in ,

Tüm Zamanların En İyi 30 İsekai Mangası

isekai manga

Yıllar içinde anime ve manga’lar çok büyük evrim geçirdi. Bu alanda her zaman yeni türler ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Manga ile light novel’lar, animelerin temelini şekillendirdi. Bunun büyük bir kısmı, konuyla ilgili medyanın türünden kaynaklanmakta. Isekai türü, özellikle son yıllarda popüler hâle gelmiş, hem anime hem de manga dünyasını domine etmiştir.

Isekai türü, ana karakterin ölüm ya da diğer yöntemlerle başka bir dünyaya gittiği hikayelere denir. Bu tür, light novel’larda ve anime’lerde daha fazla popülerlik kazanmış, ancak isekai mangaları da popüler olmakta giderek hız kazanıyor.

Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu

image 12

Makoto Misumi, bir gün ebeveynlerinin aslında farklı bir dünyadan geldiğini ve sadece çocuklarını kendi dünyalarına gönderirlerse kaçmalarına izin verileceğini keşfedene kadar normal bir yaşamın tadını çıkarıyordu ve gel gör ki o kabak Makoto‘ya patlamıştı. Bu farklı olan Dünya’ya gitmesi için seçilen kişi o’ydu. Şansı bir konuda ondan yanaydı, kendisine Tanrı Tsukuyomi tarafından özel yetenekler de verilmişti.

Makoto ebeveynlerinin dünyasına geldiğinde Tanrıça, Makoto’nun görünüşünü “sıradan” buldu ve onunla ilgilenmek istemedi. Bunun yerine onu yarı insanlarla yaşamak zorunda bıraktı. Ancak Makoto, zamanla kendisi ile çevresindekiler için bir yaşam kurmaya başladı.

Tsukimichi animesi, ciddi bir isekai ve komedi ikilemi arasındaki çizgiyi iyi tutturuyor. Güçlü bir Şeytan Efendisi tehdidi bir yandan devam etse de çoğu zaman manga Makoto ve arkadaşlarının komik maceralarına odaklanıyor. Yine de sadece bir komedi mangasından daha fazlasını isteyenler için yeterince iyi bir evreni ve kurgusu var.

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki

image 13

Kazuya Souma, memur olmanın hayalini kuran genç bir adamdır. Bu hayali, başka bir dünyaya çağrılıp Elfrieden’in fakir ülkesini yönetmeye başladığında suya düşer. Kazuya‘nın daha önce hiç kral olma tecrübesi olmasa da siyaset ve modern dünya hakkındaki bilgisi, ülkeyi borçtan kurtarmasına ve tekrar zengin bir millet haline getirmesine olanak tanır.

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki harika bir light novel ve manga uyarlaması da oldukça sağlam. Souma’nın, sadece bir beşeri bilimler diplomasıyla hem kendini hem de bir ülkeyi kurtarmasını izlemek gerçekten keyifli. Ayrıca isekai hikayelerindeki kahramanların sadece aşırı güçlü yeteneklerle üstün hale gelmesini görmekten bıkan insanlara soluk olacak bir seri.

Arata Kangatari

image 14

Arata Kangatari mangası, isekai klasiği Fushigi Yugi‘nin yaratıcısı Yuu Watase‘nin bir diğer eseridir. Başka bir isekai klasiği olan Arata, her otuz yılda bir yeni bir prensesin Hayagami olarak bilinen kılıç-ruhları için çalışmaya seçildiği bir dünyada geçiyor. Bir kez daha yeni bir prenses seçme zamanı geldi, ancak o dönemde doğmuş hiçbir kadın olmadığı için Arata adlı genç bir çocuğun başka birini bulana kadar prenses gibi davranması gerekiyor.

Ancak Arata‘nın başka sorunları da var, birdenbire mevcut prenses öldürülür ve Arata suçlanır. Şimdi hayatı için kaçmak zorunda kalan Arata‘nın çok daha büyük sorunları vardır… ta ki aniden modern Japonya’dan bir Arata ile yer değiştirmeye zorlanana kadar. Arata Kangatari‘nin başlangıçta hikaye açısından çok şeyi var, ancak manga’nın faydası, okuyucuların kendi hızlarında okuyabilmesidir. Yuu Watase, ilgi çekici anlatılar ve karakterler yaratma konusunda bir usta olduğu için okuyucuların tamamen içine çekilmesi uzun sürmeyecektir.

