in , ,

Tokyo Revengers: Fragman, Olay Örgüsü, Yayın Tarihi & Bilinmesi Gerekenler

Tokyo Revengers 2021 Nisan ayında, Crunchyroll’da yayınlanacak bir anime oluyor. İşte şimdiye kadar Tokyo Revengers hakkında öğrendiklerimiz.

Crunchyroll yeni gelen anime Tokyo Revengers için bir fragman yayınladı, ama kesinlikle bildiğimiz fragmanlardan değil. Öyle ki, fragmanda tek bir diyalog yok, sadece hard rock bir müzik ve suçlulardan oluşan bir ekip. Ken Wakui’nin mangasını okuyan hayranlar için, hikaye oldukça basit, ancak fragman potansiyel izleyicilerde pek bir algı bırakmadı.

Tokyo Revengers öncelikli olarak zaman yolculuğu ve çeteler ile ilgili, ama derinlerde baktığınız zaman, kendi eksiklerine rağmen geçmişi tersine çevirip arkadaşlarını kurtararak hayatını değiştirmek isteyen bir ana karakter hakkında. İşte Tokyo Revengers hakkında bildiğimiz her şeyin bir dökümü.

Olay Örgüsü Hakkında Ne Biliyoruz

Tokyo Revengers

Hikaye biraz acıklı bir karakter olan Takemichi Hanagakiyi takip ediyor. Takemichi hem tipik kahramanımız, hem de değil. Genellikle “Sulu gözlü Kahraman”, olarak adlandırılır, sürekli problemlerinden kaçar. Ama onun gücü şu gerçekte yatmaktadır: korksa ve ağlasa da, kavgadan çekinen biri değildir. Önem verdikleri için her zaman kendinden çok daha büyük ve daha tehlikeli birine karşı bile durabilir.

Bir gün, Takemichi demiryoluna itilir ve görünüşte ölüdür, sonra 12 yıl geçmişte uyanır, onun ortaokul günlerinde. Ortaokullu Takemichi, olgun Takemichi’den pek farklı. Boyalı, arkaya taranmış sarı saçları vardı ve bir suç çetesinin üyesiydi. Her şeyi tersine çevirmek için kendisine bir fırsat verildiğini fark eder. Tokyo Manji çetesinin zorbalığına kurban giden eski sevgilisi Hinata Tachibana’yı kurtarabilir.

Tokyo Revengers

Zaman yolculuğunun işleyişinin bir kısmı Hinata’nın erkek kardeşini içeriyor, Naoto. Takemichi’nin zamanında, Hinata ve Naoto çete şiddeti ile öldürülmüştü, Takemichi ilk kez zamanda seyahat yaptığında şimdiki zamanda bir “tetikleyici” olarak hareket eden Naoto’yu kurtardı. Takemichi, Naoto ile el sıkışır sıkışmaz, geçmiş zamanda mı, yoksa şimdiki zamanda mı fark etmeksizin, zaman yolculuğu yapabilecekti.

Takemichi zamanının ilk kez geçmişe gittiği an, Naoto’ya kız kardeşinin 4 Temmuz 2017 de öleceğini, en iyisinin onu korumak olduğunu söyler. Naoto ilk başta bunu başından savsa da, bunu kalbine kazır. 12 yıl sonra, Naoto yaşıyordur ama kız kardeşi hâlâ ölüdür. Şimdi ikisi de birlike çalışarak Hinata’nın ölümünü engellemek zorundalar. Takemichi, zaman içinde ileri geri giderken, Hinata’yı kurtarma arzusu, herkesi kurtarma arzusuna dönüşüyor.

Fragman

YouTube video

The Crunchyroll’un yayınladığı fragmanda herhangi bir ses ya da altyazı yok, o yüzden neler olduğunu bilmek zor. Takemichi ve Naoto gibi birkaç önemli karakter görüyoruz, ama aynı zamanda Tokyo Manji çetesi liderinin bakışları, Manjiro “Mikey” Sano ve onun başkan yardımcısı Ken ”Draken” Ryuguji de var. Hızlı geçen çekim, dayak yemekten dolayı oluşmuş morluklar ve yaralanmaları ile Takemichi’yi ve Takemichi’nin arkadaş grubunu gösteriyor.

Takemichi’nin eski kız arkadaşı Hinata’da zamansız ölümünden önce görünüyor. Hinata ve Takemichi’nin 12 yıl önce neden ayrıldığını bilmiyoruz, ama açıkça belli ki birbirlerini gerçekten seviyorlardı. Hinata’nın Tokyo Manji çetesi tarafından öldürülmesine rağmen, çetenin kendisi, şimdiki zamanda olduğu gibi tehditkâr görünmüyor. Aslında fragmanda Mikey’nin Takemichi’nin arkasından gamsız ve mutlu bir şekilde gülümsediği bir sahne var. Ama soru şu ki: 12 yıl önce Toman ve Hinata’nın ölümüne yol açan ne oldu?

Yayın Tarihi

Tokyo Revengers

Crunchyroll, Takemichi’yi ve ona sürekli zorbalık yapan Kiyomasa’yı içeren birkaç önemli görsel yayınladı. Bununla birlikte, Takemichi’nin şimdiki zamanda, alevler tarafından kül edilen Hinata’ya sarılırken gözlerinden yaşlar süzülen bir fotoğrafı var.

Tokyo Revengers’ın ilk bölümü, 11 Nisan 2021’de Crunchyroll’da ilk gösterime sunulacak.

İlginizi Çekebilir:  Sailor Moon Eternal Anime Filminin Yeni Ön Gösterimi Yayınlandı
İsekai Manhwa

En İyi 20 İsekai Manhwa (MyAnimeList’e göre)

Yaoi Anime Önerileri

Yaoi Anime Önerileri