in ,

Terra Formars: 5 Yıl Aradan Sonra Geri Geliyor!

Terra Formars Geri Geliyor!

Manga okuyucuları genellikle uzun bekleyişlerle sınanırlar. Berserk, D.Gray-man gibi seriler bazen haftalarca bölüm vermediği için ve hiç kimse bu övgüyü beş yıllık bir aradan sonra geri dönen çılgınca popülerleşmiş olan bilim kurgu savaş mangası Terra Formars okuyucularından daha fazla hak etmiyor. Manga, Yuu Sasuga’nın sağlık sorunları nedeniyle durmuştu, ancak görünen o ki mangaka iyileşti ve mutasyona uğramış insansı hamamböcekleri ve hayatta kalmak için savaşan genel olarak geliştirilmiş insanlardan oluşan dünyasını geri getirmeye hazır.

Beş yıllık sessizliğin ardından Terra Formars’ın Shueisha’nın Weekly Young Jump’ında yeniden serileştirileceğinin duyurulması tamamen beklenmedik bir gelişmeydi. Yayıncı ayrıca hayranları serinin dönüşü için daha da heyecanlandıracak heyecan verici bir tanıtım videosu hazırlayıp paylaştı ve manga haberlerinin güvenilir kaynağı @MangaMoguraRE tarafından X’te hemen paylaşıldı.

Fragman, Kenichi Tachibana’nın muhteşem çizimleriyle birlikte mangadan en iyi sahnelerden bazılarını sergiliyor. Terra Formars, 4 Nisan 2024’te Weekly Young Jump’ın 18. sayısında geri dönecek.

Terra Formars Ara Vermeden Önce Manga Dünyasında Fırtına Gibi Esti

Terra Formars Live Action

Terra Formars havalı ve orijinal bir önermeden yola çıkıyor. Yakın gelecekte, Dünya’daki bilim insanları Mars gezegenini Dünyalaştırmanın ve yaşanabilir hale getirmenin en iyi yolunun, güneş ışığını emebilen ve atmosferi temizleyebilen modifiye edilmiş bir yosun ve yosunu beslendikçe gezegene yayacak hamamböcekleri ile tohumlamak olduğunu keşfederler. Beş yüz yıl sonra, Mars’a yapılan ilk insan keşif gezisi, hamamböceklerinin mutasyona uğrayarak insansı, zeki ve süper güçlü varlıklara dönüştüğünü keşfettikten sonra yok edilir. Hamamböceklerini yok etmek için genetiği değiştirilmiş insanlardan oluşan çok uluslu ekiplerle yeni seferler gönderilir, ancak daha da evrimleşmiş düşmanlarla, saflarındaki ihanetle ve Mars’ın gizemleriyle karşılaşacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling'e Benzeyen En İyi 15 Manhwa Önerisi

Terra Formars yayınlandığı süre boyunca büyük başarılara imza attı. Kasım 2018 itibariyle, ara vermeden kısa bir süre önce, serinin 21 milyondan fazla cildi satılmıştı. Ayrıca iki anime serisi, bir OVA uyarlaması ve efsanevi Takashi Miike tarafından yönetilen bir live-action filmi çıktı. Hikaye, acımasız dövüşler ve üst düzey karakterler de dahil olmak üzere shounen’i heyecan verici kılan tüm klasik unsurlara sahiptir, ancak aynı zamanda belirgin bir şekilde olgun bir tona (Shueisha’nın seinen dergisinde yayınlanmaktadır) ve güzel ayrıntılı sanatlara sahiptir.

Terra Formars Anime jpg

Yuu Sasuga’nın hastalığı hiçbir zaman açıklanmadı, ancak tıbbi tedaviye ihtiyacı olduğu belirtildi, bu nedenle aşırı çalışma nedeniyle hastalanan bir manga yaratıcısının ne yazık ki yaygın vakalarından biri değildi. Sasuga’nın şu anda sağlıklı olduğu tahmin edilebilir; bu hipotez, bu yılın Ocak ayında JoJo’s Bizarre Adventure’ın yaratıcısı Hiroiko Araki ile birlikte Ultra Jump’ın yeni manga ödülü için jüri üyesi olarak aday gösterildiği haberiyle desteklendi.

Hayranlar sadece bunun böyle olmasını umabilir. Eğer seri tekrar aynı başarıya ulaşabilirse, Terra Formars’ın beş yıl sonraki dönüşü manga dünyasını sarsabilir.

Terra Formars mangası GerekliŞeyler ya da Amazon sitesinden satın alabilirsiniz. Anime uyarlamasını anime izleme sitelerinde bulabilirsiniz.

Anime

Kötülerin Kazandığı 20 Anime

Solo Leveling 2. Sezon Duyuruldu!

Solo Leveling Sezon 2 Duyuruldu