Knight’s & Magic

image 15

Knight’s & Magic, 2016’dan 2022’ye kadar Young Gangan adlı seinen dergisinde yayınlandı ve 17 ciltlik bir seri ile sona erdi. Hikaye, bir mecha tutkunu olan bir karakterin yeni bir dünyada Ernesti Echevalier adlı bir soylu aile üyesi olarak reenkarne olmasına odaklanıyor. Bu dünyada sihir her yerde ve genellikle insanları canavarlardan korumak için kullanılan dev robotları çalıştırmak için kullanılır. Hayalini gerçekleştirebileceği bir dünyada yaşamaya başlayan Ernesti, Silhouette Knight adlı bir mekanın pilotu olma ve bir gün kendi mekanını yaratma konusunda her şeyini ortaya koyar.

Knight’s & Magic animesi, isekai türündeki en sevimli anime kahramanlarından birine sahip harika bir seriydi. Ernesti sadece dev robotlar inşa etmek ve kullanmak istiyor – bu konuyu ilişkilendirmemek zor. Odak, Ernesti‘nin mekaniği nasıl geliştireceği konusunda yeni yollar bulmasındadır ve ardından kendisini bulduğu garip yeni dünyanın daha fazlasını keşfetmek için yeniden dışarı çıkmasındadır.

Magic Knight Rayearth

image 16

CLAMP’ın en eski eserlerinden biri olan Magic Knight Rayearth, 1993 yılında shoujo dergisi Nakayoshi‘de bir manga olarak başladı. İsekai türünün en eski örneklerinden biri olan hikaye, Cephiro adındaki sihirli bir dünyaya çağrılan üç sekizinci sınıf kız etrafında dönüyor. Oraya vardıklarında, Cephiro‘nun varlığının sadece Cephiro için dua eden bir varlık olan Sütun’un varlığı tarafından sürdürüldüğünü öğrenirler. Genç kızlar, eve dönmek istiyorlarsa Sütun’u kurtarmaları istenir, ancak bu, onları Cephiro‘nun dünyası arkasındaki gerçeğe sürükler.

Magic Knight Rayearth, efsanevi bir anime olsa da, muhtemelen bir manga olarak daha da iyidir. Anime ne kadar iyi olursa olsun, CLAMP’ın eşsiz sanat tarzı hikayeyi kaynak materyalde daha iyi iletiyor. Büyülü kız ve mecha nadiren bir araya gelir, ancak bu ilk deneme harika bir şekilde sonuçlandı.

Silver Diamond

image 17

Isekai trendi mangayı sarsmadan çok önce, Silver Diamond 2003 yılında hayranları fantastik maceraların ve içten erkek aşkı romansının heyecan verici bir kombinasyonuyla tanıştırdı. Rakan Sawa, bahçecilik hobisine bakan sıradan bir lise öğrencisiydi.

Ancak, başka bir dünyadan garip bir adam olan Chigusa, bahçesine çarpınca, Rakan’ın yeşil başparmağının doğaüstü kökenleri ortaya çıkar. Son bilinen “sanome” olarak, sihirli bitki yetiştirici, Rakan’ın bitki örtüsünü yeniden kazanmak için Chigusa ile terk edilmiş ev dünyasına seyahat etmesi gerekmektedir.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

image 18

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri klasik isekai önerisini tersine çevirir. Gate’in fantezi dünyası, gerçek dünyadan gezginleri karşılamak yerine, Tokyo’ya gelir ve Ginza’nın sokaklarına sihirli yaratıklar ve askerler döker.

Japon Öz Savunma Kuvvetleri, portalı ve onun ötesindeki gizemli dünyayı araştırmak üzere tesadüfen bir otaku olan Teğmen Youji Itami‘yi gönderir. Ortaçağ askerlerinin modern askeri teknolojiyle çarpışmasını önlemek ve gizemli dünya ile çatışmanın barışçıl bir çözümünü bulmak JSDF’ye düşer.

