in ,

En İyi Komedi Anime Önerileri

Komedi Anime

Komedi animeleri, kanlı şanlı dövüş sahneleri olan animelerin ve renkli romantizm hikayelerinin yanında biraz gölgede kalmış bir türdür. Yine de neredeyse her anime, ciddi bir konu etrafında dönsün ya da dönmesin en azından birkaç komedi unsuru içerir.

Komedi animeleri tarz ve hikaye açısından geniş bir yelpazeye sahiptir. Bazı komedi animeleri diğer animelerde yer alan klişelerle alay ederken, diğerleri zekayı aksiyon-macera ile birleştirir.

Helck

image 13
Helck

Her ne kadar sonunda aksiyon alanına kayacak gibi görünse de, Helck şu ana kadar kahkahalarla güldüren bir anime oldu. Ölü Şeytan Kralı’nın ardından boşluğu doldurmak için Vamirio, bir sonraki hükümdarı belirlemek için bir yarışma düzenlemektedir; ne yazık ki, en büyük aday tesadüfen bir insan, şeytan dünyasının ölümlü düşmanıdır. Red Vamirio için, Helck seyircilerin kalbini çalmış, ezici gücü ve neşeli tavırlarıyla izleyici favorisi haline gelmiş.

İki sezon olarak yayınlanacak olan Helck hâlâ çok erken aşamalarında, bu nedenle hikayenin yönünü tahmin etmek şu anda zor. Ancak, Helck ve Vamirio her ikisi de kendi başlarına harika karakterlerdir. İlişkileri gelişmeye başlamıştır. İyi bir ikili oluştururlar, ekranı paylaşmadıklarında bile gülümsemelere sebep olabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Anime ve Cazın Muhteşem Birleşimi: Sakamichi no Apollon

Lv1 Maou to One Room Yuusha

image 1 2
Lv1 Maou to One Room Yuusha

Lv1 Maou to One Room Yuusha animesi ilginç bir temele sahiptir. Kahraman Max’in Şeytan Lordu’nu yenerek başarılı olduğu on yılın ardından, Şeytan Lordu intikam almak için tekrar dirilir. Ancak Maou, Max’in bir zamanlar tanıdığı ve isteksizce saygı gösterdiği kişi olmadığını fark eder; hayır, son on yıl kahramanın motivasyonunu ve kamusal ününü aşındırmıştır. Rakibini tekrar ayağa kaldırmayı umarak, Maou Max’in yanına taşınır ve ilişkilerinin “garip çift” bölümünü başlatır. Ayrıca, farkında olmadan başka bir ev arkadaşları vardır.

Sonuç olarak, ilginç bir konsept, uygulama düzgün değilse anlamsızdır ve Lv1 Maou to One Room Yuusha bazen olduğundan daha iyi olmalı gibi görünür. Açık olmak gerekirse, anime berbat değil ve çoğu bölümde birkaç iyi şaka yapıyor. Ancak anime büyüklüğe sıçramakta zorlanmıştır ve bunun nedeni Maou ve Max’in oldukça hızlı bir şekilde arkadaş olmaları olabilir, bu da şaşırtıcı derecede sağlıklı ve çatışmasız bir dinamik oluşturur. İlişkileri yumuşadıkça, anime komedi unsuru sunmak için destek karakterlerine daha fazla güvenmeye başladı ve kahkaha yaptıracak karakterler ara sıra görünüyorlar.

Temple

image 2 1
Temple

Tıpkı diğer türler gibi, komedi de subjektiftir ve TenPuru animesi kutuplaştırıcı olabilir. Harem türündeki anime, dürtülerinden kaçmak için manastıra giden bir adamı ele alıyor, ancak aslında bir rahibeliğin içine girdiğini fark ediyor; doğal olarak ecchi temalı eğlenceler peşini bırakmıyor. Yüksek sesli ve aptalca, TenPuru düzenli olarak şakalarında en alt ortak paydada odaklanır, bu da yanlış anlamalar, türeçler ve slapstick unsurları anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, anime herkese uygun değil ve eğer mizahı bir izleyiciyle uyum sağlamazsa, onun rahatsız edici bulabileceğini görebilirler.

Bunun tersine, eğer TenPuru birisiyle uygun düşerse, tüm gülmekten nefes almakta zorluk çekebilirler. Erkek baş karakter Akemitsu çoğunlukla bir aptaldır, ancak genellikle iyi niyetleri vardır ve kendisini eleştiren ilk kişidir. Çoğunlukla kızlar kendi arketiplerine ağırlık verirler ve protagonist için iyi karşıtlıklar olarak çalışırlar.

