir. Bu “Nano Makine” sayesinde Cheon Yeo Woon dövüş sanatlarını en ince detayına kadar öğrenir.

Sıkı bir talimden sonra, Nano Makinenin de yardımıyla, Cheon; Lord yardımcısı rolüne ulaşabilecek derecede iyi kılıç kullanır ve Yüce Gökçe Şeytani Tarikatının tahtının veliahtı olmuş olur. Nano Machine, Solo Leveling ile benzer şekilde güçsüz birinin aşırı güçlü olmasını konu alıyor. Solo Leveling’in farklı dünyada ve farklı bir temada geçen hali gibi.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 10 Zindan Temalı Manhwa
Bilim Kurgu Manhwa

Manga Okurların Hoşuna Gidebilecek En İyi 15 Bilim Kurgu Manhwa Önerisi

Romantizm Animeleri

2022 Yılının En İyi Romantizm Animeleri