in ,

Mutlaka İzlemeniz Gereken Çin Animeleri

çin animeleri

Birçok anime izleyicisi donghua’nın varlığından bihaberdar. Animeye oldukça benzer, sadece Çin’de yapılıyor ve neredeyse her zaman Mandarin dilinde dublajlanıyor. İlk başlarda, donghua yalnızca Çin izleyicilerinin tüketimi için yayınlanıyordu. Belirli donghua’ların uluslararası piyasalarda artan popülaritesiyle, Çin animeleri artık türkçe olarak çevrilmeye başlandı.

Birçok donghua, DonghuaTR tarafından alt yazılı bir şekilde kolayca bulunabilir. Bu çin animelerine yeni girenler için, daha fazla donghua hayranlığı yaratacağı kesin olan bazı izlemeye değer animeler burada yer alıyor.

To Be Hero (Tu Bian Ying Xiong Baba)

çin animeleri

Japon ve Çin animatörleri tarafından birlikte oluşturulan bu donghua, en benzersiz süper kahraman hikayesini anlatıyor. Ana kahraman, Dayı, yakışıklı bir bekar baba ve tuvalet tasarımcısıdır. Bir tuvalete çekildiğinde, süper güçlere sahip biri olarak geri döner.

Ama ne yazık ki, dönüşüme uğramıştır, tamamen farklı bir yüz ve bedenle geri gelir. To Be Hero’nun devamı, bu değişiklikle başa çıkar ve Dünya’yı felaketten kurtarmaya çalışır.

Yaoguai Mingdan (Monster List)

çin animeleri

Feng Xi, okuldaki en güzel kıza, Su Jiuer’a ilgi duyan bir üniversite öğrencisidir. Ancak romantik bir komedinin temeli buraya kadardır. Çünkü Yaoguai Mingdan (Monster List), Feng tarafından görülen iyi ve kötü yaratıkların hikayesini anlatır.

Üstelik, ilgi duyduğu kız aslında bir tilki ruhudur. Birlikte üniversite alanlarının ötesine geçerler ve dünyayı kurtarmak için harekete geçerler.

Wangpai Yushi (Ace Censorate)

çin animeleri

Bu donghuanın alternatif evreninde, insanlar ve iblisler uyum içinde birlikte yaşar. İblisler geceyi yönetirken, insanlar gündüzleri çalışır. Ancak bazı insanlar gece boyunca uyanık kalmaya başlamıştır. Bu, iblis topluluğunda kargaşaya neden olur.

İşte sansür makamları devreye giriyor – özellikle Wangpai Yushi. O ve ortağı, insanlar ve iblisler arasındaki sorunları çözmeye yardımcı olan takımlardan birini oluştururlar. Bazen iletişim yoluyla yapılır. Diğer durumlarda, Wangpai bazen şiddet kullanmaktan çekinmez ve durumu çözmek için şiddet kullanır.

Shuangsheng Lingtan (Twin Spirit Detectives)

çin animeleri

Doğaüstü animeleri sevenler için, Shuangsheng Lingtan Çin animesini kolayca izleyebilirler. İkiz kardeşler Sun Xiaotu ve Sun Xiaohu, paranormal araştırmacılardır. Her şey normal gibi görünüyor, en azından doğaüstünü araştıran insanlar için, ta ki karmaşık bir vaka verilene kadar.

Bu noktadan sonra, kardeşlerin araştırması daha da derinleşir. Sonunda, önceden ilgilendikleri vakaların daha büyük bir tehdide bağlı olduğunu keşfederler.

Shi Xiong (Zombie Brother)

çin animeleri

Bai Xiaofei, H Şehri’nde yaşayan sıradan 23 yaşında biridir. Ne yazık ki, oradaki tek normal şey kendisidir. Eski ölü bedenlerin su kaynağını kirletmesinin ardından, nüfusun geri kalanı zombiye dönüşmüştür.

Shi Xiong, The Walking Dead gibi değil. Meta bir şekilde, Bai, o şovu izlerken gösterildiği için onlarla tanışıktır. Bu nedenle, ilk bölümün üç dakikasında ilk zombiyi öldürdüğünde çok fazla korkmaz.