Saihate no Paladin

image 19

Saihate no Paladin‘in kahramanı Will, ölüler şehrinde yaşayan tek insandır. Daha önceki yaşamına dair sadece belirsiz hatıralara sahip olan Will, üç ölüden oluşan bir aile tarafından yetiştirilmiştir, ancak bu hatıralar pek fazla bir şey ifade etmemektedir.

Ancak, gizemli geçmişi, çevresindeki ölülerin sırları ve çürüyen toprakların gizemleri, Will‘i cevaplar aramaya itmektedir. Paladın’ın içsel yolculuğu, karmaşık durumlarını aydınlatma çabası, diğer isekai maceralarından farklı olarak heyecan verici ve düşündürücüdür.

Tate no Yuusha no Nariagari

image 20

Tüm uyarlamalarında aynı derecede popüler olan Kalkan Kahramanın Yükselişi, Naofumi Iwatani‘nin hikayesini anlatıyor. Bir felaketi önlemek için çağrılan sıradan bir adam olan Naofumi, diğer üç Kardinal Kahramanın yanı sıra silahlar alırken, o Sadece saldırı için uygun olmayan Efsanevi Kalkanı alır.

Diğer kahramanlar ve soyluluklarla iyi bir ilişki kuramadığı için, Naofumi hızla grubun dışlanmışı haline gelir. Ancak dünyayı sona erdiren tehdit, Naofumi için beklemiyor ve o da kendi partisini kurarak bir kahraman olmak için eğitim almaya başlar.

Drifters

image 21

Hellsing’in yaratıcısı Kouta Hirano‘dan gelen Drifters, mangadan kaynaklanan nadir bir isekai hikayesidir. Gizemli bir paralel dünyaya tek bir kimseyi çağırmak yerine, Drifters’ın evreni tarihten gelen efsanevi kahramanları yığınlar halinde çağırır.

Sekigahara Savaşı’nın şiddetinde öldürülen samuray Shimazu Toyohisa, elflerin ve büyücülerin yaşadığı topraklara yardım etmek için oraya gelir. Drifters’ın dünyasına akın eden savaşçılar, Oda Nobunaga‘dan Jeanne d’Arc‘a kadar uzanmaktadır ve ya sihirli fantezi dünyasını korumak için savaşırlar ya da onu yok etmeye çalışırlar.

Fushigi Yuugi: Genbu Kaiden

image 22

Orijinal Fushigi Yugi serisi, SAO’dan önce prömiyer yapan ve 90’ların başında inanılmaz bir popülariteye ulaşan bir isekai serisidir. Genbu Kaiden neredeyse bir yüzyıl önce geçmektedir ve genç kadın Takiko Okuda etrafında inşa edilmiştir. Takiko için hiçbir şey yolunda gitmemektedir, hatta annesinin ölümünden daha çok araştırmalarına önem veren bir babası olduğu gerçeğine kadar her şey ters gitmektedir.

Takiko, babasının araştırması olan “Dört Tanrının Evreni” olarak bilinen çevrilmiş bir günlüğü alır ve bu günlüğü açtığında kendisini başka bir aleme taşındığını fark eder. Orada, Genbu’nun Rahibesi olarak adlandırılma rolünü öğrenir, ki bu efsane onlarca yıl boyunca devam edecektir.

Isekai Ojisan

image 23

Takafumi Takaoka‘nın hayatı, amcası Yosuke‘un yaklaşık yirmi yıl süren bir komadan uyanmış olduğunu öğrendiğinde sonsuza dek değişir. Yosuke, son on yedi yılı başka bir dünyada geçirdiğini ve bu süre zarfında sihirin bir ustası haline geldiğini ortaya koyar. Yosuke’un bu kadar uzun süre yok olmuş olmasıyla, ikisi de birbirlerine nasıl yardımcı olabileceklerini bulur.

Takafumi, Yosuke‘un güçlerini kullanarak para kazanmak için bir YouTube kanalı oluşturmaya karar verirken, Yosuke, kaçırdığı dünyada rehberlik eder. Isekai Ojisan, bir light novel olarak ortaya çıkmayan, aksine ComicWalker dergisinde yayınlanan seinen manga türünde nadir bir isekai hikayesidir.

