in ,

Bu Yılın En İyi Animeleri

en iyi animeler

Geçtiğimiz dönemde çıkan pek çok anime oldukça kaliteli ve farklı serilerdi. Bu yıl yayınlanan en iyi animeler de zaten önceki yıllarda da beğenilen popüler serilerin devam sezonlarıydı. Bunlar dışında farklı konusuyla Oshi no Ko, çıktıktan kısa süre sonra tüm interneti uzun süre domine etti.

2023 yılı, Jujutsu Kaisen ve Bungou Stray Dogs yeni sezonlarının yanı sıra sevilen retro klasiklerden de Rurouni Kenshin ve Urusei Yatsura’nın yeniden yapımlarıyla anime topluluğunu sevindirdi. Bu listede de yıl bitmeden yayınlanan en iyi animeler derlendi.

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba – Swordsmith Village Arc

11 Bölüm

image 64

İyi yürekli bir genç olan Tanjiro Kamado’nun ailesi acımasızca katledilir. Bu trajik olayın ardından, küçük kardeşi Nezuko’yu yeniden insana dönüştürme umuduyla bir iblis avcısı olma kararı alır. Tanjiro, yol arkadaşları Zenitsu ve Inosuke ile birlikte, en saygın üyelerden biri olan Tengen Uzui’nin liderliğinde, muazzam güçlere sahip iblisler Daki ve Gyutaro’yla karşılaşacakları bir göreve doğru yola çıkarlar.

Horimiya: The Missing Pieces

13 Bölüm

image 65

Bu yıl yayınlanan en iyi animeler arasında boy gösteren Horimiya: The Missing Pieces yılın en çok beklene serilerinden biriydi. Kyoko Hori ve Izumi Miyamura sınıf arkadaşıdır ama pek konuşmazlar. Hori çok sayıda arkadaşı olan başarılı bir öğrenciyken, Miyamura neredeyse hiç konuşmayan, utangaç ve yalnız bir karakterdir. Bir gün okuldan sonra Miyamura, eve dönerken Hori’nin kardeşinin yere düştüğünü görür ve ona yardım eder. Daha sonra küçük kardeşiyle birlikte Hori’nin kapısında belirir. Hori ilk başta Miyamura’yı tanımaz bile. Hori okul dışında asla sosyalleşmeyen bir kızdır çünkü eve ve küçük kardeşine bakması gerekmektedir. Miyamura ise göründüğünden çok daha farklı biridir.

İlginizi Çekebilir:  Black Clover: Dante Zogratis Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Gizli hayatları ve okulda istemeden taktıkları maskeler sayesinde birbirlerine bağlanırlar. Aralarındaki bağ hızla ve amansızca büyür ve çok geçmeden sürekli beraber vakit geçirmeye başlarlar. Birbirlerine yardım eder, birlikte film izler ve birbirlerine zaman geçtikçe daha çok alışırlar. Daha sonrasında bu alışkanlık, aşka dönüşür.

Heavenly Delusion

13 Bölüm

image 66

Fantastik dünyada geçen en iyi animeler, hikaye örgüsü, karakterleri ve animasyon konusunda diğerlerinden çok daha iyi olmak zorunda. Heavenly Delusion da bunu çok iyi başarıyor. Dış dünya, neredeyse tamamen mekanik unsurlardan yoksun, adeta bir cehennem gibi görünmektedir. Ancak, bu tuhaf ve güçlü doğaüstü varlıklar tarafından işgal edilen bir cennetin var olduğuna inanılır. Maru, Kiruko ile birlikte, bir zamanlar Tokyo olarak bilinen yerde bu gizemli cenneti bulmak için bir yolculupa çıkar.

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean

38 Bölüm8DA52EHEykb50AAAAASUVORK5CYII=

Anime hayranlarına göre en iyi animeler arasında bulunan JoJo, bu sefer de başka bir hikayesiyle karşımıza çıkıyor. 2011 yılında geçen hikayede, Jotaro’nun kızı Jolyne Cujoh, işlemediği bir suçtan dolayı haksız yere suçlanır ve maksimum güvenlikli bir hapishaneye gönderilir. Hapisteyken, ölü kötü adam DIO ve ideolog Enrico Pucci arasında anlaşmaya varılan uzun süredir devam eden bir komplo içinde mücadele eder.

