in ,

En İyi Romantik Manga Önerileri

en iyi romantik manga önerileri

Romantizm, dünyayı kendi ekseninde döndüren bir duygu ve aynı zamanda asla eskimeyecek bir tür. Bir romantik hikaye ne kadar klişelerle dolu olursa olsun, onu sonuna kadar okuyacak çılgın hayranları mutlaka vardır. Romantik manga türü özellikle üretken bir tür ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca okuyucuya sahip.

Romantizm, korku, macera, bilim kurgu ve fantezi ile birleşebilen çeşitli bir tür, bu nedenle içinde herkes için bir şeyler var. Fakat siz hala en iyi romantik mangayı bulmak konusunda zorluk çekiyorsanız, Goodreads’teki incelemelere göre hazırladığımız bu liste tam size göre! Geleneksel romantizmden çeşitli edebi türleri bir araya getiren klasiklere kadar, her türden iç açıcı romantizm hikayesi bu listede yer alıyor.

Momochi-san Chi no Ayakashi Ouji

image 118

Aya Shouoto tarafından yazılıp çizilen Momochi-san Chi no Ayakashi Ouji, romantik manga okuyucularının hemen dikkatini çekecek benzersiz bir fantastik aşk hikayesini anlatıyor. Yetim Himari Momochi, 16. doğum gününde bir vasiyetname ile kendisine bir miras kaldığını öğrendiğinde, Momochi Malikanesi’ne götürülür. Burada, gerçek dünya ile ruhlar dünyası arasında bir geçit olduğunu keşfeder. Bir iblis tarafından saldırıya uğrayan Himari, yokai olan gizemli çocuk Aoi Nanamori tarafından kurtarılır. Çok sevilen Kamisama Kiss mangasını anımsatan bu seri, Goodreads’te en yüksek puan alan fantastik romantizm mangalarından biri listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Omoi, Omoware, Furi, Furare

image 119

Yazar ve illüstratör Io Sakisaka’nın Omoi, Omoware, Furi, Furare, mangakanın önceki serilerine göre psikoljik konulara daha çok odaklanıyor ve çıkardığı bu romantik manganın halihazırda Ao Haru Ride ile kazandığı ün sayesinde yine pek çok hayranı tarafından okunacağı kesin gibi. Seri, Sakisaka’nın önceki eserleriyle aynı parlak çizimlere ve iç açıcı bir romantizm hikayesine sahip. Omoi, Omoware, Furi, Furare çocukluk arkadaşları Yuri ve Hikari’nin hikayesini anlatıyor. Her yönden tamamen zıt olmalarına rağmen, Rio ve Kazuomi adında iki çocuk gelip huzurlu hayatlarını bozana kadar birbirlerinden hiç ayrılamazlar. Omoi, Omoware, Furi, Furare, aşkın ve ilişkilerin ne kadar karmaşık olabileceğini gösteren bir olgunlaşma hikayesi.

İlginizi Çekebilir:  Bleach: Anime Uyarlamasında Açıklanmasını Umduğumuz 10 Şey

Tonari no Kaibutsu-kun

image 20

Tonari no Kaibutsu-kun, insanların başkalarıyla anlamlı bir şekilde ilişki kurmayı ve gerçek benliklerini göstermeyi öğrenmelerini konu alan harika bir romantik manga serisi. Ana karakter Shizuku Mizutani soğuk, mesafeli ve her şeyden önce ders çalışmaya odaklı biridir, ancak sınıf arkadaşı Haru ona olan aşkını ilan ettiğinde işler değişmeye başlayacaktır.

Herkes Haru’nun şiddet yanlısı bir haylaz olduğunu ve nadiren okula geldiğini düşünür, ancak o bir canavar da değildir – Haru aslında nazik ve kibardır. Haru, Shizuku’ya aşkını ilan ettikten sonra, ikisi de birbirlerine ve diğer herkese gerçek benliklerini göstermeye başlayacaktır.

Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru

en iyi romantik manga önerileri

Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru, şehirden taşraya taşınan gergin ve utangaç Konatsu Amano’yu anlatıyor. Karakterimiz, yeni okulunda benzersiz bir kulübe katılır ve eksantrik Koyuki Honami’nin kulübün tek üyesi olduğunu keşfeder. Kızlar kaynaşır ve birlikte daha fazla zaman geçirdikçe de arkadaşlıkları büyür. Konatsu ve Koyuki çekingen ve yalnızdırlar ve öykü onların duygusal zorluklarını nasıl aştıklarını konu alıyor. Hikâye gibi çizimler de yalın olmakla birlikte derin ve güzel. Ayrıca, Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru’un ilgi çekici hikâyesi sona gelinceye dek yavaş yavaş çözülüyor.

Hibi Chouchou

image 121

Hibi Chouchou Suu Morishita tarafından yazılmış ve resmedilmiş. Hikayemiz, sevimli görünüşüyle dikkat çeken 15 yaşındaki Suiren Shibazaki ile karate şampiyonu olan sessiz bir çocuk olan 15 yaşındaki Taichi Kawasumi’yi konu alıyor. Okulun ilk gününde, Taichi hariç her erkek Suiren’in görünüşüne anında aşık olur ki bu romantik mangalarda sıkça rastlanan bir durumdur. Hikaye devam ederken, Suiren ve Taichi birbirlerine aşık olurlar ve lise son sınıfa kadar manga boyunca flört ederler.

Honey

image 122

Honey, Amu Meguro tarafından yazılan romantik manga türünde bir hikaye. Oldukça ürkek bir yapıya sahip liseli bir kız olan Nao Kogure, suçlu Taiga Onise tarafından evlenme niyetiyle dışarı davet edildiğinde, onun aslında ne kadar nazik olduğunu keşfeder. Ayrıca onun korkutucu yüzü ve ifadesi nedeniyle Taiga’nın yanlış bir izlenim verdiğini keşfeder. Sonrasında Taiga’nın Amu’ya ortaokulda bir kavgadan sonra yaralarını sardığı ve şemsiyesini ödünç verdiği zaman aşık olduğu ortaya çıkar. Honey, serileştirilmek üzere seçilmeden önce Granulated Sugar adında tek bölümlük one-shot hikayeydi.

Kobayashi ga Kawai sugite Tsurai!!

image 123

Orijinal adı Kobayashi’s So Cute it Hurts olan So Cute it Hurts, I Like You Suzuki-kun ve The Rumoured Midori-kun serileriyle tanınan popüler mangaka Gou Ikeyamada tarafından yazılmış ve çizilmiş. İkizler Megumu ve Mitsuru Kobayashi, kendi cinsiyetleriyle dolu okullara gitmekten sıkıldıklarında, birbirleriyle yer değiştirmeye karar verirler. Ancak, romantizm olasılıkları ortaya çıktığında, Megumu ve Mitsuru’nun değişimi ilk düşündüklerinden daha karmaşık hale gelir. Kobayashi ga Kawai sugite Tsurai!!, Gou Ikeyamada’nın diğer serilerine benzer şekilde romantizmin komedi tarafına daha fazla eğiliyor ancak yine de hayranların ilgisini çekecek farklı bir derinliğe de sahip.

Komi-san wa, Comyushou desu.

image 125

Tomohito Oda’nın Komi-san wa, Comyushou desu mangasının başrolünde, 100 arkadaş edinmeyi hedefleyen, şiddetli sosyal anksiyete sahibi bir kız olan Komi Shoko yer alıyor. Sınıf arkadaşları onun sosyal anksiyetesinden habersizdir ancak onun bastığı yere taparlar ve toplu olarak sessizliğinin kendileriyle konuşamayacak kadar iyi olduğu anlamına geldiğini varsayarlar. Tadano, Komi ile tanıştıktan sonra arkadaşlık hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaya karar verir. Dizi iyi bir mizah anlayışına ve gayet doğal bir şekilde ilerleyen romantik bir yan hikayeye de sahip. Hikayenin hayranları ayrıca sosyal anksiyetenin bu kadar doğru tasvir edilmesini de oldukça takdir ediyor. Bir anime uyarlaması çıktıktan sonra serinin popülaritesi daha da arttı.

