in ,

Jujutsu Kaisen: Üstat Tengen Kim?

JJK: Üstat Tengen Kim?

Gizemli bir muhafız olan Üstat Tengen, saklı Jujutsu dünyasını çağlar boyunca koruyan muhteşem bir bariyer ustasıdır.

Üstat Tengen, Jujutsu Kaisen dünyasında gizemli ve güçlü bir varlıktır, aynı zamanda “Jujutsu Dünyasının Bilgesi” olarak kabul edilir ve bu da onu büyük önem verilen saygıdeğer bir figür haline getirir. Jujutsu Kaisen evreninde önemli bir varlık olan Üstat Tengen ölümsüzlüğüyle tanınır ve sayısız senedir Jujutsu toplumunun bir parçası olmuştur.

Üstat Tengen aynı zamanda “Yıldız” olarak da bilinir, jujutsu sahirliğinin temelini yaymak ve vaaz etmekten sorumludur, bu da Yıldız’a tanrıları olarak tapan dini grupların oluşmasına yol açmıştır. Üstat Tengen aynı zamanda efsanevi bir figür, çoğu kişi için bir gizem ve göz göze gelmesi çok zor olan bir varlık olarak tanınmaktadır. Üstat Tengen ile tanışma fırsatı Jujutsu dünyasındaki en güçlü ve yüksek rütbeli yetkin bireyler için bile bir ayrıcalıktır.

Efsanesi

Tengen

Üstat Tengen’in efsanesi, Japonya’da M.S. 710 ila 784 yılları arasındaki tarihi bir dönem olan Nara dönemine kadar uzanmaktadır. Tengen, mistik Jujutsu sanatının temellerini attığından beri Jujutsu dünyasındaki etkisi giderek artmıştır. Bugün itibariyle Üstat Tengen’in Tokyo’da bulunan Jujutsu Lisesi’nde yer alan ve “Yıldız Koridorunun Mezarları” olarak bilinen bölgede yaşadığı bilinmektedir.

Seride yaşanan olaylara genel anlamda bakacak olursak, Üstat Tengen Jujutsu sahirleri dünyasında ve insanları kurtarma misyonunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca uçsuz bucaksız bir bilgiye ve eşi benzeri olmayan bir irfana sahip bir karakter olarak tanınmaktadır. Ne yazık ki, Üstat Tengen ölümsüzlük avantajına sahip olsa da, bu özellik onun yaşlanma sürecini durdurmaz, bu nedenle bedeninin ve tekniğinin her beş yüz yılda bir sıfırlanması gerekir. Üstst Tengen’in bir insan olarak asıl formu hakkında kayda değer pek bir şey bilinmemektedir ve animenin ikinci sezonu sırasında (Gojo’nun Geçmişi Arc’ı), Üstat Tengen, Yıldız Plazma Taşıyıcısı Riko Amanai ile birleşmede başarısız olur, bu nedenle Üstat Tengen daha sonra onu kendine özgü silindir şeklinde bir kafa, dört göz ve insan benzeri bir vücuda sahip lanetli bir ruha dönüştüren bir evrim geçirir. Üstat Tengen’in cinsiyeti de gizemini korumaktadır ve geçmiş kayıtlar kadın olabileceğine işaret etmektedir.

Bariyer Teknikleri Sanatı

image 40

Üstat Tengen serinin en önemli karakterlerinden biridir ve Jujutsu enerjilerini geliştirmek için bariyerler yaratma konusunda ustadır. Ayrıca Jujutsu sahirlerinin yeni yetişen genç nesillerine koruyuculuk yapmaktan sorumludur ve onun yokluğu Jujutsu dünyasındaki dengeyi büyük ölçüde etkileyebilir. Üstat Tengen sayesinde Jujutsu tekniklerinin çeşitliliği yıllar boyunca artmış, bu da onun varlığını sadece tarihi bir varlık olmaktan çıkarıp, aynı zamanda da Jujutsu dünyasının hayatta kalmasını ve evrimini sağlayan sürekli bir güç haline getirmiştir.

En güçlümüz Gojo gibi birçok dövüş odaklı sahir varken, Üstat Tengen bu sahir kategorisine girmez ve savaşçıl olmayan teknikleri kullanmaya daha yatkındır. Üstat Tengen,  Jujutsu sahirliğinin tamamen farklı bir yönüne odaklanır; bariyer teknikleri sanatı. Üstat Tengen, Jujutsu tarihindeki en çetrefilli bariyerleri yapma konusunda rakipsiz olarak bilinir. Bariyerleri ustalıkla inşa etmesi sayesinde Üstat Tengen, Jujutsu Lisesi’nin her iki köşesinde ve çevresinde sürekli koruma sağlayan, okul binalarının görünümünü ve düzenini değiştirerek, lisenin varlığını halktan gizleyen çok sayıda bariyerle Jujutsu Lisesi’ni korumayı başarmıştır. Üstat Tengen ayrıca saklama bariyerleri -Yıldız koridorunun girişini gizleyen bariyerler, boş bariyerler ve saf bariyerler – konusunda da uzmanlaşmıştır ve bunların hepsi de aşılması pekâlâ zor olan en güçlü bariyer teknikleridir. 

Üstat Tengen ve onun belirsiz varlığı hakkında öğrenilecek daha pek çok şey olsa da, insanlığı koruma görevini üstlenen, Jujustu sahirliğinin muhafaza edilmesini ve evrimini sağlayan, Jujutsu dünyasının sırlarının; onları yok etmeye çalışan lanetli ruhlardan güvende olduğundan emin olan önemli ve etkili bir karakter olmaya devam ediyor.

İçerik Yazarı Ortach

Bir cevap yazın

D.Gray-man

D.Gray-man’in Anime ve Mangasına Nasıl Başlanmalı?

Hentai

Hentai: Yetişkinlerin Anime Dünyasıyla İlgili Kapsamlı Bir Rehber