in ,

Yeniden Doğduktan Sonra Güçlenen Kadın Ana Karakterli Manhwa’lar

Çoğu manhwa aksiyon temalı oluyor ama bu sefer sizin için kadın ana karakterli manhwaları derledik.

Kore manhwa’larının stili Japon mangalarından çok farklı. Genellikle komple renklendirilmiş oluyorlar ve dijital formatta yayınlanıyorlar. Konular da genelde farklı, Solo Leveling ve Tower of God manhwalarındaki karakterler oyuna benzeyen bir sistemde güçlendikçe güçleniyor. Pek çok manhwa’da kadın ana karakter bulunuyor.

Bir başka popüler olan konu ise yeniden doğduktan sonra aşırı güçlü olan ana karakterler. İşte sizin için yeniden doğduktan sonra güçlenen kadın ana karakterli manhwa’lar.

Who Made Me a Princess

Manhwa
Manhwa

Bir kadın kendini Lovely Princess adında bir romandaki Prenses Athanasia olarak bulur ve aklına tek bir şey gelir, büyüyene kadar hayatta kal ve şatodan kaç. Çünkü bu romanın sonunda babası tarafından hor görülen Prenses Athanasia Claude tarafından öldürülmektedir.

Plutus tarafından yazılan, aynı isimdeki light novel’dan alıntı olan bu manhwa ana karakteri kadın olan en popüler yeniden doğma temalı manhwalardan biri. Athanasia çok zeki ve aynı zamanda komik bir karakterdir ve sürekli ölüm tehlikelerini atlatır. Her bir durumu mantıklı şekilde değerlendirebilmesi onu en havalı ana karakterlerden biri yapıyor.

The Princess Imprints a Traitor

Manhwa
Manhwa

Yedinci İmparatorluk Prensesi Evenrose, kraliyet insansılar tarafından istila edildikten sonra kendini zehirleyerek ölmüştür. Fakat gözlerini açtığında sekiz sene öncesine gittiğini fark eder ve ailesini kurtarıp kendisini veliaht yapabileceğini düşünür. Bunu başarmak için, insansıların başı ve kraliyet ailesinin ölümünde liderlik yapan Michael’i baş güvenliği olarak seçer.

Evenrose, kendi hatalarını analiz edip dersler çıkarabilen bir karakter. Ailesinin aldığı kararlara ses çıkarmadığında sonunun değişmeyeceğini çok iyi anlıyor. Bu yüzden dolayı, olayları tekrar yaşama fırsatını edindiğinde güçlenip yaşananları tersine çevirmeyi amaçlıyor.

The Duchess With an Empty Soul

Manhwa
Manhwa

İvona nişanlısı Gaspal için her şeyini feda eder, canı dahil. Fakat, Gaspal berbat biridir ve İvona’nın kuzeniyle gizli bir ilişkisi vardır. İhanete uğrayan ve kendi saflığına öfkelenen İvona aşka inanmamaya karar verir. Kendisini geçmişte bulan İvona, Asil Yüce Kılıcın sahibi Claude Agentine ile sözleşmeli bir evlilik yapar. The Duchess With an Empty Soul ilerledikçe İvona’nın öz güveninin yerine gelmesini ve gittikçe güçlenmesini seyretmek insanı çok tatmin ediyor.

A Red Knight Does Not Blindly Follow Money

Manhwa
Manhwa

İmparator şövalyesi Judith eskiden para için her şeyi yapmıştır. Etikleri ve suçluluk duygusunu bir kenara atmıştır. Fakat, ihanete uğrayıp öldürüldükten sonra paran olsa da ölünce hepsinin boşa gittiğini fark eder. Yeniden doğan Judith altı yıl öncesine yani ilk şövalye olduğu zamana geri dönmüştür. Ve artık sadece parayı beşlemek yerine Kızıl Şövalyelere katılmaya karar verir.

A Red Knight Does Not Blindly Follow Money manhwa’sı özenle yaratılmış bir kadın ana karakter içeriyor. Judith güçlü olsa da diğer manhwaların ana karakterleri gibi abartılmış bir güce sahip değil. Geçmişteki kafa yapısını bir kenara bırakıp para yerine yolculuk boyunca edindiği ilişkilere bakıyor.

A Stepmother’s Märchen

Manhwa
Manhwa

Bir Markiz olan Suri Pon Neuwanstein çok genç yaştayken kendisinden çok yaşlı biriyle evlendiğinden ötürü soylular tarafından aşağılanmaktadır. Buna rağmen onun ile kan bağı bulunmayan ve kardeşi olabilecek yaşta olan “çocuklarını” büyütmeye çalışır. Fakat en büyük çocuk Jeremy’nin düğününün sabahı Suri trajik bir kazada hayatını kaybeder. Sonrasında kendisini yedi yıl sonrasında kocasının cenazesinde bulur. Kendi acılarına kendi gücüyle göğüs gereceğine yemin eder.

A Stepmother’s Märchen aile ilişkileri ve bağ kurmak açısından çok ilginç bir yapım. Suri gittikçe daha güçlü ve daha öz güvenli bir hale gelir ve alay edilmek ile acı çekmenin göz yumularak atlatılabilecek bir şey olmadığını fark eder. Bu yüzden kendi durumu ve ilişkileri için aksiyon almaya başlar.

The Viridescent Crown

Manhwa
Manhwa

The Viridescent Crown’da sıradan bir üniversite öğrencisi kendisini 15 yaşında kendi elleriyle yazdığı romanın içinde bulur, Sonsuz Aşk romanı. Romanın hikayesinin başlamasından yedi yıl öncesinde yan karakter olan ve ana karakterin kızı Yustaf’ın da üvey annesi olan Ran Romea de Lazia olarak doğmuştur. Ran, olayları değiştirerek Yustaf’ın mutlu sona erişmesini sağlamaya çalışır.

Ran aşırı güçlü veya aşırı zeki bir karakter değildir fakat sakin ve mantıklıdır. Gelecekte yaşanacak olayları bildiğinden ötürü fırsatları kaçırmaz ve felaketleri önler.

Okunmaya değer pek çok konu ve stilde manhwalar olsa da havalı kadın ana karakterli manhwa’lar bir başka oluyor. Bu saydığımız manhwa’lar yeniden doğmaya bir başka açıdan bakıyorlar ve kadın ana karakterler güçsüzdür klişesini yıkıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Çocuk Ana Karakteri Olan 8 Manhwa Önerisi
İsekai Anime

İsekai Animeleri Neden Bu Kadar Popüler?

Cyberpuk Anime

Hak ettiği Değeri Görmeyen Retro Cyberpunk Animeler!