Inu X Boku SS

image 126

Inu x Boku SS, potansiyel hayranların aşık olabileceği çok sayıda ilginç karaktere sahip benzersiz bir seri. Merhum Cocoa Fujiwara tarafından yazılan ve çizilen hikaye, Japon folklorundaki yokai veya iblislerin hikayesini anlatıyor. 15 yaşındaki Ririchiyo bir Atavist, yani ataları iblis olan bir insandır ve öldürüldüğü takdirde yeniden dünyaya gelme yeteneğine sahiptir. Ririchiyo, insanların kendi Gizli Servis Korumaları tarafından korunduğu yüksek güvenlikli bir apartman olan Maison de Ayakashi’ye taşınır. Orada, kendisine tamamen bağlı olan ve aynı zamanda Gizli Servis Koruması olan Soushi Miketsukami ile tanışır.

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

image 127

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen, iki Shuchiin Lisesi öğrenci birliği üyesi olan Kaguya Shinomiya ve Miyuki Shirogane’yi anlatan bir seinen ve romantizm hikayesi. Birbirlerine deliler gibi aşıktırlar, ancak iki taraf da itiraf etmez. Bu psikolojik aşk savaşında karşı tarafa duygularını ilk söyleyen kaybeder. Kaguya ve Miyuki, biraz kırılganlık bir yana dursun hangi tarafın sonunda itiraf edeceğini görmek için her şeyi kafa karıştırıcı bir akıl oyununa dönüştürmeyi başarıyor. Anime uyarlaması yapıldığından beri serinin popülaritesi hızla arttı. Kaguya-Sama: Love Is War, Death Note’un yüksek riskli psikolojik yönlerini klasik romantik komedi mecazlarıyla ustalıkla harmanlayarak hayranların bugün bildiği ve sevdiği absürt ve komik romantik manga serisini oluşturuyor.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

image 128

Shinichi Fukuda’nın yazdığı Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru, 2021’in sonlarında yayınlanan anime uyarlamasından sonra popüler hale gelen bir seinen romantizm serisidir. Seri, büyükbabasının dükkanında hina bebekleri yapmayı seven bir adam olan Wakana Gojo hakkında. Bir gün, hobileriyle ilgilenen Marin Kitagawa ile tanışır ve ona birkaç cosplay konusunda yardım edip edemeyeceğini sorar. İkisi de birbirlerinin hobilerini yargılamaz; ne olursa olsun birbirlerini desteklerler. Hikaye ilerledikçe Marin ve Wakana yakınlaşır ve sonunda birbirlerine karşı hisler beslemeye başlarlar. Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru ya da My Dress-up Darling, benzersiz önermesi ve mizah anlayışıyla diğer romantik manga serilerinden kolayca ayrılıyor.

Ore Monogatari!!

image 129

Kazune Kawahara tarafından yazılan Ore Monogatari!!!, okuyucuları beklenmedik aşk hikayesine bağlayacak keyifli bir romantik-komedi mangası. Mangada Takeo Gouda adlı bir lise öğrencisi, Rinko Yamato’yu trendeki bir tacizciden kurtardığında kızlar arasında daha popüler biri hale gelir. Ana karakter görünüşüyle ilgili güvensizlikleriyle boğuşurken birçok okuyucu kendi hayatından bir şeyler bulabilir. Çok maço ve çekici olmasına rağmen Takeo, konu Rinko olduğunda bambaşka birine dönüşür. Ore Monogatari!!, öz farkındalık ve özgüven gibi konulara değinen dokunaklı hikayesi sayesinde her yaştan romantik manga hayranı için harika bir seçenek.

Skip Beat!

image 130

Yoshiki Nakamura’nın Skip Beat! adlı mangası, Kyoko Mogami’nin ergenlik dönemindeki sıkıntılarını anlatan bir shojo ve romantizm hikayesi. Başlangıçta Shotaro Fuwa’ya aşık olmasına rağmen, onun beklenmedik ihaneti ağzında kötü bir tat bırakır. Sonsuz bir kasvet ve umutsuzluk çukuruna düşmektense, Kyoko meseleleri kendi ellerine almaya karar verir. Shotaro’dan intikam almak isteyen Kyoko, gösteri dünyasında çalışmanın temellerini öğrenir ve yavaş yavaş şöhret ve ün kazanır. Daha sonra, intikam ihtiyacını aşmasına yardımcı olan Ren Tsuruga ile karşılaşır. Skip Beat!’in sonrasında mangasıyla aynı derecede iyi yazılmış 25 bölümden oluşan bir anime uyarlaması yapıldı.