Yuusha Shoukan ni Makikomareta kedo, Isekai wa Heiwa deshita

image 24

Baş karakter, Kaito Miyama, kendini bir fantezi dünyasına çağrılmış bulur, ancak bu dünya ondan bir şey yapmasını istemiyor. Kahraman değiller ve tehlikeli, dünya sonu tehdidi gibi bir şeyi yenmeleri istenmiyor.

Kaito için yaşamak bile çok zor değil, çünkü herkes ona bakıyor ve Dünya’ya dönme olasılığı tamamen mümkün. Yuusha Shoukan ni Makikomareta kedo, Isekai wa Heiwa deshita, aksiyona ağırlık vermek yerine daha çok bir dilim-of-hayat romantizmi sunuyor. Hatta kahraman, eve gitmeye karar vermeden önce sadece farklı dünyanın manzaralarının tadını çıkarmaya karar verir.

Otome Game Sekai wa Mob ni Kibishii Sekai desu

image 25

Bir otome oyununu oynamaya zorlandıktan sonra, belirli bir adam mağazaya gitmek için yoldayken bir kaza geçirir ve başka bir dünyaya reenkarne olur. Bu yeni dünyada, ona önceki oynadığı otome oyununun dünyasında soylu biri olan Leon Fou Bartfort olarak bilinir.

Bu dünyada kadınlar dünyayı kontrol ederken, Leon sadece nazik bir eş bulmak ve toplumun geri kalanından uzak bir hayat yaşamak istemektedir. Bunun için ise zaten yerleşik olan birçok sisteme karşı gelmek zorunda kalacak ve onu sadece bir “kalabalık” karakteri olarak gören birçok güçlü kişiyi rahatsız edecektir.

Mezametara Saikyou Soubi to Uchuusenmochi Datta node, Ikkodate Mezashite Youhei toshite Jiyuu ni Ikitai

image 26

Bir gün, Sato Takahiro, sıradan bir adam iken en sevdiği çevrimiçi oyun olan Stella Online’ın dünyasında bir gemide uyandı. Bu dünyanın nasıl çalıştığından emin olmasa da, Sato‘yu diğer her şeyden ayıran tek bir şey vardır ve bu da son derece güçlü bir uzay gemisine sahip olmasıdır.

Bu gemi, nadir eşyaları aramasına ve tehlikeli korsanlarla savaşmasına ve hiçbir zarar görmeden çıkmasına olanak tanır. Sato, buradan yeni bir hayat kurma fırsatı bulur ve gerçek hayaline ulaşma yolunda ilerler: yerleşebileceği bir gezegen bulmak. “Yeniden Bir Uzay Sözleşmeli Olarak Doğmak,” uzayda geçen nadir isekai serilerinden biri olarak öne çıkıyor.

Hai to Gensou no Grimgar

image 27

Hai to Gensou no Grimgar, Haruhiro‘nun nereden geldiğini, neden orada olduğunu ve oradan nasıl çıkacağını hatırlamadan karanlık bir yerde uyanmasının ardından başlar. Aynı durumda olan diğer insanlarla çevriliydi. Karanlık kayboldu ve grup, kendi başlarına nasıl savaşacaklarını ve hayatta kalacaklarını öğrenmek zorunda oldukları “Grimgar” adlı fantastik bir dünyada geçen bir RPG ile tanıtıldı. Haruhiro kendi partisini kurar ve yeni dünyada hayatta kalmak için sıkı bir şekilde eğitim yaparlar.

Hai to Gensou no Grimgar, kahramanlarının tanıtımında aşırı güçlü olmadığı için benzersiz bir isekai mangadır. Bunun yerine, onları korkularıyla başa çıkmaya ve savaşçılara dönüşmeye zorlayan sıradan insanlar olarak tanıtılırlar, bu da hikayelerini daha gerçekçi kılar.