Kill La Kill

image 3 2
Kill La Kill

Kill la Kill, türleri harmanlayan aksiyon-komedi, aşırı abartılı saçmalıklar ve absürt dövüş sahneleri ile dikkat çekiyor. Anime, giysilerin giyene süper güçler verdiği bir dünyada intikam arayışında olan isyankar bir okul kızı olan Ryuko Matoi etrafında dönüyor.

Bir anlamda okul hayatı ve sosyal statü üzerine bir toplumsal yorum olan anime, baştan sona vahşi bir yolculuk ve karakterin çevik zekasını en iyi komedilerden birini yapmak için mükemmel bir şekilde kullanıyor, herhangi bir aksiyon animesinin.

Kaminaki Sekai no Kamisama Katsudou

image 4 1
Kaminaki Sekai no Kamisama Katsudou

Son birkaç yılın her mevsimi gibi, İlkbahar 2023 de kendi payına isekai hikayeleri içeriyordu. Belki de temanın “en iyi” teklifi olmasa da, KamiKatsu kesinlikle tüm zamanların en çılgın ve komik isekai hikayelerinden biridir. Bir tarikat liderinin oğlu olan Yukito, babası tarafından kurban edilir ve ölüm anında tanrılara inanmayan bir dünyada uyanma dileğinde bulunur. Şaşırtıcı bir şekilde, Yukito isteğini alır ve kendini din, ilahlar veya ölüm korkusu olmayan bir toplumda bulur. Uzun lafın kısası, başkahraman bir tanrıyı (Mitama’yı) çağırır ve onun gücünü takipçiler kazanarak canlandırmak için yola çıkarlar.

KamiKatsu’nun öncülü belki de “komedi” bağırmaz, ancak tümüyle yürütmede. Yazı, genel ahlaka aldırmayan karanlık bir mizah anlayışına sahiptir. Doğal olarak, bu tür mizah bir tür edinilmiş bir tattır, ancak KamiKatsu işleri zorlar ve saçmalığını kucaklamak için övgüyü hak eder. Studio Palette ayrıca animenin sınırlı bütçesini yansıtan birçok görsel şaka da içermiştir.

Hoozuki no Reitetsu

image 5 2
Hoozuki no Reitetsu

Cehennem kendiliğinden yönetilmez. İşte Hozuki’s Coolheadedness‘ın tam özeti, çünkü anime ölü sonrasını bir iş yeri komedisine dönüştürüyor. Üstelik sıradaki isim, eponim şeytan, cehennemi etkili bir şekilde işletiyor, bu iş hem çok önemli hem de oldukça zor. Sakin, toplu ve devasa bir sopayla donanmış olan Hozuki, kendisini çok ciddiye alır ve aynı ciddiyeti astlarından bekler. Beklentilerini karşılamazlarsa, şeytan onları düzeltmekten çekinmeyecek ve eğitimleri acı dolu olacaktır.

Gülme krizlerine neden olmasa da, Hozuki’s Coolheadedness sevimli bir karakter kadrosunu taze bir ortamla birleştirerek izlemesi kolay bir anime oluşturuyor. Gülüşleri üretmenin yanı sıra, anime Japon mitolojisine erişilebilir ve cazip bir bakış sunuyor.

Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

image 6 2
Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

Distopik hükümet edepsiz içerik ve dil yasağı getirdikten sonra, toplum ahlaki davranışlardan uzaklaşmış gibi görünüyor. Yani, gizemli küfürlü bir terörist şehirde etrafa rahatsız edici pornografik malzeme yaymaya başlayana kadar.

Lise cinsellik komedisi türüne getirilen bu çılgın yaklaşımda, Shimoneta toplumsal yorumu gülmelerle dengeleyerek yakın dönemde hafızalarda yer edecek en unutulmaz komedi animelerinden biri olabilecek şekilde eğlenceli bir zaman sunuyor. Bu gösteri, iyi bir kirli espri seven anime hayranları için mükemmel bir tercih.

One Punch Man

image 7 2
One Punch Man

Mükemmel bir süper kahraman aksiyonu ve göbek çatlatan komedinin mükemmel bir karışımı olan One-Punch Man, şimdiye kadar yapılmış en havalı anime şovlarından biridir. Saitama, gösterinin başkahramanıdır, tek bir yumrukla her rakibi yok edebilme yeteneğine sahip olan olası bir kahramandır.

