in ,

Vanitas no Carte: Yeni Fragman ve Yeni Bilgiler

Temmuz ayı yaklaşıyor ve heyecanımız giderek artıyor. 2021’in temmuz ayı bize birçok harika seri getiriyor ve bunlardan biri de Vanitas no Carte.

Vanitas No Carte veya Vanitas no Shuki (ヴァニタスの手記) olarak da adlandırılan anime, yakında çıkacak olan fantezi/vampir türünde bir seri olacak. Anime, Jun Mochizuki tarafından yazılan ve çizilen aynı adlı manga serisine dayanıyor ve Square Enix tarafından aylık Gangan Joker dergisinde de yayınlandı. Gösterim tarihi yaklaştıkça, serinin yaratıcıları seriye duyulan heyecanı da artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Vanitas no Carte için yeni bir fragman yüklendi. Anime ve daha da belli olmuş oyuncu kadrosu ile ekip üyeleri hakkında yeni ayrıntılar aldık. Manganın hayranları, bunun ne denli bir gizli cevher olduğunu zaten biliyorlar. Anime uyarlamasının yeni fragmanı harika görünüyor ve daha da fazlasını dört gözle bekliyoruz.

Vanitas no Carte mangası ilk olarak 2015’te çıktı. Mangayı yaratan Jun Mochizuki, aynı zamanda Pandora Hearts’ın da yaratıcısı. Bu, özellikle de Vanitas no Carte’nin anime uyarlaması için büyük ilgi uyandırıyor, çünkü Pandora Hearts muhteşem bir manga. Ayrıca, Pandora Hearts’ın bir anime uyarlamasının 2009’da yayınlanmış olduğunu not düşelim. Pandora Hearts gibi, Vanitas no Carte de, hikayesi dahilinde doğaüstü ve gizemli unsurlara kucak açıyor ve olay örgüsü boyunca yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Ana karakterler birbirleriyle pekala uyumlu, bu da mangayı okumayı son derece eğlenceli kılıyor. Kuşkusuz anime uyarlamasından da aynı enerjiyi bekliyoruz.

İşte Vanitas no Carte’nin yeni fragmanı ile ilgili bütün ayrıntılar ve bilinen diğer tüm gösterim detayları.

Vanitas no Carte Konusu

Vanitas no Carte’nin temel unsurlarından biri “Vanitas’ın Kitabı”dır. Efsaneye göre, kızıl ay vaktinde doğan çoğu vampirin aksine, mavi ay vaktinde doğan Vanitas adında bir vampir vardır. Onlar tarafından dışlanan Vanitas, intikam yemini eder ve Vanitas’ın Kitabı’nı yaratır. Noé Archiviste, 19. yüzyıl Paris’inde bir gezgindir. Adı çıkmış Vanitas’ın Kitabı’na sahip sıradan bir insan olan Vanitas ile tanışır. Doktor olduğunu ve o an için hasta ve yırtıcı hayvanlar gibi davranan vampirleri iyileştirdiğini iddia eder.

İlginizi Çekebilir:  Ghost in the Shell’in Yönetmeninden, Orijinal bir Yüzüklerin Efendisi Animesi

Noé Archiviste ve Vanitas birlikte çalışmaya başlarlar. Ancak, karşılarında vampirlerin düzenbazlık yapmasından sorumlu olan kaçınılmaz bir tehlike vardır.

Seride Vanitas olarak Natsuki Hanae ve Noé Archiviste olarak Kaito Ishikawa’nın sesleri yer alıyor. Ayrıca Shino Shimoji, bir vampir olan Lucius Oriflamme’nin sesi olarak ve Inori Minase de Cehennem Ateşi Cadısı’nın sesi olarak rol alıyor. Ai Kayano ise De Sade ailesine ait bir başka soylu vampir olan Dominique de Sade’i seslendirecek.
Diğer oyuncular arasında Miyu Komaki (Murr), Tarou Kiuchi (Dante), Akira Ishida (Öğretmen) ve Riho Kuma (Riche) yer alıyor.

Vanitas no Carte

Vanitas no Carte, Bones Stüdyo tarafından canlandırılacak. Tomoyuki Itamura animenin yönetmenliğini üstlenirken, Deko Akao senaryoyu yazıyor. Yuki Kajiura ise animenin müziklerini besteliyor.

Vanitas no Carte Yeni Fragman

Vanitas no Carte’nin yeni bir fragmanı 21 Haziran 2021’de yayınlandı. Fragman, animenin konusunun iyi bir taslağını çizdi. Açılış ve kapanış müziklerini de duyurdu. Animenin açılış müziği, Sasanomaly tarafından seslendirilen “Sora to Sora” olacak. Kapanış müziği ise LMYK tarafından seslendirilen “Zero” olacak. Vanitas no Carte iki aşamalı bir seri olacak.

YouTube video

Fragmanda Noé Archiviste, Vanitas ve Murr’ı görüyoruz. Animasyonlar güzel görünüyor. Manzara çizimi, hikayenin geçtiği Avrupa ortamına uyuyor. Bones Stüdyo, animenin muhteşem görünümü için çok fazla övgüyü hak ediyor.

Vanitas no Carte Çıkış Tarihi

Seri, 2021 Yazının ilk animelerinden biri olacak. Animenin 3 Temmuz 2021’de yayınlanması planlanıyor. Japonya’da anime Tokyo MX, MBS, RCC, CBC, GYT, GTV, BS11, HBC ve RKB kanallarında yayınlanacak. Uluslararası izleyiciler için ise Aniplus Asia’da yayınlanacak. Funimation ve Plus Media Network Asia, animenin yayın haklarını aldı.

Platinum End

Death Note’un Yaratıcılarının Yeni Animesi: Platinum End’in İlk Fragmanı Yayınlandı

maxresdefault 1024x576 2

Platinum End: Yayın Tarihi, Fragmanı, Konusu & Bilmeniz Gerekenler