in ,

En Karışık ve Etkileyici Büyülere Sahip Fantastik Manhwalar

Fantastik konusu manhwalarda genelde iyi işleniyor. Birazdan listeleyeceğimiz seriler ise bunların en özel örnekleri.

Manhwa yani kore çizgi romanlarının popülaritesi son yıllarda sürekli arttı. Benzer Çinli ve Japon yapımlar gibi fantastik konulu hikayeler de sektörün en popülerlerinden. Doğal olarak bu hikayelerin üstüne çok düşünülmüş ve hikayeyi okurken o karmaşıklığı ve özgünlüğü hissedebiliyoruz. Fantastik konulu hikayelerin temel aldığı şey genellikle büyü sistemi olur. İşte karşınızda, en tecrübeli fantastik hayranları için bile heyecan verici olacak seriler.

Hardcore Leveling Warrior

Fantastik Manhwa

Uyurken oynana Lucid Adventure adında sanal gerçeklik oyununda geçen bu seri, birçok özgün büyüye sahip. Sınırsıza yakın denecek kadar fazla karaktere sahip ve bu karakterlerin hepsinin kendine özgü yetenekleri karakteristik özellikleri ve hikayeleri var. Bildiğimiz oyunlardaki gibi oyunun içinde iyileştirme, ışınlanma, ve yardım yetenekleri var. Ancak bu seriyi diğerlerinden kendine özgü büyü şekli ayırıyor.

İsmindeki gibi, buradaki kavramsal büyü karakterin tüm yeteneğini beliriyor. Büyüyle silah, obje, güçlendirme, dönüşüm yapılabiliyor. Ham yani derece olarak 2.sıradaki savaşçının, kendine has yeteneğinin adı “Satranç Kuralları”. Bu yeteneği sayesinde kavramsal büyü ile düşmanını ve kendisini bağlıyor ve ikisini de satranç kurallarına göre oynamak zorunda bırakıyor. Sora’nın kavramsal büyüsü ise “Yemek yiyene yılan bile dokunmaz.” bu yetenek ona geçici olarak yemek yerken hasardan tamamen koruma sağlıyor. Lucid Adventure çok özgün bir yapı olduğu için saydıklarımız gibi birçok yetenek bulabilmek mümkün.

A Returner’s Magic Should Be Special

Fantastik Manhwa

Desir Herrman Gölge Labirentindeki on senelik savaştan sonra hayatta kalan birkaç insandan biridir. Ancak o ve hayatta kalan son birkaç büyücü, kıyamet ile karşı karşıya kalındığı için on yıldan önceki bir zamana yollanılıyorlar. Önceki hayatından kalan bilgisi ile geleceği değiştirmesi, çalışarak on yıl önceki halinden daha güçlü olması ve eski yoldaşlarını da kendisiyle beraber güçlendirmesi gerekmektedir.

A Returner’s Magic Should Be Special oldukça sağlam bir büyü sistemine sahip. Büyücülerin güçleri çemberlere göre sıralanıyor. 1. Çember en güçsüz 6. Çember ise en güçlü olacak şekilde. Elementlere göre büyü, çok sık kullanılan bir büyü şekli ama uzay veya fiziğe bağlı büyüler de bulunuyor. Bu güç sisteminin ilginç olmasının sebebi hem bilgiye hem de yeteneğe bakıyor olması. Desir’in gücü de buradan geliyor. Desir’in en güçlü yeteneği “Analitik Büyü” en karmaşık büyüyü bile analiz edip ortadan kaldırmasına yarıyor. Saniyeler içinde birden fazla büyüyü analiz edebiliyor bu yüzden “Anti-mage” lakabını alıyor.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Fantastik Manhwa

Kim Dokja “Kıyamette Hayatta Kalmanın Üç Yolu”adlı çizgi romanın yıllardır sıkı bir takipçisidir. Serinin yazarı son bölümü yayınladıktan sonra ona garip bir mesaj yollar ve Dokja fark eder ki sevdiği bu seri daha yeni başlıyordur. “Kıyamette Hayatta Kalmanın Üç Yolu” bir anda gerçek olmuştur, ve olayla tıpatıp aynıdır. Hayatta kalmak için okuduğu seriden aklında kalan bilgileri kullanmak zorundadır.

Bu kıyamet üstün canlılar için düzenlenen bir eğlenceden başka bir şey değildir. Şeytani varlıklara savaşmak için “Yıldızlar” ilgilerini çeken bireyleri seçebiliyorlar. Bu “Yıldızlar” seçtiği bireylere bahis oynuyorlar ve kendi yeteneklerinden verebiliyorlardır. Yıldız ne kadar küçlü olursa verdiği yetenek de o kadar güçlü oluyor. Örneğin Gong Pildu’nun sponsoru Savunma Ustası, ağır silahlar yaratabiliyor. Ayrıca Yoo Jonghyuk’un Regresyonu ve Dokja’nın Bilge Okuyucunun Bakış Açısı gibi özgün yetenekler de bulunuyor. Yetenek kazanmanın başka yolları ise görev yapmak ve item toplamak. Bunların hepsi yayında veya videoda yayınlanıyor.

Kavramsal büyüden analitik büyüye kadar bu anlattığımız 3 seri en popüler manhwa konseptlerinden birine yeni bir soluk getiriyor. Diğer basit serilerden kendilerini ayırmayı başarıyorlar. Fantastik konusunu sevenler yeni büyü sistemleri arıyorsa ya da ne olursa olsun okurum diyorsa, bu seriler kesinlikle izlenmeli.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

İsekai Anime

Ana Karakteri “Kötü Adam” Olan İsekai Animeler

İsekai Anime

Hak Ettiği Değeri Görmeyen 13 İsekai Anime