in ,

One Piece: Güneş Korsanları Kim ve Şu anda Neredeler?

One Piece

One Piece animesinde adı geçen hazine öyle olağanüstü bir hazinedir ki bulan kişiyi Korsanlar Kralı yapabileceği söylenir. Bu evrendeki korsanlar farklı şekil ve boyutlarda ortaya çıkar, her birinin benzersiz hikayeleri ve karakter gelişimleri vardır. Ancak bu korsanlar çoğu hikayede sadece yan karakter olarak karşımıza çıkar. Yalnızca bazı ilginç korsanlar, muhteşem başarılar elde ederler ve bunlarla hafızalara kazınırlar. Bu korsan tayfalarından birisi de Fisher Tiger tarafından yönetilen Balık Adamlardan oluşan ve kötü bir üne sahip olan Güneş Korsanları’dır.

Çoğu korsan tayfası, hazine arayışına çıkar ve bunu başaramadıklarında başkalarını yağmalar. Ancak, asil amaçları olan birkaç iyi korsan tayfası da vardır. Fisher Tiger’ın Güneş Korsanları da bu tayfalardan biridir. Tayfa her zaman dünyayı önyargıdan ve özellikle insanlar tarafından köleleştirilmekten kurtarmayı amaçlamıştır. Her zaman diğerlerini tehlikeden kurtarmak için çaba sarf etmişlerdir ancak bu, korsanlık suçlarından tamamen arınmış oldukları anlamına gelmez. Yine de korsanlık yaptıkları dönem herkesçe bilinen ve dikkate değer bir korsan tayfasıdır. Ek olarak eski üyelerinin şu anda nerede olduğu herkesçe büyük merak konusudur.

Fisher Tiger ve Güneş Korsanları’nın Hikayesi Oldukça Sarsıcı

image 33

Güneş Korsanları tayfası, kötü ün salmış Balık Adam Fisher Tiger tarafından kurulmuştur. Korsan olmadan önce “Maceraperest” olarak bilinen Fisher Tiger, diğer Balık Adamların ve Deniz Halkının sadece rüyalarında görebileceği yerlere seyahat ederek sayısız keşif gezisine çıkar. Bununla birlikte, uzun bir yolculuktan sonra kendi korsan tayfasını kurmaya karar verir. Sonrasında uzun süreli yokluğunun ardında, esir alınması ve köle olarak satılması yatar. Yıllarca esaret altında kaldıktan sonra, Mary Joa’dan kurtulmayı başarır ve denize kaçar. Ancak diğer kölelerin orada esaret altında kalmasını görmeye tahammül etmez bu yüzden onları kurtarmak için geri döner – Fisher Tiger bu eylemiyle, tarih sayfalarına geçecektir.

İlginizi Çekebilir:  Mappa Dance Dance Danseur İle Serilerine Devam Ediyor

Acı dolu geçmişine rağmen, Fisher Tiger mürettebattaki üyelerine insan öldürmeyi yasaklar. Kraliçe Otohime’ın ayrımcılığı ortadan kaldırma görüşleriyle tamamen aynı fikirde olmasa da, kendisi insanlar ve Balık Adamlar arasındaki uçurumu kapatmaya çalışır. Bununla birlikte, Güneş Korsanları yalnızca Balık Adamlar ve Deniz Halkı’ndan oluşur. Tayfadaki korsanlardan bazıları Tiger gibi eski kölelerdir ve Kutsal Ejderler’in korkunç işaretini kaldırmak için tüm üyeler güneş sembolüyle kendilerini damgalar. Bu damgayla, bir üyenin eski bir köle olup olmadığını sadece görerek tespit etmek imkansız hale gelir. Maalesef Tiger’ın denizcilerin tuzağına düşerek hayatını kaybetmesiyle mürettebat dağılır ve Güneş Korsanları üyeleri ayrı yollara gider.