Mobile Suit Gundam: The Witch From Mercury Season 2

12 Bölüm

image 68

Quetta Fabrikası’na yapılan acımasız terör saldırısından kurtulan Suletta Mercury, Asticassia Teknoloji Okulu’nda düello yapmaya geri dönerken, Miorine Rembran yaralı babasının yanında oturup iyileşip iyileşmeyeceğini beklemektedir. Earth House sakinleri kendi dertleriyle meşgulken, saldırının failleri olan Dawn of Fold’un iki üyesi gizlice okula sızarak Suletta ve arkadaşlarını tehlikeye atar.

Aynı zamanda, Suletta’nın annesi Prospera, Miorine’e yaklaşarak, Miorine’in babası tarafından yönetilen ve tüm savaşları sona erdireceği iddia edilen bir proje olan “Sessiz Sıfır “ın devam etmesini teklif eder. Prospera, gizli ve karşıt güdüleri olan bir başka politik figür gibi görünmektedir ve Suletta’nın iyiliğini gerçekten isteyip istemediğini göreceğiz.

Undead Girl Murder Farce

13 Bölüm

image 69

Bir vampirin eşi acımasızca öldürülür ve suçluyu bulmak için “kafes kullanıcısı” olarak bilinen bir dedektif görevlendirilir. Ancak, dedektifin ve yanında taşıdığı perdeli kuş kafesinin ardında çok daha derin sırlar vardır. Unutmamak gerekir ki bir canavarın dahil olduğu bu olayı çözebilmek için başka bir canavarın yardımına ihtiyaç duymak gerekir!

Trigun Stampede

12 Bölüm

image 70

Trigun Stampede, 1990’ların sonlarında popüler animeler arasında adını duyuran Trigun’un yeniden tasarlanmış bir uyarlaması ve hikaye önceki versiyonuyla aynı çizgiyi takip ediyor. Olaylar, gelecekte, çöllerle kaplı ve biraz vahşi batı atmosferine sahip bir gezegende geçmektedir. Meryl ve Roberto, iki gazeteci olarak, her yerde felaket ve yıkım getiren The Humanoid Typhoon olarak bilinen Vash’ın peşindedirler. Kısa sürede Vash’ı bulurlar ve duyumların gerçek olduğunu keşfederler. Ardından anime, Vash’ın hikayesine odaklanıyor ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğreniyoruz.

Hell’s Paradise

13 Bölüm

image 71

Gabimaru, suikastçı olarak işlediği suçlardan dolayı idama mahkum edilirken, bir teklif yapılır: ya hapishanede ölümü bekleyecek ya da ölümsüzlük iksirini bulmak için gizemli bir adaya seyahat edecektir. Gabimaru, kendini hızla diğer dünyevi yaratıklar, rakip suçlular ve zalim idam cellatlarıyla dolu bir adada sıkışmış bulur.

Oshi No Ko

11 Bölüm

image 72

Bir jinekolog ve büyük bir Ai Hoshino hayranı olan Dr. Gorou Amamiya, hayranı olduğu şarkıcıyla en şok edici şekilde tanışır: 16 yaşındaki idol süperstar Ai, bebeklerini gizlice doğurabilmek için ona gelmiştir. Ai’nin doğum yaptığı gece Gorou, gizemli biri tarafından öldürülür ve Ai’nin ikiz bebeklerinden birine reenkarne olur. Artık Aquamarine adını alan Gorou, Ai ve ikiz kardeşi Ruby ile birlikte yaşadığı yeni hayatının tadını çıkarmaktadır, ancak Ai’nin öldürülmesine tanık olunca bu sevinci aniden sona erer. Keder ve öfkeyle dolan Aqua, gerçek katili arayarak Ai’nin ve kendi ölümünün intikamını almaya yemin eder. Geçtiğimiz dönem çıkan en iyi animeler arasında olan Oshi no Ko büyük bir hayran kitlesi yakaladı.

Zom 100: Bucket List Of The Dead

12 Bölüm

image 73

Akira Tendo, uzun çalışma saatlerine, patronunun tacizine ve mantıksız görevlere maruz kaldığı bir şirkette çalışmaktadır. Günlerinin çoğunda kendini bir ölü gibi hissetmektedir. Bir sabah, Akira’nın yaşadığı kasaba zombiler tarafından ele geçirilir ve bildiği her yerin harap olduğunu görür. Bu olaylarından ardından Akira, artık ofise gitmseine gerek olmadığını anladığında çok sevinir. Aslında doğuştan pozitif bir ruha sahip olan Akira, zombiye dönüşmeden önce gerçekleştirmek istediği 100 şeyin bir listesini yapar ve bu yapılacaklar listesini tamamlamak için yola koyulur.

Mecha Manga

Tüm Zamanların En İyi 10 Mecha Mangası

en iyi romantik manga önerileri

En İyi Romantik Manga Önerileri