in

Violet Evergarden

Violet Evergarden
Violet Evergarden

Violet Evergarden, Kana Akatsuki tarafından yazılan bir light novel serisidir. Çizeri Akiko Takase ve yönetmeni Taichi Ishidate’dir. Kyoto Animation tarafından KA Esuma Bunko baskısı altında yayınlanmaktadır.

Kyoto Animasyon Ödülü’nün 2014’teki roman kategorisinde büyük ödülü kazanıp bu kategoride ilk kez ödül alan eser olmuştur.

Kyoto Animation tarafından 13 bölümlük bir anime uyarlaması 2018 Ocak – Nisan tarihlerinde yayımlandı.

Violet Evergarden
Violet Evergarden

Violet Evergarden Animesinin Konusu:

Asıl olay Violet’in içindeki duyguları çözmesi yolunda ilerleyişini ve bu yolda yaşadıklarını temel alır. Serinin temelinde bulunan “Oto Anı Kuklaları (Oyuncakları)” insanların, iletmek istediği duygularını en güzel ve en dokunaklı şekilde belirtmek için başvurdukları kişilerdir.

Bizim animede izlediğimiz ise Violet’in eski hayatına tam zıt bir iş olan anı kuklalığına başladığında neler yaşadığı. Bölümlerde stabil bir biçimde yaşananları izlemiyoruz, hikayede geriye dönüşler yapılıyor ve bu da sürükleyiciliğinin artmasına sebep oluyor. Biraz hikayeden bahsetmek istiyorum, merak etmeyin spoiler vermeyeceğim.

Violet Evergarden
Violet Evergarden

Bizim ise izlediğimiz zıt mekanlara, durumlara – savaşlar, ölümler, doğum günleri, küslükler ve benzerleri- ve kişilere rağmen sonuna kadar empati yapabilmemizi sağlayan nedenlerden en önemlileri Violet’in hisleriyle çakışmaları, kendi duygularını anlamlandırmaya çalışma çabası, karakterlerin iç dünyalarına girişimiz ve elbette ki Violetimizin büyüleyici güzelliği.

Başlarda yaşadığı sorunlara rağmen sevgisi, üzüntüsü, öfkesi ayrıca en önemlisi umudu onun pes etmesini engelliyor ve kısa sürede en popüler anı kuklası haline geliyor. İnsanlar sevdiklerine onun güzel parmaklarıyla yazdığı cümlelerle seslenmek istiyor ve bu Violet’in devamlı olarak gezip yepyeni insanlar görmesini, bambaşka karakterler tanımasını sağlıyor.

Ayrıca Violet’in geçmişte yaşadıklarını; yazdığı mektuplar, insanların duyguları ve gördüğü olaylara harmanlayarak anlamlandırması animenin en dokunaklı noktalarından biri.

Violet Evergarden
Violet Evergarden

Animemiz dönemin en çok izlenen ve beğeni alan serilerden bir tanesi olmuştur. İzleyecek olanlara kısaca son olarak animeyi en izlenilir kılan noktalardan birini söyleyeyim: Animasyonu. Büyüleyici mekanları ve göz alıcı güzellikteki karakterleriyle her sahnesine ayrı hayran bırakıyor.

Okuduğunuz teşekkürler, umarım bu güzel animeyi listenize eklemenizi sağlayabilmişimdir, diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

İlginizi çekebilecek yazılarımız:
En Popüler Spor Animesi: Haikyuu!!

Inugami Re Mangası Güz Ayında Bizlerle

Haikyuu!! Animesindeki En’leri Seçiyoruz!