Komik anlar, özellikle süper kötüler ve süper kahramanlar Saitama’nın beklemedik gücü karşısında hayrete düştüğünde, şovun yoğun dövüş sahnelerini güzel bir şekilde tamamlar. Süper kahraman kültürü ve aşırı aksiyon animesinin zekice bir parodisi olan One-Punch Man, hala tüm zamanların en iyi anime serileri arasında yer alıyor.

Kyou kara Ore wa!!

image 8 1
Kyou kara Ore wa!!

’90’lardan gelen obskur bir OVA serisi olan “Bugünden İtibaren Ben Sıraya Geçiyorum!” günümüzde bulunması zor bir yapım olsa da, anime bu çaba hak edecek kadar iyidir. Takashi ve Shinji, taze bir başlangıç yapmak isteyen iki lise öğrencisidir, bu nedenle görünüşlerini değiştirmeye ve asi yaşam tarzını benimsemeye karar verirler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, özellikle Shinji’nin düzgün ve soğukkanlı tavırları Takashi’nin ‘Looney Tunes’ tarzı enerjisiyle çarpıştığında, başlangıçta benzer hedefleri üzerinde çatışırlar. Ancak birbirlerinden kaçamayacaklarını fark ettikten sonra isteksizce müttefik olurlar.

“Bugünden İtibaren Ben Sıraya Geçiyorum!” son derece eğlencelidir. Gülücükler her zaman başlıca hedefi olmasa da, her (uzun) bölüm mizahla doludur ve çoğu şaka yerindedir. Özellikle son bölüm, iki istekli sert adama Yakuza’yı tanıttığı için özellikle komiktir; bu, çoğu asi animenin kaçınmaya çalıştığı bir geçerlilik çatışmasıdır.

Yuru Yuri

image 9 1
Yuru Yuri

Adıyla da belirtildiği gibi, YuruYuri neredeyse yalnızca yuri aşkıyla ilgilidir, ancak bu romantizmin havada olduğu anlamına gelmez. Doga Kobo’nun animesi, Ortaokul Eğlence Kulübü etrafında döner, bu da birkaç arkadaşın bir araya gelmek için bir bahane olduğu anlamına gelir. Akari, Kyoko, Yui ve Chinatsu, gösterinin kalbini oluşturur, ancak onları harika bir ikincil karakter eşlik eder ve zaman zaman gölgede bırakır.

YuruYuri, geleneksel bir yaşam kesiti komedisi gibi oynar, ancak tüm karakterlerin okul arkadaşlarına karşı ilgileri olduğu izlenimini verir. Yüzeyde bu tekrarlayıcı gibi görünebilir, ancak gösteri kızların ilişkilerini, hayranlıklarını ve kişiliklerini farklılaştırmada harika bir iş çıkarır.

Gin no Saji

image 10 1
Gin no Saji

Ailesinin beklentilerine yetişme baskısının ardından, yorgun Yugo Hachiken tarım okuluna kaydolmaya karar verir. Şehirli bir çocuk olarak çiftlikte çalışma deneyimi olmayan ve alana pek ilgi duymayan Hachiken, tamamen hazırlıksızdır ve en temel görevleri bile tamamlamakta zorluk çeker. Neyse ki, genel olarak yardımsever öğretmenler ve sınıf arkadaşlarıyla çevrili bulunmaktadır.

Silver Spoon’un konsepti alışılmadık olabilir, ancak anime karakterlere ve durumlara oldukça gerçekçi bir yaklaşım benimser. Her şeyi yanlış yapabilen bir ahmak yerine, Hachiken sadece alanında yetersizdir ve gülmeler, onun yeni koşullara uyum sağlamaya samimi bir şekilde çalışmasını izlemekten gelir. Diğer karakterler de harikadır. Sık sık neşeli olmasına rağmen, Silver Spoon zaman zaman çok gerçekçi olur ve gösteri bu dramatik anları iyi bir şekilde ele alır.

Hinamatsuri

image 11 1
Hinamatsuri

Hinamatsuri, başka bir boyuttan gelen güçlü bir esperin bekçisi olarak kendini bulan bir Yakuza üyesinin zamansız hikayesini anlatıyor. Beğense de beğenmese de Nitta’nın hayatı Hina’nın gelişiyle baş aşağı döner; Hina, silah olarak kullanıldığı dünyasından kaçan bir kızdır. İkisi her zaman anlaşamasa da Nitta ve Hina sonunda sevimli ve sağlıklı bir baba-kız ilişkisi geliştirirler.

