in , , ,

D.Gray-man’in Anime ve Mangasına Nasıl Başlanmalı?

D.Gray-man Konusu ve Nereden İzlenir

2000’li yılların sonunda D.Gray-man, artık ismi bilinen shounen manga ve animeler arasında yer alıyordu bunlardan bazıları: Fullmetal Alchemist: Brotherhood ve Death Note, günümüzün modern klasikleri olarak geçiyor.

D.Gray-man mangası, Mayıs 2004 yılından bu yana yayınlanıyor olmasına rağmen animesi 116 bölümden oluşuyor. Şaşırtıcı bir biçimde hâlâ günümüzde Bleach ve One Piece gibi iki farklı serinin yanında aralarında küçük bir fark bulunuyor.

D.Gray-man’in Konusu

image 2

D.Gray-man animesinin ana karakteri Allen Walker, Kara Emir Birliği adına çalışan bir Egzorsisttir. Bu birliğin tek amacı: Milenyum kontunu yenmek ve onun ordusu olan akumaları yenmektir. Tabii bu sadece başlangıç olarak bilmeniz gereken kısım. İzlemeye veya okumaya başladığınızda sizi bekleyen harika olay örgüsünün içinde kaybolacaksınız.

Basitçe D.Gray-man diğer shounen animelerine oldukça benziyor. ancak D.Gray-man‘in 19. Yüzyılda geçen gotik tasarımı diğerlerinden ayırabiliyor ayrıca eşsiz resim yönetmeni ve rahatsız edici olduğu kadar da göz alıcı karakter tasarımlarını da dahil edebiliriz.

D.Gray-man’i nasıl, nereden izlemelisiniz?

D.Gray-man

D.gray-man animesinin 103 bölümlük ilk sezonu olan “D.Gray-man” izlenmelidir. Ondan sonrasında ise “D.Gray-man HALLOW” adlı 13 bölümlük ikinci sezonu yer alır. Manga okuyucuları animenin ikinci sezonunda bulunan eksik kısımlardan ötürü bir o kadar şikayetçi olduğundan ötürü ilk sezondan sonrasında okuyarak devam etmenizin daha iyi olabileceğini önerebilirim. D.Gray-man animesini korsan sitelerden veya Crunchyroll‘dan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kaiju No. 8: Şimdiye Kadar Manga’daki En Güçlü 12 Kaiju
Anime

Yaklaşan Sona Bizi Hazırlamada En İyi 10 Anime

Tengen

Jujutsu Kaisen: Üstat Tengen Kim?