in ,

Yeni Başlayanlar İçin 5 Manhwa Önerisi

Manhwa okumak mı istiyorsunuz? İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı popüler seriler.

Kore manhwasına aşina olmayanlar için, doğrudan nereden başlanılacağını bilmek meşakkatli bir iş olabilir. Aynı şekilde, daha fazla seri Kore dışında giderek daha popüler hale geldikçe, manhwaların muhteşem dünyasına açılan bir giriş noktası bulmak da zor görünebilir. Ancak Cruncyroll gibi şirketler manhwalara anime uyarlaması yapmaya başladıklarından, vaktinizi her zamankinden daha kolayca erişebileceğiniz bazı serileri okumaya ayırmak için tam olarak şu andan daha iyi bir zaman yok. İşte başlamanıza yardımı dokunacak birkaç popüler başlık.

Something About Us

Manhwa

Josei(yetişkin kadın kitlesini hedef alan mangalardır) ve seinen(yetişkin erkek kitlesini hedef alan mangalardır) hayranları, Lee Yunj’un hayattan kesitler tarzındaki romantik komedisi Something About Us’tan kesinlikle keyif alacaklar. Hikayemizde, Doh Gayong ve Han Woojin isimli iki gencimiz kendilerini bildik bileli çok yakın arkadaşlar. Bu nedenle arkadaşları ve akrabalarının çoğu, öyle olmadığı halde çıktıklarını zanneder. Gayong ise hiçbir zaman ayrılmayacaklarını düşünür… Ta ki, Woojin üniversiteye gitmeden önce orduya katılma planlarını itiraf edene dek. Woojin askerden döndüğünde, Gayong ona karşı duyduğu hislerin farkına varır. Bu manhwa, iki çocukluk arkadaşının nasıl bir çift haline geldiği hakkında.

Manhwa konusunda takdir ettiğimiz bir şey varsa, o da popüler serilerinin çoğunun üniversitelerde kurulması ile Japon manga ve animelerinin sıklıkla görmezden geldiği üniversite çağında olan bir kitleye hitap etmesidir. Hikaye okulda geçtiğinden, ana karakterlerimiz Honey and Clover serisinde de olduğu gibi bazı “yetişkinliğe geçiş” hayat dersleri alırlar. Something About Us, iki yakın arkadaş arasındaki ilişkinin daha öte bir şeye dönüşmesi bakımından Horimiya ve Blue Spring Ride’a da benziyor. Something About Us’ı Tapas ve Lezhin platformlarından okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuzeyin Kılıcı: Jin Mu-Won'un En Güçlü Müttefikleri Kimler?

Itaewon Class

Manhwa

Kwang Jin’den Itaewon Class, babasının ölümüne neden olduğuna inandığı tanınmış bir gıda holdingi işleten aileden intikam almak isteyen eski suçlu Park Saeroyi’nin hikayesini anlatıyor. Aileyi alaşağı etmek için Park Saeyori, Itaewon’da çeşitliliği, yemek kültürü ve canlılığıyla tanınan bir yeraltı barını popüler bir mekân haline getirmek için 15 yıllık bir plan yapar. Yol boyunca, kendi travmaları ve duygusal yükleriyle gelen kendine has bir grup çalışanı işe alır, ne var ki onlar da, hayatta kendilerine ikinci bir şans verdiği için Park Saeroyi’ye güvenir ve seve seve yardım ederler. Itaewon Class tamamen intikam üzerine kurulu, bu yüzden 91 Days veya Vinland Saga hayranıysanız, bu manhwa’yı mutlaka okumalısınız. Hikaye aynı zamanda Hajime no Ippo ve Food Wars gibi serilere benzer şekilde zirveye çıkmak için canını dişine takan mazlum karakterlerin hayranlarına da hitap ediyor!