Harika karakterlerle dolu olan Hinamatsuri, izleyicileri inanılmaz bir hız treni yolculuğuna çıkarıyor. Gösteri, Hina’nın durağan tavırlarından güç alan acımasızca komik bir skeçten veya Hitomi’nin tuhaf olgunluğundan kaynaklanan bir komediye veya evsizliği ele alan şaşırtıcı derecede duygusal bir hikayeye dönüşebilir.

Sakamoto Desu ga?

image 12 1
Sakamoto Desu ga?

“Kusursuz” karakter klişesi zaman zaman sıkıcı olabilir, çünkü belirli bir noktadan sonra genellikle sinir bozucu olmaya başlarlar. Ancak Sakamoto ile durum böyle değil: o gerçekten kusursuzdur.

Gösteri, ana karakteri takip ediyor, okuldaki en havalı çocuk, herkes tarafından sevilen ve iyi bir nedenle: yaptığı her şey, ne kadar sıradan olursa olsun, harikadır. Karakterler eğlencelidir, alt hikayeler de öyledir. Kısa olmasına rağmen, bu komik anime tekrar izlenmeye değer.

Gakkou no Kaidan

image 13 1
Gakkou no Kaidan

Ghost Stories, anime serilerinin dünyasında bir anomali olarak öne çıkar. Orijinal Japon gösterisi, kasabalarını kötü niyetli hayaletlerden korumaya çalışan bir grup çocuğu takip eder. Ancak, İngilizce dublaj versiyonunda işler büyük ölçüde değişir. Dublajın sorumluları çok az kurala sahipti ve bunu avantajlarına kullandılar, tamamen diyaloğu ve hikayeyi istedikleri gibi değiştirerek onu ciddi hayalet avı gösterisi yerine dizginsiz bir komedi haline getirdiler.

Dublajlı diyaloglar son derece komiktir, karanlık mizah, pop kültür referansları ve parlak iç şakalar içerir. Tipik bir komedi anime serisi olmasa da, Ghost Stories, “farklı” türde bir çizgi film mizahı arayan herkes için eğlenceli bir yolculuktur.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

image 14
Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Chiyo Sakura, okul arkadaşı Nozaki’ye abayı yakmış durumdadır. Bir gün, cesaretini toplar ve ona çıkma teklifi eder. Ne yazık ki Nozaki’nin Sakura’nın ilgisini shoujo mangasına olan hayranlık olarak yanlış anlar. Kıza bir anda bir manga sanatçısının asistanı olarak iş teklif edilir ki bu da tabii ki daha fazla yanlış anlamaya yol açar.

Monthly Girls’ Nozaki-kun, romantik komedi türünde büyüleyici bir anime, bu türün ikinci tarafına ağırlık veriyor. Hem Nozaki hem de Sakura yalıtılmış olarak sadece sevimli karakterler değil, aynı zamanda birbirleriyle güzel bir şekilde etkileşimde bulunurlar. İkili animeyi sırtlarında taşımak zorunda da değillerdir, çünkü Doga Kobo’nun animesi bir sürü harika yan karaktere sahiptir.

Danshi Koukousei no Nichijou

image 15
Danshi Koukousei no Nichijou

Birinin hayal gücü yeterince özgürse sıradan şeyler bile komik olabilir. Daily Lives of High School Boys, sık sık utanç verici bir hal alabilen sıradan şeyler yapan üç tane tamamen olağan çocuğun hikayesini anlatan bir esprili komedi.

Bölümlere ayrılan Sunrise’ın animesi, neredeyse hiçbir şakanın misafirperverliği sürmeyeceği şekilde ustaca tempolanmıştır. Daha da önemlisi, anime bir hikaye veya durumu yeniden ziyaret etmenin ve birkaç daha fazla gülmeyi üretmenin ne zaman olması gerektiğini bilmektedir.