Sora wa Akai Kawa no Hotori

image 28

Sora wa Akai Kawa no Hotori, birdenbire Anadolu’daki Hitit İmparatorluğu’na isekai olan sıradan bir lise öğrencisi olan Yuri‘yi merkezine alıyor. Kraliçe, tahta geçebilmek için oğlu dışındaki her varisi öldürmek için Yuri’yi bir kan kurbanı olarak istiyor. Prens Kail, Yuri’yi kraliçenin zulmünden kurtardı ve onu eve götürmek için yardım etmeye ant içti.

Ancak inatçı, kan dökme isteğiyle dolu kraliçe kolayca pes etmez ve onları öldürmek için yeni planlar yapmaya devam eder. Sora wa Akai Kawa no Hotori, isekai, macera ve romantizmin harika bir karışımıdır. İsekai ve shojo’nun öğelerini bir araya getirdiği için en iyi isekai mangalardan biridir, bu nedenle diğerlerine göre tanıdık hissettirirken tamamen yenilikçi bir deneyim sunar.

Mairimashita! Iruma-kun

image 29

Mairimashita! Iruma-kun, ana karakteri Iruma Suzuki’yi takip ediyor. Iruma, zaten fazla erken büyümeye ve sorumsuz ebeveynlerinin ondan istediği tehlikeli işleri üstlenmeye zorlanmış bir çocuktur. Ne yazık ki, işler onun için asla kolaylaşmaz, çünkü ebeveynleri bir sözleşme imzalayarak ve onun ruhunu Sullivan adlı bir şeytana satarlar.

Iruma, Sullivan’ın gerçekten çabalarından etkilendiğinde ve onu kanatları altına almak istediğinde şok olur. Sullivan, Iruma’ya büyükbaba gibi bir figür haline gelir ve onu akranlarından gizli olarak insanlığını korumak zorunda kalacağı bir şeytan okulu olan Babyls’e kaydeder. Ancak, Iruma aslında düşündüğünden çok daha az insandır.

Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!

image 30

Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!’nin başrolü olsa da, Cid şovun yıldızı olmak istemiyor. Hiçbir zaman başrolü veya hatta nihai bir süper kötü olmayı istemedi. Bunun yerine sadece düşük profilde kalmak ve arka planda kaybolmak istedi.

Cid, başka bir dünyada yeniden doğdu ve gölgelerde neyin pusuda olduğuyla savaşmak için gizli bir örgütü yönlendirmesi gerektiği göreviyle hayal gücünün serbestçe koşmasına izin vermeye karar verir. Diğerlerine göre nispeten daha kısa olmasına rağmen, birçok hayran, Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!nin başkarakterinin alışılmadık ve bazı okuyucular için ilişkilendirilebilir olduğunu düşünüyor ve bu nedenle en iyi isekai mangalardan biri olduğunu düşünüyor.

Kanata kara

image 31

Kanata kara, Noriko’nun aniden bir fantezi dünyasına fırlatıldıktan sonra yaşadıklarını takip ediyor. Izark onu kanatları altına alır ve onu bu garip yeni dünyada rehberlik eder, ancak yüzeyde görünenin ötesinde onunla ilgili daha fazla şey var. O çekici ve nazik görünebilir, ancak içinde yüzeye çıkmak üzere kabaran bir canavar var.

Eski bir kehanete göre, Noriko’nun bu kötülüğü Izark’tan çıkaracak gücü var. Bu bilgiyi keşfettikten sonra, Izark ve Noriko, sadece birbirlerinin kurtarabileceği bir dünyada birbirlerinin arkasında olmaları gereken müttefikler haline gelirler.

Kumo desu ga, Nani ka?

image 32

“Kumo desu ga, Nani ka?” Kumoko‘nun öyküsüdür, o bir örümcek olarak yeniden doğmuştur – özellikle Lesser Taratect adı verilen düşük seviyeli bir yaratık olarak. Sadece bu da değil, aynı zamanda oyunun en tehlikeli zindanı olan Büyük Elroe Labirenti olarak bilinen yerde hayatta kalmaya zorlanır.

Manga, kaynağa oldukça sadık olsa da, bazı yan hikayeleri görmezden gelme gibi farklılıklar bulunmaktadır. “Kumo desu ga, Nani ka?” anime uyarlaması son derece popülerdir, bu yüzden birçok insanın aynı zamanda en iyi isekai serilerinden biri olduğunu düşünmesi şaşırtıcı değildir.

