in ,

Sporseverler İçin 5 Harika Manga

Spor mangaları hem saha içi hem de saha dışındaki aksiyonları ile ünlüdür. İşte bunları mükemmel şekilde yansıtıp sporseverlerin iştahını kabartan beş manga.

Spor Manga

Spor mangaları, bir sporcunun başarıya ulaşma yolculuğu sırasında yaşadığı içsel ve fiziksel zorlukları anlatır. Bu mangalar bir yandan ilgi çekici ve merak uyandıran spor aksiyonları sunarken, diğer yandan başarı için gerekli olan ekip çalışması ve azim hakkında benzersiz hayat dersleri sunuyor. İşte her sporseverin beğeneceği beş harika manga.

Slam Dunk

Spor Manga

Takehiko Inoue’nin doksanlarda yazdığı “Slam Dunk” serisi, 120 milyonu aşkın satış yapmış ve hala raflardaki yerini koruyan bir manga klasiğidir. Seri, Shōhoku Lisesi’nin basketbol takımına davet edilen çete lideri Hanamichi Sakuragi ile serüvenine başlıyor.

Sakuragi, daha önceki yanlış anlaşılmaları ve spordaki deneyimsizliği yüzünden ilk başta tereddütlere neden olsa da kısa sürede üstün basketbol yetenekleri ile mükemmel bir atlet olduğunu herkese kanıtlar. Sadece sevdiği kızı etkilemek için takıma girmeyi kabul eden Sakuragi, kısa sürede spora ve zirveye ulaşmaya çalışan arkadaşlarına saygı duymayı öğrenir.

Haikyuu!!

Spor Manga

Haikyuu!!, “Uçamayan Kargalar” olarak adlandırıldıktan sonra itibarlarını düzeltmeye çalışan Karasuno Lisesi’nin erkek voleybol takımını anlatıyor. Cesareti kırılmış voleybol takımı üyeleri, bazı yetenekli ve kararlı birinci sınıf öğrencilerinin takıma katılmasıyla adeta yeniden doğar. Bir takım halinde karmaşık karakter ve yetenek gelişimi yaşarken, birbirlerini her daim hem saha içinde hem de saha dışında desteklerler.

Japonya’nın en iyi takımı olma gayesiyle ilerleyen “Kargalar”ın, ne kadar yükseğe uçabileceğinin net bir sınırı yoktur. Ayrıca Haruichi Furudate tarafından yazılan ve 45 cildi olan Haikyuu!!, son derece başarılı bir anime uyarlamasına da sahiptir.

Kuroko’s Basketball

Spor Manga

“Mucize Kuşak” olarak adlandırılan beş yetenekli basketbol oyuncusu, ortaokul hayatları boyunca tüm ulusal kupaların sahibi olur. Fakat lise çağına geldikten sonra her biri farklı lise takımlarına giderek yollarını ayırmak zorunda kalırlar. Bu mucize takımın göze hiç çarpmayan ve pek ün salmamış Seiren Lisesi’nin basketbol takımına katılan “Tetsuya Kuroko” adlı altıncı bir üyesi vardır. Kuroko, karşısına ne çıkarsa çıksın, takımını Japonya’nın en iyisi yapmayı kafasına koymuş inanılmaz derecede yetenekli bir oyuncudur. Tadatoshi Fujimaki’nin yazdığı bu popüler spor mangası, her sayfanın okuyucuyu zevkle dolduracağı 30 ciltten oluşuyor.

İlginizi Çekebilir:  Değeri Bilinmemiş 10 Hayattan Kesitler Manga Önerisi

Hajime No Ippo

Spor Manga

30 yılı aşkın süredir satışta olan George Morikawa’nın yazdığı Hajime No Ippo, tüm spor tutkunlarının okuması gereken bir mangadır. Zorbalar tarafından fena şekilde dövülen Ippo Makunouchi, profesyonel bir boksörün araya girmesi ile kurtulur. Boksör, Ippo’nun yaralarını sarmak için onu spor salonuna götürür. Ippo, spor salonundaki boksörlerin antrenmanlarını izler ve hüsranlı bir şekilde kum torbalarına vurmaya başlar.

Ippo, doğal bir boks yeteneğine sahip olduğunu anlar. Yaraları iyileştikten sonra zorlu ve sıkı eğitimlere katılarak profesyonel bir boks kariyeri başlatır. Hajime no Ippo, sadece ilgi çekici bir spor aksiyonu sağlamakla yetinmez, aynı zamanda bir boksörün fiziksel gücünü vurguladığı gibi içsel gücünü de vurgular.

Ace Of Diamond

Spor Manga

Ace of Diamond, Yuji Terajima tarafından yazılan, ayrıca güzel bir anime uyarlamasına sahip popüler bir beyzbol mangasıdır. Seri, vurucuları şaşırtmak için topu yavaş veya hızlıca atıp rakiplerine ezici bir üstünlük kurabilen Eijun Sawamura’yı konu alıyor. Seidou Lisesi tarafından keşfedilen Eijun’a gelecek beklentilerini yükseltecek bir burs teklif ediliyor.

Eijun, koçları programdan çekilmek istemesine rağmen milli takımları hedefleyen takım arkadaşları ile birlikte çalışıyor. Seri iki bölüme ayrılmıştır, en çok saygı duyulup sevileni ise Ace of Diamond Act II’dur.

Castlevania

Yeni Castlevania Oyunu Sadece Apple Arcade’ye Geliyor

Star Wars: Visions

Star Wars: Visions – Çıkış Tarihi, Fragman Ve Bilinmesi Gerekenler