Spy X Family

image 16
Spy X Family

Spy x Family, 2022’nin parlayan yıldızlarından biriydi ve İlkbahar ve Sonbahar aylarında iki keyifli sezon yayımlandı. Animeye zaten bir devam sezonunun yakında geleceği doğrulandı, bu yüzden Forger Ailesi’nin zamanı henüz tamamlanmış değil. İki güçlü devlet arasında kırılgan bir barışla tanımlanan bir dünyada geçen hikaye, Twilight’ın bir siyasiye yaklaşmak için bir akademiyi sızmayla görevlendirilen bir süper casus olduğunu anlatıyor. Bu görevi başarmak için Loid Forger olur ve zihin okuma yeteneği olan sevimli bir kız olan Anya’yı evlat edinir. Loid ayrıca suikastçı olarak geceleri çalışan sessiz bir kadın olan Yor ile evlenir.

Spy x Family, hikayeye eşsiz bir komedi türü katan olağanüstü karakterlere sahiptir. Anya, saflık ve iç görü kombinasyonu nedeniyle genellikle dikkatleri üzerine çeker; yetişkinlerin zihnini okuyabilirken, duyduklarını her zaman anlamaz. Loid, Anya’nın üvey babası olarak iyi işler yapar, Yor ise komik anlar için şaşırtıcı bir kaynaktır.

Ouran Koukou Host Club

image 17
Ouran Koukou Host Club

Diğer popüler animelerin bir parodisi olan Ouran High School Host Club, temelde saçma bir lise komedi animesidir. Ana karakter Haruhi Fujioka, kadın müşterilere “ev sahipliği” yapan şık bir erkek kulübüne borçlu durumda kalır.

Bu şüpheli gibi görünse de anime aslında rahat ve komik bir şekilde ilerler. Hikaye dönüşleri bu animenin ana temasıdır ve bu konuda diğer birçok anime serisinden daha iyi iş çıkarır.

Hataraku Maou-sama!

image 18
Hataraku Maou-sama!

Düşünülebilecek en komik konulardan biri olan The Devil is a Part-Timer!, Şeytan’ın ölümlü aleminde sıkıştıktan sonra yerel bir hızlı yiyecek restoranında iş bulmak zorunda kalan hikayesini anlatır.

Beklendiği gibi ortaya çıkan bu çılgınlık, Şeytan ve aç müşterileri için komik sonuçlara yol açar. Anime serisi 2013 yılında 13 bölümlük bir sezonla sona erdi, ancak devam sezonu Yaz 2022 döneminde yayınlandı. Ne yazık ki bu son sezon beklentileri karşılayamadı.

Space Dandy

image 19
Space Dandy

Space Dandy birçok şeyi başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor, belki de en iyisi mizah. Shinichirō Watanabe, komediyi diğer türlerle dengeleyen anime serileriyle daha fazla tanınsa da Space Dandy en çok düşük seviyeli şakalar yapmayı ve en saçma rotayı takip etmeyi başarıyor.

Hâlâ gökyüzünde uçan uzay aksiyonu bolca var, ancak komik anlar gerçek gösteriyi yapıyor. Komedi tutkunları, anime tarafından sunulan tüm saçma şakalarla doyumunu yaşamalı.

Azumanga Daioh

image 20
Azumanga Daioh

Azumanga Daioh’un etkisi ve önemi küçümsenemez. Hem mangası hem de anime uyarlaması, “sevimli kızların sevimli şeyler yapması” türündeki hikayeler için standartları belirlemeye yardımcı oldu ve Lucky Star ve School Rumble gibi yapımların yolunu açtı. Bu iki anime kendi başlarına oldukça komik olsa da, Azumanga Daioh’un belirlediği standartların altında kalıyorlar.

Bu animeyi en etkileyici kılan şey, mizahın gerçekçi karakterlerden doğal bir şekilde akmasıdır. Komedi çok nadiren gerçeküstü veya abartılı öğeler alır, bunun yerine kadronun çekici ve komik sohbetine odaklanmayı tercih eder. İki on yılı aşkın bir süre öncesine ait olmasına rağmen, Azumanga Daioh hala eskisi kadar harika.

Asobi Asobase

image 21
Asobi Asobase

Hanako, Olivia ve Kasumi, üç sevimli ortaokul kızı, birlikte vakit geçirmek, ders çalışmak ve birbirlerinin hobilerini keyifli bir şekilde yapabilmek için Pastimers Kulübü’nü kurarlar. Okul bahçesi oyunları oynarlar, bebek bakarlar, aşk hakkında konuşurlar ve ara sıra üyelerini bir eksiltme tehlikesiyle karşı karşıya bırakan yoğun bir cadı avı düzenlerler. Asobi Asobase, çok nadir rastlanan “sevimli kızların kötü şeyler yapması” türündeki animelerden biri.

