in ,

All of Us Are Dead’den Love Alarm’a En İyi K-Drama Dizileri

Birçok başarılı k-drama dizileri WEBTOON platformundaki popüler serilerden uyarlandı. Bu yazımızda söz konusu serilerden çıkan en iyi Live Action uyarlamalarını inceliyoruz.

Ünlü Kore web çizgi roman platformu WEBTOON’da yayınlanan veya erişilebilen orijinal manhwa serileri, birçok tanınmış k-drama dizilerinin temelini oluşturuyor. Hayranlar, hem Güney Kore’deki hem de diğer ülkelerdeki popülaritesi nedeniyle en sevdikleri manhwaların Live Action uyarlamalarında canlandırıldığını görmek için can atıyor. Bazı iyi bilinen TV uyarlamaları, genellikle izleyiciler arasında popüler olan aşk veya gerilim eserlerinden uyarlanıyor.

Bu webtoon’lar son zamanlarda sadece Netflix’ten bile büyük miktarda fon ve kaynak aldı, bu da onları hayranların dünyanın herhangi bir yerinde izleyebileceği son derece popüler k-drama dizileri haline getirdi. İşte WEBTOON platformunda oluşturulmuş veya şu anda orada okunabilen popüler serilerden uyarlanan en iyi k-dramalar.

True Beauty, Zorbalıkla Mücadeleyi Ele Alan Bir Lise Romantizmi

K-Drama Dizileri
True Beauty

Moon Ga-young’un Jugyeong rolünde ve Cha Eun-woo’nun Suho rolünde oynadığı 16 bölümlük Kore romantik draması True Beauty, Aralık 2020’de prömiyer yaptı. Animenin kadın başrol oyuncusu Jugyeong, o zamana kadar görünüşünden dolayı okulda zorbalığa maruz kalır. Liseye girmeden önce makyajda ustalaşmayı ve görünüşünü tamamen değiştirmeyi öğrenir.

Kısa süre sonra çizgi roman dükkanında doğal görünümündeki Suho adında büyüleyici bir tsundere ile karşılaşır ve onun yeni sınıf arkadaşı olduğunu öğrenir. İki farklı kişiliğiyle hokkabazlık yaparken, çiçek açan bir aşk gelişir, ancak Suho’nun eski en iyi arkadaşı ve şu anki düşmanı Seojun da Jugyeong’a karşı hisler beslediğinde işler karmaşıklaşır.

All Of Us Are Dead, Bir Lise Zombi Kıyameti Korku Hikâyesi

K-Drama Dizileri
All Of Us Are Dead

Netlfix’te yayınlanan popüler zombi kıyameti ve korku k-draması All of Us Are Dead, aynı isimli webtoon serisinden uyarlandı. Hikâyenin geçtiği Hyosan Lisesi’nde korkunç bir virüs ortaya çıkar. Bir grup arkadaş, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri et yiyen canavarlara dönüşürken virüsün verdiği tahribatı görürler. Bu gerilimli ve ürkütücü webtoon uyarlamasında, lise öğrencileri kaçmak ve kendilerini korumak için mücadele ederler.

Nevertheless, Bir Üniversite Romantizmi ve Yaşlanma Hikayesi

K-Drama Dizileri
Nevertheless

Nevertheless, 2021 yazında Netflix’te yayınlanan 10 bölümlük romantik bir k-drama. Bu Live Action webtoon uyarlamasında Yoo Nabi’yi Han So-hee, Park Jae-eon’u ise Song Kang oynuyor. Bir sanat bölümü öğrencisi olan Nabi, aşka inanmasa bile henüz üniversitedeyken biriyle çıkmak ister.

Kısa sürede kadınlar arasında popüler olan ve uzun süreli bir bağ kurmak istemeyen çekici Jae-eon ile tanışır. İsmi “kelebek” anlamına gelen Nabi, Jae-eon’un kelebekleri sevdiğini, ikisi de aynı üniversitede sanat bölümü okurken öğrenir. Nevertheless, erken ilişkilerin ve kendini keşfetmenin karmaşık iniş ve çıkışlarının ham ve samimi bir tasvirini sunuyor.

Love Alarm, Bir Aşk Üçgeninin Ele Alındığı Olduğu Fütüristik Bir Romantizm

K-Drama Dizileri
Love Alarm

Love Alarm, Netflix’in en sevilen k-drama uyarlamalarından biri. Sevdiğiniz birinin yakında olduğunu size söyleyebilen bir uygulamanın olduğu kurgusal bir evrende geçiyor. Kim So-hyun dizide Jojo’yu, Song Kang Hwang Sun-oh’u ve Jung Ga-ram Lee Hye-yeong’u oynuyor.