Mahoutsukai no Yome

image 131

Güzel ve çirkin hikayesinin hayranları Kore Yamazaki’nin Mahoutsukai no Yome’sine bayılacaklar. Fantastik romantik manga, konuşabilme ve gizemli varlıkları görebilme konusundaki özel yeteneği nedeniyle hayatı boyunca dışlanan Chise Hatori adlı genç bir kızı konu alıyor. Elias Ainsworth adında bir büyücü Chise’i kölelikten kurtarıp çırağı yaptığında, Chise yeni akıl hocasına aşık olmaya başlar. Ancak çok geçmeden Elias’ın yüzde yüz insan olmayabileceği ortaya çıkar. Koşulsuz sevgi ve kabullenmeye değinen, düşündürücü ve dokunaklı bir anlatı sunan Mahotsukai no Yome, okuyucular için mükemmel bir manga.

Kimi Ni Todoke

image 132

Karuo Shiina tarafından yazılan Kimi ni Todoke, zekice bir anlatıma sahip olan bir romantizm mangası. Sawako Kuronuma’nın sınıf arkadaşları ona, Halka filmindeki intikamcı kötü karakter olan Sadako’nun ismini takmışlardır. Söylentiler her geçen gün daha da yayılır ve öğrenciler onun gerçekten lanetli olduğuna inanırlar. Aksine, Sawako kalbinde merhametten başka bir şey olmayan son derece sevimli bir karakterdir. Kimi ni Todoke, Sawako’nun Kazehaya adında popüler bir sınıf arkadaşıyla etkileşime girmesiyle başlar. Son derece popüler olan manganın son on yılda birçok uyarlaması yapıldı.

Orange

image 133

Lisede geçen pek çok romantik manga var ve Ichigo Takano’nun Orange’ı da onlardan biri. İlk olarak 2012’de yayımlanan Orange, Naho Takamiya adlı bir lise öğrencisinin şaşırtıcı bir şekilde gelecekteki Naho’dan aldığı mektup ile başlıyor. Mektupta, Naho’nun çok sevdiği bir arkadaşının başına trajik bir olay gelmemesi için yapması gereken önemli seçimler anlatılıyor. Orange, ergenlik çağındaki bir öğrencinin aşk ve kalp kırıklığı duygularını ele alan dokunaklı bir manga. Yine de manga aşırı derecede trajik değil. Bazı panellerde birçok romantik ve mizah ögeleri içeren kısımlar okuyucu için soluklanma sağlıyor.

Last Game

image 134

Shinobu Amano’nun Last Game’inde romantizm ve komedi bir arada. İki çocukluk arkadaşı Yanagi ve Kujou’ya anlatan bu romantik manga, aynı liseye kayıt olduktan sonra kendilerini aniden anlaşmazlık içinde bulan iki rekabetçi arkadaşın hikayesini anlatıyor. Mangada, birçok komedi anı, iki ana karakter arasındaki tatlı ve iç açıcı romantizm panelleriyle dengeleniyor. Ayrıca, karakterlerin dinamiklerinin bu kadar mükemmel olması, okuyucuların Yanagi ve Kujou’yu desteklemelerini ve sonunda birbirlerine karşı olan duygularını itiraf etmelerini dilemelerini kolaylaştırıyor.

Ao Haru Ride

image 136

Romantik manga dendiğinde akla ilk gelen serileriden biri olan Ao Haru Ride, okuyucuları hareketli bir yolculuğa çıkaracak olan bir manga. Baş kahraman Futaba Yoshioka adında, zorbalığa uğrayan ve sınıf arkadaşlarına uyum sağlamakta zorlanan liseli bir kızdır. Ancak, ortaokulda aşık olduğu bir çocukla arkadaş olduğunda, Futaba nihayet kabuğundan çıkma şansını elde eder. İki karakter ortak travmaları üzerinden bağ kurar ve birbirlerine güvenmeye başlar. Ao Haru Ride travma, kayıp ve ergenlik mücadeleleri gibi ağır temaları ele alıyor, bu yüzden bazen okuması zor bir manga olabiliyor. Neyse ki Futaba karakteri içselleştirmesi kolay ve iyi yazılmış bir karakter, bu yüzden hikayeyi okuması oldukça keyifli.