Youjo Senki

image 33

Carlo Zen tarafından orijinal olarak oluşturulan ve Shinobu Shinotsuki tarafından çizilen “The Saga Of Tanya The Evil”, daha önce acımasız bir Japon paralı asker olarak yaşamış olan Tanya Degurechaff’ı takip ediyor. O, Tanya olarak uyanır ve özünde bir tanrı olan Varlık X, eğer doğal bir ölüm yaşamaz veya ona inanç ifade etmezse cehenneme gideceğini ortaya koyar.

Tanya, kininden dolayı İmparatorluk Büyücü Kolordusu’na katılır. Çatışmadan kaçmak ve (idealiyle) barış içinde yaşlılıkta ölmek için yüksek askeri rütbe kazanmaya çabalayan Tanya, kendi ihtiyaçlarını diğerlerinin üzerine koymayı tercih eden harika bir asker haline gelir. Tanya‘nın anti-kahraman olarak duruşu, onun benzersiz isekai manga hikayesine birçok hayranın ilgisini çekmiştir.

No Game No Life

image 34

No Game No Life, oyuncuların tahtı ele geçirmek için oyunların tanrısını yenmeleri gereken bir dünyada geçiyor. Bu hikayenin başrolünde, oyuncuların iradelerini sınamak için çeşitli masa oyunlarına giren yenilmez oyuncu grubu Blank’ı oluşturan Sora ve Shiro bulunuyor.

Sora ve Shiro, satrançta oyunların tanrısını yendikten sonra, Disboard adındaki bir dünyaya taşınırlar, burada her şey oyunlar aracılığıyla kararlaştırılır. No Game No Life, anime uyarlamasını almadan önce bile oldukça popüler hale geldi ve 2017 itibariyle light novelın üç milyondan fazla kopya satmasına neden oldu. Bu hikaye herkes için olmasa da, benzersiz sanat tarzı gözlere hoş görünüyor ve okumak ilgi çekici.

Tensei shitara Slime Datta Ken

image 35

‘Tensei shitara Slime Datta Ken,’ Satoru Mikami adında 37 yaşında sıradan bir masa başı çalışanını takip ediyor. Satoru, aslında sıradan hayatından oldukça memnun biriydi. Ancak Satoru, ansızın bıçaklandığında hayatı baş aşağı döndü. Aldığı yaralar onu öldürdü, ancak sihirli güçlere sahip bir sümüğe yeniden doğdu ve tuhaf bir yeni dünyada buldu kendini.

Mahkum Ejderha Veldora tarafından Rimuru Tempest adını aldı ve yeni bedenine alışmaya çalışırken kendini kanıtlamak için dünyayı dolaşır. Zamanla Rimuru, ona daima değişecek yeni müttefikler ve yerler keşfeder.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

image 36

‘KonoSuba,’ Kazuma Satou adında, hayatında tek tutkusu video oyunları oynamak olan bir NEET’in hikayesini anlatıyor. Bir gün, Kazuma bir kızın bir araba tarafından ezilmesini önlemek için kamyonun önüne koşar. Ancak bu, isekai’nin klasik Kamyon-Kun anlarından biriydi ve Kazuma ölür.

Kazuma, yeni bir dünyada uyanır ve yardımına ihtiyaç duyan bir dünyayı yendiği bir dünyaya gönderilmek arasında seçim yapması gereken Aqua ile yüzleşmek zorunda kalır. Kazuma, Aqua ile yeni dünyaya gitmeye karar verir. Kazuma‘nın acemiği, bu yeni fantezi dünyasına uyum sağlamaya çalışırken tamamen açığa çıkar ve komik olaylar meydana gelir.

Overlord

image 37

‘Overlord,’ Kugane Maruyama tarafından oluşturulan ve So-bin tarafından çizilen bir light novel serisiydi. 2014 yılında, dizi sonunda Satoshi Oshio ve Hugin Miyama tarafından manga formunda uyarlandı ve günümüzde bilinen popüler anime haline geldi. 2126 yılında geçen Overlord, oyuncuların oyun içi karakterlerle doğrudan etkileşimde bulunabildiği YGGDRASIL adlı oyun etrafında dönüyor.