Lerche’nin animesi, sıcak görseller ve grotesk yüz ifadeleri arasında gidip gelerek, öngörülemeyen, özür dilemeksizin saçma ve ara sıra kötü niyetli bir komedidir. Asobi Asobase herkes için olmayabilir, ancak bunun gibi başka bir komedi animesi yok.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

image 1 3
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Isekai türü her yerde ve bu türün popülaritesi birçok komedi veya açık parodiyi doğurdu. Birçok komik isekai animesi olsa da KonoSuba şüphesiz en ünlü ve tartışmasız en komik olanıdır. Kazuma, kahramanlık denemesi sırasında ölür ve kendini Aqua’nın önünde bulur. Bir tanrıça olan Aqua ona başka bir dünyaya gitme teklifinde bulunur, sadece bir hediye ile. Onun alaycılığından rahatsız olan Kazuma, Aqua’yı seçer. Bu intikam amaçlı bir seçimdir ve aynı zamanda kendi kendine zarar verir.

Disfonskiyonel bir grup oluşturan Kazuma ve Aqua, şeyleri patlatmayı seven bir büyücü ve rolünü gerçekten seven bir tank ile işbirliği yaparlar. Birlikte savaşırlar, kaybederler, ağlarlar ve ara sıra günü kurtarırırlar.

Ranma 1/2

image 2 2
Ranma 1/2

Hakiki bir klasik olan Ranma 1/2, 1989’da büyük bir zevkle izlenmiş ve üç on yıldan daha uzun bir süre sonra da hala büyük ölçüde aynı etkiyi yaratıyor. Birkaç yönünün hoş bir şekilde eskimediği söylenemez (Happosai en kötü örnek), ancak animenin olumlu yönleri olumsuzlarını çok aşan bir durumda. Bu da onu dönemin komedi anime hayranlarına kolayca tavsiye edilebilir kılıyor.

Bir cinsiyet değişim animesi olan Ranma 1/2, suya temas ettiğinde bir kadına dönüşen bir dövüş sanatçısı etrafında dönüyor. Elbette, bu başlı başına önemli bir zorluktur, ancak Ranma aynı zamanda babasının isteği üzerine evlilik yolunda da ilerlemektedir ve üç olası adayı vardır.

Mizah, aksiyon ve romantizmi harmanlayan Ranma 1/2, mükemmel karakter kadrosunun sürekli olarak parlamasına olanak tanıyan ustalıkla dengeleyen bir işi başarıyor. Ranma harika bir liderdir ve kızların hepsinin kendilerine özgü kişilikleri vardır, böylece her biri masaya benzersiz bir şey getirebilir. Tarihinde eski olmasına rağmen, animasyon dönemi için oldukça iyidir.

Sakigake!! Cromartie Koukou

image 3 3
Sakigake!! Cromartie Koukou

Cromartie Lisesi, zayıf yürekli olanlar için değil. Okul, her sınıfın tam bir savaşa dönüşme potansiyeline sahip olduğu bir sorumsuzluk ünü kazanmıştır. Hafif huylu Takashi okula transfer olduğunda, hemen hemen her sınıfta bir savaşın patlak verebileceği bu öğrenci topluluğunda uyumsuz görünse de gangster üyelerinden, Freddie Mercury’den, bir gorilden ve bir robottan oluşan bir öğrenci grubunda ayakta durabilme yeteneğine sahip olduğunu hızla kanıtlar.

Bir çizim komedisi olan Cromartie Lisesi, her eski okul shonen klişesine alay eden, absürdist bir okul komedisidir.

Great Teacher Onizuka

image 4 2
Great Teacher Onizuka

Eğitim sistemine dair tasarlanmış en komik anime gösterimlerinden biri olan Büyük Öğretmen Onizuka (genellikle GTO olarak anılır), sınır tanımayan ve aşırı abartılı şakalarla beklentileri alt üst eden bir hiciv gösterisidir. Anime, Eikichi Onizuka’yı takip eder; eski bir motosiklet çetesi üyesi olan Onizuka, hayatını riske atsa bile tüm zamanların en büyük okul öğretmeni olmaya kararlıdır.

Özgür ruhlu Onizuka, bir şekilde saygın bir özel okulda iş bulur, burada kontrol dışı öğrencilerden kurnaz öğretmenlere kadar bir dizi zorlukla karşılaşır. Her zaman neşeli olan Onizuka, hem bir felaketi bir diğerinin ardından çözerek hem de öğrencilerine değerli yaşam dersleri ve ahlak öğreterek yıldızı parlar.