Dongguo Xiaojie

çin animeleri

Bu shoujo, Dongguo Xiaojie adındaki bir kızın etrafında dönüyor. Ana karakterimiz, çok hasta annesiyle birlikte yaşamaktadır. Hastalığının kaynağı bilinmemektedir, bu cesur genç kızı çare bulmak için imkansız bir yolculuğa çıkmaya zorlar. Kan bağı olmasa da yeminli kardeşi Mo Zixuan, ona yolculuğunda eşlik etmeye karar verir.

Yolda, Dongguo birçok farklı insanla karşılaşır. Bunlardan biri de gizemli bir genç adamdır. Üçlü, farklı amaçları olan bir yolculuğa çıkan olası bir grup oluşturur.

Quanzhi Gaoshou (The King’s Avatar)

çin animeleri

MMORPG hayranları bu Çin animesini kesinlikle beğenecektir. Ye Xiu, Glory adlı oyundaki en üst düzey oyuncudur. Ne yazık ki, yönetimi onun sözleşmesini fesih ederek kandırır. Onun yerine daha yeni ve görünüşte daha az deneyimli bir oyuncunun resmi oyun hesabını kullanmalarına izin verirler.

Ye başını dik tutar ve zorla emekliye ayrılmaktan zarifçe kurtulur. Ardından Glory’ye kendini yeniden başlatır. İlerledikçe, farklı türdeki oyuncularla tanışır. Bazılarına katılır ve bazılarını da yener. Ye ayrıca, üst konumunu yeniden kazanmanın düşündüğü kadar kolay olmadığını zor yoldan öğrenir.

Meng Qi Shi Shen (Cinderella Chef)

çin animeleri

Bu isekai (fantezi) romantik komedi, kadın bir ana karakteri anlatıyor – oldukça nadir bir durum. Yetenekli aşçı Ye Jiayao, ansızın İmparatorluk Çin’e geri gönderilir. Üstelik, tipik bir güçlük çeken kadının vücudu olan Ye Jinxuan’ın bedeninde. Kız fidye için kaçırılmıştır. Jiayao’nun elinde sadece zekası, inatçılığı ve aşçılık yetenekleri vardır; son derece zorlu bir durumdan kurtulmak için.

Meng Qi Shi Shen, özellikle her bir yemek ekranın önünde hazırlandığında, görsel açıdan etkileyici bir donghua. Bol miktarda komedi, herhangi bir endişenin eksikliği ve güçlü bir kadın başrol, bu şovu izlemek için bir ziyafet haline getiren faktörlerdir.

Xiao Lu He Xiao Lan (Beryl and Sapphire)

çin animeleri

Bir bölümü sekiz dakika süren, bu Çin animesinde hikaye açısından çok fazla şeyin kurulamayacağını düşünebilirsiniz. Ancak işte burada Beryl and Sapphire herkesi yanıltıyor. Birçok mini hikayeden oluşsa da, birkaç hikaye çizgisi de bulunuyor.

Temel olarak, donghua gerçekten Beryl and Sapphire‘ı farklı dünyalarda gösteriyor. Her birinde, aralarındaki dinamikler farklı oluyor. Ancak, yaşları, işleri veya görevleri ne olursa olsun, her dünyada, ikisi de birbirine son derece yakın hale geliyor. Bu Çin animesi, hafif ve keyifli bir anime ile maraton yapmak isteyenler için mutlaka izlenmesi gereken bir seçenek.

Zhen Hun Jie (Rakshasa Street)

Zhen Hun Jie

Fullmetal Alchemist Brotherhood sevenler bu çin animesini beğeneceklerdir. Bu donghua, ruhların ve insanların barış içinde bir arada olduğu bir tür arafta geçiyor. Rakshasa Street üç ana karaktere sahip: Araf’ta yaşayan iki kardeş ve yanlışlıkla kendini Araf’ta bulan genç bir kız olan Xia Ling.

Hikaye, öksüz kalan kardeşlerin mücadelelerine odaklanıyor; savaşmak zorunda kalan kardeşler. Ayrıca, bu dünyadaki Ling’in zorluklarına da eşit bir odaklanma yapılıyor. Yakında her şeyin göründüğü gibi olmadığını fark ediyor.