Sunucunun kapanmasının ardından sadık oyuncu Momonga, oyunun kendi gerçekliği haline geldiğini keşfeder ve karakteri Ainz Ooal Gown olarak sıkışıp kalır. Ainz, kendisi gibi oyunda sıkışıp kalanları aramaya karar verir ve yeni dünyasının efendisi olmak için yola çıkar.

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

image 39

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation, ölen 34 yaşındaki bir NEET’in (Eğitimsiz, İstihdam Edilmeyen veya Eğitilmemiş bir kişi) ölümünün ardından Rudeus Greyrat olarak yeniden doğmasının hikayesidir. Hikaye, yeni bulduğu hayatını takip eder, burada onu en iyi şekilde yaşamaya çalışır.

Mushoku Tensei, sayısız uyarlamasıyla oldukça popüler hale gelmiş, bunlar arasında başarılı bir manga da bulunmaktadır. Light novel, Syosetu web sitesinde en popüler eserlerden biri haline gelmiş ve eşit derecede eğlenceli bir anime uyarlamasına sahip olmuştur.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

image 40

Re: Zero –Starting Life In Another World–, genç bir adam olan Natsuki Subaru‘nun aniden kendisini fantezi bir dünyada bulmasının hikayesini anlatır. Bu yeni dünyada Subaru, Emilia gibi çeşitli karakterlerle tanışır ve olağanüstü bir yetenek kazanır. Bu yetenek, her öldüğünde zamanın sıfırlanmasını ve olayları tekrar yaşayabilmesini sağlar.

Re: Zero, özellikle üçüncü bölümü ile izleyiciler tarafından övgüyle karşılanan ve güçlü bir takipçi kitlesi kazanan bir manga uyarlaması ile bilinir. Seri, sevimli karakterleri, özellikle Rem gibi popüler waifuları içeren kadrosu ile tanınır.

Ascendance Of A Bookworm: I’ll Do Anything To Become A Librarian

image 38 1

‘Ascendance Of A Bookworm: I’ll Do Anything To Become A Librarian,’ kütüphaneci olmayı her zaman istemiş olan Urano Motosu‘yu takip ediyor. Ne yazık ki, bir deprem sırasında üzerine birkaç kitap düşer ve anında ölümüne neden olur. Etrafında edebiyatla çevrili bir hayat isteyerek yeniden doğmayı diler.

Urano, kronik bir hastalığı olan ve en büyük aşkı okumak olan beş yaşında bir kız olarak Myne olarak yeniden doğar. Ancak, Urano‘nun bulunduğu yeni dünyada elitler medya ve bilginin akışını kontrol eder. Sadece en zenginler kitap okuyabilir ve Myne sıradan bir çocuk olduğu için hiçbir edebi esere ulaşamaz. Myne, işleri kendi eline almayı ve yazar olmayı kararlıdır.

Juuni Kokki

image 41

Juuni Kokki, Youko Nakajima‘nın sıradan lise hayatından zorla çıkarıldıktan sonra on iki krallığının dünyasına itildikten sonra yaşadıklarını anlatıyor. Bu yeni dünya affetmeyen, acımasız ve yanlış kişi tahta çıkarsa toplumu kaosa ve yoksulluğa sürükleyen hassas bir ahlak kurallarıyla yönetilmektedir.

Youko şimdi bu ona zarar vermeye tasarlanmış garip yeni dünyada nasıl hayatta kalacağını öğrenmelidir. Juuni Kokki‘nin güçlü bir kadın başkarakteri olduğunu ve bazı erkek meslektaşlarının aksine aslında bu dünyaya kendi çabalarıyla adapte olması serinin hayranları tarafından takdir edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Manga Severlerin Beğeneceği En İyi 15 Korku Manhwası
Dragon Ball Daima

Toei Animation Yeni Dragon Ball Anime’sini Duyurdu: Dragon Ball Daima

Anime Terimleri

Anime Terimleri: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Bir Rehber