FLCL

image 5 3
FLCL

Tasarlanmış en saçma komedi animelerden biri olan FLCL, hayranların tekrar tekrar izleyebileceği eğlenceli ve tuhaf bir anime. Orijinal anime sadece altı bölümden oluşuyor, ancak animatörler ve yazarlar bu hızlı tempolu kesitlere çok şey sığdırıyor. Eşit derecede anime parodisi ve sürreal çılgınlık olan FLCL, bir bakıma serbest bir top gibi davranıyor, tutarlı bir hikayeyi neredeyse takip etmese de en iyi anime serilerinden biri olarak sayılabilecek bir bütünleyici komedi sitcomunu temsil ediyor.

Hikaye, genç bir çocuğun hayatına kaotik bir uzaylı kızın girmesiyle ve robotların çıkmaya başlamasıyla küçük kasabasındaki serüvenlerini içeriyor. Şakalar o kadar hızlı ki izleyiciler, her komedi altındaki olayı yakalamak için ikinci kez izlemeleri gerekebilir. Görseller de muhteşem.

Bocchi the Rock!

image 6 3
Bocchi the Rock!

2022’nin en iyi komedi animesi olan Bocchi the Rock!, herkesin kolektif kalbini çalmak için ansızın ortaya çıktı. Tüm boş zamanını odasında gitarıyla geçiren sürekli kaygılı Hitori Gotou, bir grupla sahneye çıkmayı arzuluyor. Aynı zamanda yabancı biriyle konuşma düşüncesi kızı bir kaçık durumuna sürüklüyor. Bir gün kader devreye giriyor ve Hitori, bir punk rock grubunda buluyor kendini. Kendisini rahat bölgesinin dışına çıkarmak zorunda bırakarak…

Bocchi the Rock!, sürekli korkuları tarafından sıkıştırılan, ancak kabuğundan çıkmak için çırpınan özdeşleştirilebilir bir başkaraktere sahip. Anime bazen şaşırtıcı bir şekilde sürreal olabilir ve Hitori’nin kaygısını gerçekliği kurguyla karıştıran yaratıcı ve komik sekanslarla temsil etmeyi seçer.

Detroit Metal City

image 7 3
Detroit Metal City

Müzik endüstrisi ve ağır metal kültürünün bir parodisi olan Detroit Metal City, pop müzisyeni olma hayali kuran genç bir müzisyenin hikayesidir. Ancak kader onun için başka şeyler hazırlamış ve popüler bir karartılmış ölüm metal grubunun önünde bulur kendini.

Sevimli pop ile sert vahşi metal arasındaki karşıtlık komedi altınıdır ve müzik de eğlenceli bir sürpriz sunuyor. Anime ve müzik tutkunları bunu kesinlikle sevecek.

Crayon Shin-chan

image 8 2
Crayon Shin-chan

En popüler ve en uzun süre yayınlanan komedi animelerden biri olan Crayon Shin-chan, 1.000’den fazla bölümüyle geniş bir arşive sahip ve Japonya dışında onlarca ülkede dublajlı olarak yayınlanmıştır. Bu komik anime, muziplikleri ve yetişkinlere uygunsuz sorular sorma alışkanlığı olan canlılığıyla dolu bir okul öncesi çocuk olan Shin-chan’ın dünyasını keşfeder.

Shin-chan’ın mizahı çocuksu olsa da, bu aynı zamanda en büyük çekiciliğidir. Çocukluğun macera dolu merakı, saçma sapan komik şakalarla güzel bir şekilde harmanlanmıştır. Bu üstün komedi animesi, çok fazla açıklama gerektirmeyen kolay bir gülümseme arayan herkes için mükemmeldir.

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

image 9 2
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

Kaguya-sama: Aşk Savaşı, aynı anda bir romantizm anime parodisi ve aynı zamanda türün en büyük temsilcilerinden biridir. Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya, Shuchiin Akademisi’nin öğrenci konseyi başkanı ve başkan yardımcısıdır ve ikisi de birbirlerine ilgi duyarlar. Ancak duygularını açıklamayı reddederler, bunun yerine birbirlerini kandırmaya çalışmak için zeka oyunlarına girmeyi tercih ederler.