Tower Of God

Manhwa

S.I.U’dan (Yazar Lee Jong Hui’nin takma adı) Tower of God, hayatının büyük bir bölümünü gizemli bir Kulenin dibinde tutsak bir şekilde geçiren Bam adında bir çocuğun hikayesine odaklanıyor. Bam, Rachel adında arzuladığı ne varsa dileme fırsatı uğruna Kuleye girene kadar ona eşlik edecek bir kız ile dostluk kurar. Bam da Rachel ile tekrar bir araya gelme umuduyla Kuleye girmeye karar verir ve yol boyunca kulenin tepesine çıkmasına seve seve yardım edecek birçok kişiyle arkadaş olur. Seri, kahramanımızın canavarlarla dolu zindanlarla yüzleşirken seviye atladığını gördüğümüz Sword Art Online’a benzer bir konsepte sahip. Öte yandan Tower of God, Death Parade’den de bir parça almış gibi, çünkü kuledeki oyun konsepti ile Death Parade’de oynanan grup oyunları benzerlik gösteriyor. Seriyi Webtoon’da okuyabilir veya Crunchyroll anime uyarlamasını izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Değeri Bilinmeyen En İyi 5 Shoujo Manga

Solo Leveling

Manhwa

Solo Leveling, Chugong’un, h-goon ve DUBU ile birlikte yarattığı bir web romanıdır. Hikaye, canavarların insan alemine bir portal aracılığıyla girdiği ve avcı olarak da bilinen, eşsiz yeteneklere sahip insanların onları avlamakla görevlendirildiği bir dünyada geçiyor. Sung Jin-woo, Güney Kore’nin en zayıf avcısı olarak ün salmıştır, ancak bir gün o ve bir grup diğer avcı tehlikeli bir zindanda kapana kısılırlar. Sung Jin-woo, av ekibinin geri kalanının kaçabilmesi için kendini feda ettikten sonra, zindanın tüm sınavlarından geçmeyi başararak ikinci bir yaşam şansı elde eder. Ancak bu sefer, kendisini görevleri kabul edebileceği, envanter depolayabileceği ve seviyesini görebileceği bir arayüze sahip “oyuncu”ya dönüşmüş halde bulur. O günden beri Sung Jin-woo, seviye atlamak ve dünyanın en güçlü avcısı olmayı amaçlıyor.

Solo Leveling, güçsüz bir erkek karakterin yavaş yavaş daha fazla deneyim kazandığı ve en nihayetinde büyük bir kahramana erdiği birçok isekai serisi gibi. Sung Jin-woo, diğer avcılar arasında da zorluklarla karşılaşır, çünkü işe yaramaz ve zayıf bir ast muamelesi görür. Buna rağmen, eşsiz yeteneklerine sahip olduktan sonra, Sung Jin-woo daha bir yalnız kurt olur ve tıpkı The Rising of the Shield Hero’daki Naofumi Iwatani ve Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest’daki Hajime Nagumo gibi, yalnızca korunmaya ihtiyacı olanlara yardım eder. Solo Leveling’i Tapas üzerinden okuyabilirsiniz.

Under The Oak Tree

Manhwa

Under the Oak Tree, Kim Suji tarafından namu ve P ile birlikte yaratılan bir romantik fantezidir. Hikayemizde, Maximilian Croyso’nun babası, ejderha avı seferinden muaf olabilmek için onu Riftan Calpyse ile evlenmeye zorlar. Ne yazık ki, plan işe yarar ve çift düğün gecelerini ancak Riftan sefere çıkmadan hemen önce birlikte geçirebilir. Üç yıl sonra, Maximilian ve Riftan yeniden bir araya gelir ve yeni evlilermiş gibi hayatlarına başlarlar. Hikaye, nasıl hürmetkâr bir eş olunacağını, kendini ve çektiği konuşma güçlüğünü yavaş yavaş iyileştirmeyi kavrayan Maximilian’a odaklanıyor. Under the Oak Tree’yi benzersiz bir tarihi romans yapan şey, kahramanın bazı engellere sahip olması ve A Silent Voice, Josee, Tiger and the Fish gibi anime filmlerinde de olduğu gibi özgüvensizliğin üstesinden gelmeyi öğrenmesi gerektiğidir. Büyücülük, şövalyeler ve soylularla dolu bu dünya, Snow White With the Red Hair ve My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! gibi tarihî dönem dramalarının hayranlarına kesinlikle hitap ediyor. Under the Oak Tree’yi, Manta Comics üzerinden okuyabilirsiniz.

Boruto

Boruto: Naruto’nun Hikaye İçin Zayıflatıldığı Her An

Baki

Baki: Son of Ogre – Çıkış Tarihi, Fragman, Konusu & Bilinmesi Gerekenler