Ouran Koukou Host Club

image 138

Bisco Hatori tarafından yazılan Ouran Koukou Host Club, 26 bölümlük bir anime serisi, live-action TV dizisi, bir sahne müzikali ve bir film olmak üzere birden fazla uyarlama alacak kadar popüler bir seri. Çok az manga bu kadar şanslı olabilir ama Ouran Koukou bunu sonuna kadar hak ediyor. Ouran Koukou Host Club en iyi şekilde modern izleyiciler için yapılmış bir lise komedisi olarak tanımlanabilir. Yoksul bir aileden gelmesine rağmen, baş karakter Haruhi kendini elit bir okulda okurken bulur. Kazara pahalı bir vazoyu kırdıktan sonra büyük bir borcun altına girer. Manga, zaman zaman sınıf ayrımını anlatsa da çok fazla romantizm dolu sahne içeriyor.

Horimiya

image 139

İlk bakışta, Hori ve Miyamura karakterleri uyumsuz gibi görünüyor ancak onlar sadece gerçek benliklerini bir sır olarak saklayan ve birbirlerine çok benzeyen iki genç lise öğrencisi. Horimiya, birbirlerine aşık iki karakterin çok erken safahalrda aşklarını itiraf ettikleri ve bundan sonra gelişen olayları anlatan bir manga. Hori ve Miyamura, ilk ilişkilerinde tökezlerken yaşadıkları sıradan gençlik deneyimleri, iç açıcı ve sağlıklı bir aşk hikayesi doğuruyor. Horimiya aynı zamanda yan karakterler arasındaki ilişkileri de irdeliyor. Ishikawa, Hori tarafından reddedilir ama yine de Miyamura ile yakın arkadaş kalmaya devam eder ve sonunda Yuki ile bir ilişkiye girer. Diğer pek çok romantik seri yan karakterler arasındaki ilişkilere pek zaman ayırmıyor ancak Horimiya bunu çok zekice yapıyor.

Kaichou wa Maid-sama!

image 140

Romantik manga ve anime türünde en ünlü serilerden biri olan Kaichou wa Maid-sama! belki de çoğumuzun anime izlemeye başladığında ilk izlediği serilerden biridir. Hiro Fujiwara tarafından yazılan Kaichou wa Maid-sama! birçok manga hikayesinde kullanılan hizmetçi kız mecazını altüst etmeyi başarıyor. Seika Lisesi’nin Öğrenci Birliği Başkanı olan Misaki Ayuzawa, okulun kötü imajını değiştirmeyi kendine görev edinir. Esasen erkek öğrencileri (erkeklerin çoğunlukta olduğu kurumda) pis alışkanlıklarını temizlemeye zorlar, böylece muhtemel kız öğrenciler okula kaydolmaya istekli olurlar. Otoriter davranışlarına rağmen, Seika’nın en çekici erkek öğrencisi onun yerel bir kafede hizmetçi olarak ek iş yaptığını ortaya çıkarınca Misaki’nin hayatı altüst olur. Kaichou wa Maid-sama! daha sonra popüler bir anime serisine uyarlandı.

Kamisama Hajimemashita

image 141

Birçok romantik manga ve manhwa tarafından kullanılan yaygın ve klişe bir geçmişe sahip olan başkahraman Nanami Momozono, başlangıçta kendisine ait olmayan borçların yükü altındadır. Kamisama Hajimemashita, Nanami’nin babasının borç tahsildarlarına ödeme yapmamak için şehirden kaçmasıyla başlar, bu da temelde Nanami’nin evsiz kalmasına neden olur. Ancak, gizemli bir kişi ondan kendisine sıra dışı bir yere kadar eşlik etmesini istediğinde hayatı karmaşık bir hal alır. Hikaye devam ederken Nanami bir dizi yeni deneyim yaşar ve ölümle burun buruna gelir. Goodreads’te 4.44 puan alan Kamisama Hajimemashita, piyasadaki en iyi romantik mangalardan biri.

en iyi animeler

Bu Yılın En İyi Animeleri

Hangi Genshin Impact Karakterisin

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Genshin Impact Karakteri Olduğunu Söylüyoruz!