Kişiler, sevdikleri biri 10 metrelik bir yarıçap içinde olduğunda kullanıcıya bildirim gönderen Love Alarm uygulamasına takılıp kaldıklarında, bu gerçek aşkın ilkelerinden kopuyorlar. Jojo, kiminle çıkacağını ve nasıl yaşadığını belirlemek için uygulamayı kullanıp kullanmayacağını düşünürken, izleyicileri sık sık hayrete düşüren dolambaçlı ve öngörülemez bir olay örgüsüne yol açıyor.

My ID is Gangnam Beauty, Güzellik Kavramı Üzerine Kurulu Bir Üniversite Romantizmi

K-Drama Dizileri
My ID is Gangnam Beauty

WEBTOON’dan popüler drama ve romantik dizi My ID is Gangnam Beauty, 2018’de Gangnam Beauty olarak televizyona uyarlandı. Im Soo-hyang, dizide Mirae Kang’ı ve Cha Eun-woo, Do Kyung-seok’u oynuyor. Görünüşüyle sürekli alay edilen Mirae, üniversiteye gitmeden önce kapsamlı bir estetik ameliyat geçirdiğinde, kampüste güzel ama doğal olmayan bir “Gangnam Güzeli” olarak ün kazanır. Mirae’nin arzuladığı tipik ve sakin okul hayatına sahip olması zordur çünkü bazı insanlar onu çekici bulurken, diğerleri onun estetik ameliyatını öğrenip bunun için onunla dalga geçer. Ta ki soğuk ama kibar Do Kyung-seok ile tanışana kadar.

Sweet Home, Bir Kıyamet Korku Hikâyesi

K-Drama Dizileri
Sweet Home

Aynı adlı ünlü webtoon‘dan uyarlanan Sweet Home, Aralık 2020’de Netflix’te yayınlanan çok sevilen bir kıyamet sonrası korku dizisi. Song Kang’ın oynadığı lise öğrencisi Cha Hyun-soo bir trafik kazasında ailesinin tüm fertlerini kaybeder. Hyun-soo, canavarlar aniden tüm insanlığı yok etmeye geldiğinde yetenekleri olduğunu öğrenir ve dünyayı korumaya çalışan diğer birkaç zoraki kahramanla güçlerini birleştirir.

Yumi’s Cells, Hayattan Tuhaf Bir Aşk Hikayesi

K-Drama Dizileri
Yumi’s Cells

2021’de yayınlanan 14 bölümlük popüler bir Kore dizisi olan Yumi’s Cells, aynı adlı popüler hayattan kesitler webtoon’undan uyarlandı. Kim Go-eun, Ahn Bo-hyun’un da Goo Woong rolünde oynadığı ve Live Action’a animasyonlu öğeler katan televizyon dizisinde Kim Yumi’yi canlandırıyor. Yumi’nin tüm düşünce ve duygularını tıpkı tipik bir ofis çalışanı gibi kontrol eden beyin hücreleri hikayeyi anlatıyor. Yumi, aşk hücrelerinin derin bir uykuya dalmasına neden olan acılı bir ayrılık yaşar, ancak açık sözlü ve rahat bir oyun geliştiricisi olan Goo Woong ile tanıştığında uyanma tehlikesiyle karşı karşıya kalır.

Hellbound, Bir Gerilim ve Karanlık Fantezi Hikâyesi

K-Drama Dizileri
Hellbound

2021’de Netflix, gerilim ve karanlık fantezi webtoonu Hellbound’u bir k-dramaya dönüştürdü. Yoo Ah-in’in Jeong Jin-soo olarak oynadığı hem orijinal webtoon hem de canlı TV uyarlaması Yeon Sang-ho tarafından yapıldı. Yakın gelecekte Güney Kore’de geçen hikayede, suçluları yaklaşan ölümleri ve cehenneme gitmeleri konusunda uyarmak için Seul’de hayaletler ortaya çıkar. Dedektif Jin’in karısının katili hapisten çıkmak üzeredir ve bu paranormal fenomeni araştırmaya karar verir.

İlginizi Çekebilir:  All Of Us Are Dead ile Squid Game Arasındaki 5 Benzerlik (ve 5 Farklılık)

Bir yanıt yazın

Manhwa

Solo Leveling Dışında Okunması Gereken En İyi Kıyamet Manhwaları

Manga

Mangalar Neden Siyah Beyaz Çizilir?