in ,

Yeni Mahjong Animesi Pon no Michi’nin İlk Fragmanı Yayınlandı

Yeni Mahjong Animesi Pon no Michi

Pon No Michi’nin resmi YouTube kanalında serinin ana karakterleri ve seslendirmenlerini tanıtan ilk fragman 15 Eylül’de yayınladı. Animenin hikâyesi, bir sahil bölgesi olan Onomichi şehrindeki bir grup arkadaş ve onların bir strateji masa oyunu olan mahjong’a olan karşılıklı ortak sevgileri sayesinde bağ kurmaları etrafında dönüyor. Şu anda serinin resmi yayın tarihi Ocak 2024 olarak belirlendi.

YouTube video

“Fire Force” ve “JoJo’s Bizarre Adventure” serilerindeki çalışmalarıyla tanınan Tatsuma Minamikawa, Pon no Michi’de hem yazar hem de yönetmen koltuğuna oturmuş bulunuyor. Sanat yönetmenliğini Scott McDonald (Magical Girl Lyrical Nanoha Detonation), karakter tasarımlarını ise Negi Haruba (The Quintessential Quintuplets) ve Kenji Ota (Lance N’ Masques) üstlenmiş durumda. Kaori Maeda (Love Live! Nijigasaki High School Idol Club), Nashiko Jippensha adında evinden atılmış ve babasının eski salonunda bir mahjong grubu kurmaya çalışan genç bir kadını seslendirirken; Akio Otsuka (Ghost In The Shell), Iori Saeki (Tokyo Mew Mew New), Shion Wakayama (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation) ve Yui Kondo (D.Gray-man Hollow) ise sırasıyla Chonbo, Pai Kawahigashi, Izumi Tokutomi ve Riche Hayashi karakterlerini seslendiriyorlar.

Studio OLM, yayınladığı pek çok anime serisiyle gönüllerimizi fethetmeyi başarmış nadide stüdyolardan birisidir. Stüdyonun belki de en popüler eseri, yayın hayatına 2016’da bir romi-con mangası olarak başlayan “Komi Can’t Communicate”dir. Tomohito Oda tarafından yazılan ve çizilen “Komi Can’t Communicate”, şiddetli sosyal anksiyetesi olan Shouko Komi adında içe dönük bir lise öğrencisine odaklanıyor. Sınıf arkadaşı olan Hirohito Tadano ise, Komi ile tanışır ve onun 100 yeni arkadaş edinme hedefine ulaşmasına yardım etmeye karar verir. Anime de bu ikisinin yaşadıklarını anlatıyor aslında. Animenin 2. sezonu Nisan 2022’de çıktı ve Haziran 2022’de 12 bölümlük bir sezon olarak bitti.

İlginizi Çekebilir:  Record of Ragnarok Mangası 2021 Yılında Anime Oluyor

Ayrıca Studio OLM, Ash Ketchum ve ortağı Pikachu’nun uzun süredir devam eden yolculuğunu anlatan Pokémon serisinin de yapımcılığını üstlenmişti. Ash’in “Aim to be a Pokemon Master!” başlıklı macerasının son 11 bölümü bu ayın başlarında Netflix’te ilk gösterimini yapmıştı ama ne yazık ki bu ilk gösterim, merakla beklenen One Piece Live Action serisinin çıkışının gölgesinde kaldı. OLM şu anda Liko ve Roy adlı iki yeni karaktere odaklanan, yeni bir macera anlatacak olan Pokémon Horizons’u yapıyor. Netflix, Pokémon Horizons‘u 2023’te Kuzey Amerika’daki izleyicilerine sunacak.

Pon no Michi, Ocak 2024’te Japonya’da vizyona girecek. Ancak animenin uluslararası alanda ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Kagurabachi

Kagurabachi İncelemesi: Jujutsu Kaisen & Demon Slayer Karışımı, Kendine Has Bir Şeye İhtiyacı Var

A Returner's Magic Should Be Special

A Returner’s Magic Should Be Special Yeni Fragmanlarıyla Karakterleri Tanıtıyor