Kaguya-sama, tam teşekküllü bir komedi olarak başlar, her bölüm belirli bir zeka savaşı etrafında dönen skeçlere bölünmüştür. Miyuki ve Kaguya genellikle merkezde yer alırken, Chika ve Yuu gibi yan karakterler de vurgulanır. Aslında, sonraki bölümlerde Kaguya-sama daha fazla romantik unsuru da içermeye başlar, ancak anime komedi yönünü tamamen bırakmaz.

Full Metal Panic? Fumoffu

image 10 2
Full Metal Panic? Fumoffu

Bir Full Metal Panic yan ürünü olan Fumoffu, Sousuke Sagara’nın, Kaname Chidori’yi liseye öğrenci olarak katılarak koruma çabalarına odaklanır. Askeri geçmişi nedeniyle Sousuke, düşük bir profilde nasıl kalmak gerektiğini tam olarak bilemez ve soğukkanlı kişiliği ve şiddet eğilimleri genellikle çözdüklerinden daha fazla soruna neden olur.

Ana hikayede olduğu gibi mecha odaklı olmayan Fumoffu, kapsayıcı bir hikayesi veya gerçek anlamda bir bahis içermeyen saf bir komedi serisidir. Bu nedenle, bu komik yan hikayeyi zevkle izlemek için Full Metal Panic hayranı olmanız gerekmez.

Saiki Kusuo no Ψ-nan

image 11 2
Saiki Kusuo no Ψ-nan

Kusuo Saiki, temel olarak her şeyi yapabilen, ancak okuldaki en garip öğrencilerin dikkatini çekmeyen bir şekilde davranmak isteyen son derece güçlü bir psişiktir. Kusuo, mükemmel Kokomi Teruhashi, sevimli aptal Riki Nendou ve yanıltıcı Shun Kaidou gibi kişilerle çevrili olduğunda zorluk çıkar.

Saiki K. Felaketli Hayatı, animenin harika ikincil karakterlerinin uzmanca kullanıldığı kısa skeçlerden oluşur. Kusuo, geri kalan kadronun yüksek düzeyde komik oyunlarına karşı ideal düz karakter olarak hizmet eder, tüm bunları yaparken kendi payına düşen kahkaha attıran vurguları üretir.

Grand Blue

image 12 2
Grand Blue

Klasik bir hikayesi olan Grand Blue, çekingen bir üniversite öğrencisini sahil şehrine taşınmaya zorlar. Burada dalıştan daha çok parti yapmayı seven bir yerel dalış kulübüyle tanışır.

Bu sevimli bir olgunlaşma hikayesidir ve plaj partileriyle iç içe geçmiş, esprili şakalarla dolu bir hikayedir. Tüm seri eğlenceli bir deneyim sunar ve başından sonuna kadar komik kalmayı başarır.

Gintama

image 13 2
Gintama

Komedinin, samuray aksiyonunun ve bilim kurgunun garip bir bileşimi olan Gintama, dördüncü duvarı yıkan mizahı ve dramı bir araya getiren harika bir neşeli anime. Uzaylılar Japonya’nın Edo dönemi sırasında dünyayı istila ettikten sonra gezegen uzaylı hükümetinin yönetimi altına girer.

Yeni uzaylı hükümdarlarından hoşnut olmayan herkes arasında Gintoki Sakata da bulunur. Savaş uzaylılara karşı kaybedildikten sonra serbest çalışan olarak işe başlayan bir usta samuraydır. Bu komedi anime serisi, Gintoki’nin arkadaşlarıyla yaşadığı maceraları izlerken yeni bir dünya düzeni altında geçinmeye çalışmasını anlatıyor.

Nichijou

image 14 1
Nichijou

Nichijou, gerçekten değerli bir komedi animesi ve sürreal şakalar ile içten karakterlerin benzersiz bir karışımını sunan bir hazinedir. Anime, bir grup lise kızının günlük yaşamlarını takip ediyor. Tuhaf kişilerle dolu garip bir şehirde, normal yaşam ötesinde merkezi bir hikaye pek bulunmuyor.

Tabii ki kızlardan biri bir android. Ve konuşabilen bir kedi var. Durum ne kadar tuhaf hale gelirse anime de o kadar komik hale geliyor.

Kokushibo

Demon Slayer: Kokushibo Ne Kadar Güçlü?

Anime Karakterleri

Sağlam Kişiliği Olan, Yanınızda ise Sırtınızın Yere Gelmeyeceği Karakterler