Ling Qi (Spiritpact)

çin animeleri

Tanmoku Ki, çok sayıda düşmanı olan son derece güçlü bir şeytani kovucudur. Sakar genç Keika’yı ruh gölgesi olarak yanına almasına karar verir. Keika’nın varlığı, Ki’nin daha güçlü olmasına yardımcı olurken Keika’nın da insan dünyasıyla bağını sürdürmesine izin verir.

Ling Qi’nin en ilgi çekici yönü kesinlikle çift arasındaki sürekli atışmalarıdır. Her ikisi de son derece güçlü ve inatçı bireydir. Bir bakıma, ilişkileri Tom ve Jerry’ninkine benzer. Ancak, aynı zamanda birbirlerine karşı güçlü duygular beslerler ve birini kurtarmak için hayatlarını riske atmaktan çekinmezler.

Aishen Qiaokeli-ing… (Cupid’s Chocolates)

Aishen Qiaokeli ing 1

Bu Çin harem animesi, çoğu harem animesinden oldukça farklıdır. Üniversite öğrencisi Haoyi tesadüfen sihirli bir kek yer. Sonuç olarak, son derece güzel ve zeki kızlar anında ona aşık olur. Sorunları en popüler kız Zitong ile başlar; Zitong, halka açık bir şekilde onun çocuğuna hamile olduğunu ilan eder. Her geçen gün daha da karmaşık (ve komik) hale gelir.

Cupid’s Chocolates’taki haremın en iyi yanı, kadın karakterlerin sıradan klişeler olmamasıdır. Gerçekten sevimli özelliklere sahiplerdir. Ayrıca, kadınlar birbirleriyle bağ kurmaya ve birbirlerini desteklemeye fazlaca zaman ayırırlar, birbirlerini yıkmak yerine.

Quanzhi Fashi (Full-Time Magister)

Quanzhi Fashi

Güçlü kahramanların herkesi alt ettiği sahneleri izlemeyi sevenler Quanzhi Fashi’yi kesinlikle beğenecektir. Hikaye, Mo Fan hakkındadır. Bir gün uyanır ve büyü normal bir şey haline gelmiştir. Ne kadar güçlü yeteneklere sahipse toplum içindeki statüsü o kadar yüksektir.

Nasip işte, Mo Fan, içinde bir çift temel sihir tutan bir milyarda bir kişidir. Ancak, bu yeni güçler yeni bir düşman grubunu da beraberinde getirir. Mo Fan hızla öğrenir ki her zaman zorla güç kullanmak doğru cevap değildir, bu yüzden zekasını kullanır.

Huyao Shao Hongniang (Fox Spirit Matchmaker)

Fox Spirit Matchmakers

Daha çok “Fox Spirit Matchmakers” olarak bilinen bu Çin animesi, iblislerin gerçek aşklarına yeniden kavuşmalarına yardımcı olan bir dünyayı sunar. Karşılığında, insan oldukları zamanları hatırlarlar.

İki genç birey, Daoist rahibi Haku Gesshou ve sürekli zorbalığa maruz kalan Suusu, birlikte Fox Spirit Matchmakers olarak çalışırlar. Her ikisi de kendi ağır yüklerini taşırken, güçlü ruhlarla savaşmak için çaba harcarlar ve aynı zamanda birbirlerine yakın bir şekilde bağlanırlar.

Da Yu Hai Tang (Big Fish & Begonia)

Da Yu Hai Tang

Hayattan kesitler animelerini sevenler bu filmi kesinlikle beğenecekler. Bu hikaye, saf bir küçük ruh olan Chun’un yaşamı etrafında dönüyor. Kalbinde, insan dünyasından nazik bir genç çocuğu ruh alemine geri getirmek yer alır. Tek bir eylemi felaketlere neden olur ve onu son derece zor seçimler yapmaya zorlar.

Bu donghua, kısa vadeli en iyi niyetli eylemlerin uzun vadede birçok insana acı çektirdiği şeklinde güzel bir şekilde örülmüş bir hikayedir. Big Fish & Begonia’da güzel çizilen manzara ve çarpıcı bir güzellikteki müzik puanı için ekstra puanlar verilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Netflix, One Piece Live Action Uyarlamasını Duyurdu!
House of Lee

House of Lee: Bruce Lee’nin Anime Versiyonu!

Zombi Manga

En İyi 20 Zombi Mangası