in , ,

Digimon Survive: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

Digimon evrenini konu alan ve diğer oyunlarından farklı olan Digimon Survive oyununa yeni başlayanlar için ipuçları, taktikler ve yardımcı olacak püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Uzun zamandır beklenen Digimon Survive oyunu sonunda geldi. Son zamanların popülerleşen ve birçok sosyal medya platformunda konu olan “Stray” oyunu herkesin aklına sevimli hayvanlar ve evcil hayvanlarını çağrıştırdı. Ve tam bu zamanda Digimon Survive geldi ki bu oyun da size sevimli dostlarınızı çağrıştıracak. Digimon Survive oyunu diğer oyunlarına göre biraz farklı kalıyor. Sıra tabanlı bir oyun olan Digimon Survive bize görsel bir zevk sunuyor.

Farklı oynanışı ile Digimon’un eğlenceli ve ilginç bir deneyim tatmanızı sağlıyor. Aynı zamanda Digimon evrenine yeni başlayanlar için harika bir başlangıç noktası olabilir. Digimon Survive’da yeni oyun mekaniği ile – ve Digimon evrenine yeni oyuncular getiren bu oyunla – oyuncuların başarılı olmasına yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktasını gözden geçireceğiz.

Digimon Seçiminin Önemli Olduğunu Unutmayın!

Digimon Survive
Digimon Survive

Digimon Survive’da, Karma Sistemi’nde kontrol edilmesi gereken üç önemli istatistik mevcut: Moral, Harmony ve Wrathful. Sizler tarafından oyun içinde verilen kararlar Karma’yı etkiler ve Karma da oyunun oyuncu etrafında nasıl dönüşeceğini belirler. Karma Sistemi oyunun sonunu şekillendirir, hangi Digimon’un maceraya katılabileceğinizi etkiler hatta Agumon’un nihayetinde neye evrimleşeceğini seçer.

Moral, Harmony ve Wrathful istatistikleri ana menünün profil bölümünde görüntülenir. Oyuncular bu istatistiklere kesinlikle bakmalı ve oyunun istediğiniz tarzda ilerlemesi için takip etmeli ve uygun seçimler yapmalısınız. “Moral” seçimler genellikle Adaletli, doğru ya da yanlış ile uyumludur ve “Vaccine” evrimlerine doğru yönelir. “Harmony” daha çok dostluk ve işbirliğine odaklanarak “Data” evrimlerine yönelir. Son olarak, “Wrathful”, bencilliğe ve güce daha fazla yönelim “Virus” niteliği evrimlerine yol açan daha karanlık bir seçenektir.

İlginizi Çekebilir:  Netflix’in Yeni Anime Serisi Super Crooks’un Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

Mümkün Oldukça “Free Battle” Girin!

Digimon Survive
Digimon Survive

Serbest Savaş Modu, Digimon Survive’da uzaklara gitmenin anahtarıdır. Oyunun hikayesinin 1. Bölümünü tamamladıktan sonra kilidi açılan “Free Battle” Modu, oyuncuların seviye atlamasına, eşya almasına ve hatta takıma yeni Digimon katılmasını sağlıyor. En önemlisi, Serbest Savaş Mode, serbest aksiyon bölümleri sırasında herhangi bir zaman almaz, böylece oyuncular oyunun geri kalanından hiçbirini kaçırmadan istedikleri kadar Serbest Savaşlara katılabilirler.

Ekibe katılmak için yeni bir Digimon edinme süreci, yukarıda belirtiğimiz Karma Sistemi etrafında dönüyor. Oyuncular Serbest Savaş sırasında ekibe almak istedikleri bir Digimon bulduktan sonra, “Talk” seçeneğini seçebilir ve Moral, Harmony ve Wrathful yönlere dayanan birkaç farklı soruyu cevaplayabilirler. Her Digimon kendine özgü etkileşim tarzı var, bu yüzden oyuncular favorilerini ekibe almadan önce çok fazla deneme yanılma yapmak zorunda kalabilirler. Ayrıca, “Free Battle” yoluyla alınabilecek Digimon, hikaye ilerledikçe değişir, bu nedenle sık sık “Free Battle”lara katılmak oyuncuya çeşitli seçenekleri açar.

Digimon Evriminin Nasıl Olduğunu Öğrenin!

Digimon Survive
Digimon Survive

Evrimleşme, Digimon Survive’da iki farklı şekilde çalışıyor. Agumon gibi hikaye tabanlı ortak Digimon için evrim, animede çok farklı oluyor. İlk Digimon’unuz, önemli hikaye ritimleri sırasında ilk kez bir sonraki aşamaya geçecek, ancak daha sonra ilk haline geri dönecek. Bundan sonra, oyuncular bunu yapacak Enerji’ye sahiplerse, savaşlar sırasında Digimon’u Digivolve yapabilirler. Ancak, Digimon yine de sonunda eski haline dönecektir. Yine, bir oyuncunun Digimon’u gerçekte neye dönüştüğünün Karma Sistemle nasıl etkileşime girdiğine bağlı olduğuna dikkat etmemiz lazım. Agumon, oyunun nasıl ilerlediğine bağlı olarak kolayca Greymon veya Tyrannomon’a dönüşebilir.

Öte yandan, Serbest Savaş Modundan alınan Digimon, “Mature Enlightenment Slab” adı verilen özel bir eşyanın kullanımıyla kalıcı olarak gelişir. Ve bu evrimleşen Digimonlar eski evrimlerine maalesef geri dönemez, bu nedenle oyuncular “Mature Enlightenment Slab”larını hangi Digimon’da kullanmaya karar vereceğinize dikkat etmelisiniz.

Hata Yapmaktan Çekinmeyin

Digimon Survive
Digimon Survive

Bu son yazımız belki de içeriğimizin en önemli kısmı olabilir. Visual Novel türü olan oyunlar, tekrarlanabilirlik sayesinde gelişmektedir. Digimon Survive oyununda ise tercihleriniz ve bu tercihler doğrultusunda oyunun akışına eden etkileri büyük ihtimalle başka oyunlarda elde edemeyeceksiniz. Bu yüzden, Digimon evriminde ve soruları verdiğiniz cevaplardan kaçınmayın.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

One Punch Man

One Punch Man Animesi 3. Sezon Geliyor!