in , ,

The Honor Student at Magic High School: Yayın Tarihi, Fragmanı, Konusu & Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tatsuya Shiba’nın kız kardeşi Miyuki’ye odaklanacak olan The Honor Student at Magic High School asıl serinin hikayesinde hayattan kesitler yönünde bir ters köşe yapacak. The Honor Student at Magic High School, aşırı popülerleşmiş The Irregular at Magic High School serisinin yan ürünlerinden biri. Önce web romanı olarak başlayan seri sonra hafif roman oldu ve tabii ki animeye uyarlandı. Honor Student da böyle bir mangaydı ve şimdi de kendi anime adaptasyonu geliyor. Ana seri sihirsiz Tatsuya Shiba’ya odaklanırken The Honor Student at Magic High School Tatsuya’nın çalışkan kız kardeşi Miyuki Shiba’ya odaklanıyor. Ana serinin aksine Honor Student daha çok hayattan kesitler tarzında bir hikaye örgüsü işleyecek. İşte fanların yaklaşan seriden beklemesi gerekenler ve serinin yayın tarihi.

The Honor Student At Magic High School Konusu

The Honor Student at Magic High School

Orijinal manga gibi the Honor Student da ana serinin konusunun ve şartlarının tersine çevirilmiş hali. The Irregular at Magic High School bireysel yeteneklerin genetik faktörler
tarafından belirlendiği sihir dolu bir dünya içeriyor. Bu sebepten ötürü yeterli sihir becerisine sahip olan kişiler yeteneklerini bileyebilecekleri özel okullara gönderiliyor. Bu öğrenciler arasında koruması ve erkek kardeşi Tatsuya eşliğindeki Miyuki Shiba da var.

Tatsuya’nın sihirli güçleri noksan fakat yüksek kuvveti ve taktikli düşünme yeteneği bu eksiğini
telafi ediyor. Yeni anime Irregular’ın olaylarını dövüşlere ve mağlup Tatsuya’ya daha az, ilişkilere ve Miyuki’nin okul hayatına daha çok odaklanarak Miyuki’nin bakış açısından yeniden anlatacak. Tatsuya’nın aksine Miyuki’nin sihir gücü var, bu da Miyuki notlarına ve becerilerini bilemeye odaklandıkça seride bir ilerleyiş hissi olacak demek.

The Honor Student At Magic High School Fragmanı

YouTube video

Birkaç ay önce seriden ilk kesit yayınlanmış, izleyicilere Honor Student’ın ana seriden nasıl farklılaşacağına dair bir bakış sunmuştu. Serinin sunuşu ana seriye göre baya yumuşak ve hafif olmasıyla beraber serinin daha rahat ve gündelik alanını yansıtıyor. Fragman gelecek dövüşlere atıfta bulunmak yerine çoğunlukla Miyuki’nin First High School’daki kariyerine başlamaya hazırlanmasını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Burcuna Göre Hangi Hunter x Hunter Karakterisin?

The Honor Student At Magic High School’un Yönetmeni, Bestecisi & Oyuncuları

The Honor Student at Magic High School

Orijinal manga yayımına Dengeki Daioh’da 2012’de başlamış, geçen yaz sona ermişti. Yu Mori tarafından yazılan manga Yen Press tarafından lisanslanmış ve 11 ciltte toplanmıştır ve tüm ciltleri şu an mevcuttur. Kitapların anime adaptasyonunun geleceği The Irregular at Magic High School’un ikinci sezonunun bitmesiyle 2020’de açıklanmıştı. Seriyi Studio Connect çıkartıyor ve Hideki Tachibana yönetiyor.

BlazBlue Alter Memory, Circlet Princess ve Alice in Borderland OVA adaptasyonları Tachibana’nın önceden yönettiği projeler arasında. Ryosuke Yamaoto ve Takao Sano karakter tasarımlarıyla ilgilenirken Tsuyoshi Tamai senaryodan sorumlu olacak. Ana serinin müziklerini besteleyen Taku Iwasaki, The Honor Student için de aynısını yapacak. Saori Hayami, Sora Amamiya ve Yuiko Tatsumi de Miyuki Shiba, Honoka Mitsui ve Shizuku Kitayama rollerini yeniden ele alacaklar.

The Honor Student At Magic High School Yayın Tarihi

The Honor Student at Magic High School

Hikayenin bu yeni ele alınışını görmek için heyecanlı olanların ya da seriye hemen başlamak isteyenler daha çok beklemeyecekler, en azından Japon olanlar. The Honor Student 3 Haziran’dan itibaren Tokyo MX, BS11 ve GTV’de yayınlanmaya başlayacak. Ne yazık ki İngilizce dağıtımından kimin sorumlu olacağı ve ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı ama serinin popülerliği göze alınırsa ona da çok yok gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

Evangelion Thrice 1 1

Evangelion: 3.0+1.0’ın Sonuncu ve Spoiler Dolu Fragmanı

D Cide Traumerei

Cthulhu’lu Anime: D Cide Traumerei’nin Yeni Fragmanı ve Ön Gösterim Tarihi