in ,

Vanitas no Karte: Vanitas’ın Gerçek Amacı Nedir?

Vanitas no Karte: Vanitas'ın Gerçek Amacı Nedir?

Vanitas, vampirleri tedavi ettiği iddiasında bulunan bir insandır ama vampirlere yardım etmesinin altında yatan gerçek sebep ne olabilir?

“Vanitas no Karte” adlı eserin baş karakteri ve vampir doktoru Vanitas, kendisinin vampir ırkına yardım eden bir insan olduğunu iddia eder. Vanitas Kitabı ile, Malnomen tarafından çalınan bir vampirin Gerçek Adını geri getirir ve onları bozulmadan kurtarır.

Sezon 2, Vanitas’ın geçmişine dair bazı bilgileri ortaya çıkardı. Mavi Ay Vampiri olarak da adlandırılan Vanitas, onu ve Mikhail’ı Moreau’dan kurtardı. Ardından Mavi Ay Vampiri’nin başına gelenler, Vanitas’ın vampir ırkına yardım etmesindeki gerçek niyetleri hakkında soruları uyandırdı.

image 23 2
Vanitas no Karte

Vanitas ve Mikhail, Moreau’nun insanlık dışı deneylerinin denekleriydi. Doktor, çocuk deneklere Mavi Ay Vampiri’nin kanını enjekte ederek insanları vampire dönüştürmeye çalıştı. Deneyler, çoğu çocuğun kanın kötü bir şekilde tepki vermesi nedeniyle hayatta kalamadığı şekilde sonuçlandı. Vanitas ve Mikhail, kanı reddetmeyen iki denek olarak kaldılar. Bu, onlara normal bir insanın üzerinde iyileşme yeteneği dahil bazı vampir özelliklerini kazandırdı.

Mavi Ay Vampiri, bu iki çocuğu kurtardı ve onları kendi soyu gibi yetiştirdi. Vanitas, adını aldıktan sonra vampiri Luna olarak çağırmaya başladı. Moreau’nun deneyleri nedeniyle Vanitas ve Mikhail’ın vücutları bozulmaya başladı ve fazla yaşamamaları gerekiyordu. Luna, onları kendi soyu yaparak ikisini kurtarabileceğini açıkladı. Vanitas hemen reddetti, daha erken ölse bile insan olarak kalmak istediğini belirterek.

Bir noktada, Vanitas Luna’yı öldürdü. Mikhail’ın da öldüğünü düşünüyordu. Bundan önce, Luna onu Sahiplenme İşareti ile işaretledi ve onu Mavi Ay Klanı’nın bir parçası olarak bağladı. Vanitas’ın neden sonunda pes edip Mavi Ay Klanı’nın bir parçası olmayı kabul ettiği net değil, ancak iki teori, bunun nedenini açıklamaya potansiyel bir açıklama sunabilir.

Vanitas, Luna’nın İntikamını Almak İstedi

image 24 2
Vanitas no Karte

Luna, Mavi Ay’ın gecesinde doğdu, çoğu vampir Kızıl Ay altında doğdu. Mavi Ay, bir vampirin güçlerini çekip almasıyla bilinirdi. Bu nedenle Luna, toplumlarının geri kalanı tarafından dışlandı ve incindi. İntikam için Luna, Vanitas Kitapları ve Malnomen hastalığını yarattı. Bu hastalık, bir vampirin Gerçek Adını çalabilirdi. Bunu kullanarak, vampir ırkını yok etmeyi ve kendilerini dışlayan herkesten intikam almayı umuyordu.

Teori şunu öne sürüyor: Luna, vampirlerin gerçek isimlerini çalan Malnomen hastalığına yakalanmıştı. Bu yüzden Vanitas’dan bu hastalığa yakalananların bir canavara dönüşmeden önce öldürülmesini istedi. Vanitas, Luna’nın ismini çalana kişisel bir kin beslediğinden intikam istedi. ondan ötürü Vanitas’ın kitabını alarak vampirleri iyileştirmeye başladı. Vampirleri iyileştirerek Luna’nın çalınmış olan gerçek ismini arıyor ve aile figürünü üstlenmiş Luna’nın intikamını almayı ümit ediyordu.

Vanitas, Luna’dan İntikam Almak İstedi

image 25 2
Vanitas no Karte

Vanitas, Mikhail gibi Luna’ya da güvenmiyordu. Onları öldürmek için bir bahane bulmak amacıyla Luna’ya Malnomen ile musallat olmuş olabilir. Ancak Luna’nın ölümünden önce birisi onların adını çaldı, bu yüzden hala dünyada bir parçaları vardı. Vanitas, Luna’nın herhangi bir kanıtını silmeyi potansiyel olarak istiyordu ve adını çalan kişiyi bulursa, onları iyileştirebilirdi. Gerçek Ad geri yüklendiğinde, Mavi Ay Vampiri’nin geriye kalan her şeyi tamamen silinir ve Vanitas intikamını alırdı.

Vanitas insan olarak kalmak istedi ve Luna’nın onu bir vampir yapması nedeniyle ona kızgındı. Luna’nın Gerçek Adını geri getirmek, intikamını almasına olanak sağlayacaktı. Ayrıca, Mavi Ay’ın başlangıçta bir vampirin güçlerini çektiğini düşünülürse, Vanitas’ın Vanitas Kitabı’nı kullanarak bir vampirin Gerçek Adını geri getirmesi, Luna’nın Malnomen’i yayarak elde etmek istediğini tam tersini yapardı. Kitabın gerçekleştirdiği ters işlem, Luna’nın yok olmasını istediği vampir türünü kurtaracaktı.

Ne yazık ki, meraklı izleyiciler için anime’de henüz Vanitas’ın gerçek niyetleri tam olarak açıklanmamıştır. O, Noé tarafından hatıraları okunmasını engeller ve geçmişi hakkında sorulan sorulara savunmacı bir tavır takınır. Anime ilerledikçe, neden insan doktorunun vampirlere yardım etmeyi seçtiğini açıklayabilir.

İçerik Yazarı Fuuka

Gojo Satoru

Jujutsu Kaisen: Gojo Satoru Nasıl Geri Dönebilir?

Assassin's Creed Mirage

Yeni Assassin’s Creed Mirage Sanat Kitabı Gelecek Yıl Çıkacak