Fisher Tiger’ın Ölümünden Sonra Güneş Korsanları Varlıklarını Sürdürmeye Devam Ettiler

image 34

Jimbei, Güneş Korsanları’nın geri kalan üyeleri için kaptanlık rolünü üstlenir ve Tiger’ın mirasını sürdürürken kendi mirasını da yaratır. Bu pozisyonu üstlenmesinin temel nedeni, Balık Adamların korunmasına yardımcı olmaktır ki bu aynı zamanda Savaş Lordu pozisyonunu kabul etmesinin temel nedenidir. Beyazsakal, Marineford Savaşı sırasında öldükten sonra Jimbei, Big Mom’ın koruması altına girmek amacıyla Big Mom Korsanlarıyla müttefik olur. Güneş Korsanları kaptanlığı, Big Mom ile bağlarını kopardıktan sonra sona erer. Daha sonra serdümen olarak Hasır Şapka Korsanlarına katılır.

Jimbei, Güneş Korsanları’ndan ayrıldıktan sonra bile tayfa dağılma noktasına gelmemiştir. Jimbei’den sonra kimin kaptanlık pozisyonunu devraldığı konusunda resmi bir bilgi bulunmamaktadır ancak Tiger’ın zamanından beri tayfanın bir üyesi olan Aladdin’in bu görevi üstlendiği tahmin edilmektedir. Aladdin, en başından beri ekibin sadık bir üyesi olmuştur ve aynı zamanda Jimbei’ye de güvenilir bir sırdaş olmuştur. Big Mom‘un çocuklarından biriyle evlendikten sonra bile Güneş Korsanları’na olan sadakati bir nebze olsun azalmamıştır . Eşi Praline de tayfaya üyesidir. Ayrıca bu pozisyonu hak edecek güce sahiptir, en azından Charlotte Oven’la başa çıkabilecek düzeydedir.

Mürettebatın Her Üyesi İyi Değil

image 35

Fisher Tiger’ın ölümünden sonra, bazı üyeler tayfadan ayrılmayı tercih eder. Birkaç kişi kendi korsan tayfasını kurmayı ve bireysel inançlarını takip etmeye karar verir. Bunlardan biri de Arlong ve çetesidir. Arlong her zaman Balık Adamlara saygı duyduğu için Tiger’ı takip etmiştir, ancak derinlerde Tiger’dan farklı amaçlara sahiptir. Tiger’ın ölümüyle birlikte insan ırkına duyduğu nefret daha da derinleşir, bu yüzden onları kendi başına cezalandırmak ister. Tayfadan ayrıldıktan sonra insanların yaşadığı bir adayı yağmalamaya gider ve orada Arlong Park’ı inşa eder ancak Hasır Şapka Korsanları serinin daha ilk bölümlerinde Arlong Park’ı yıkmıştır. Arlong ve ekibi de yakalanmıştır, tek bir üye hariç: merhametli Hatchan. Ahtapot Balık Adam suç hayatını uzun süre önce bırakmış ve şu anda Balık Adam Adası’nda bir takoyaki restoranını işletmektedir.

Kendi yoluna gitmeye karar veren bir diğer üye de Macro’dur. Arlong gibi, birkaç kişiyi de yanına alarak kendi korsan tayfasını oluşturmuş ve çoğunlukla kötü işlere bulaşmışlardır. Macro ve tayfası köle ticaretiyle uğraşırlar. Duval ve Uçan Balık Binicileri gibilerini köle olarak satmak için tutsak alırlar. Eskiden kardeşleri olan, Hatchan gibi eski mürettebat üyelerini bile satmaktan çekinmezler.

Devrimci Koala da Güneş Korsanları İle Tanışmıştır

image 36

Güneş Korsanları tamamen Deniz Halkı ve Balık Adamlardan oluşurken, bir insanın gemilerine girmesi oldukça özel bir durumdur. Bu, tayfa, Koala’yı kölelikten kurtardığında gerçekleşir. Her ne kadar onu aşağılık bir ırktan olarak görseler de geminin çoğu üyesi zamanla ona ısınır. Ne yazık ki Fisher Tiger, Koala’yı evine teslim ettiği zaman denizciler, Güneş Korsanları için hain bir tuzak kurar.

Güneş Korsanları, Koala’yı ailesine geri teslim ettikten üç yıl sonra, Koala devrimci ordusuna katılır. Bu harekete katılma nedeni henüz açıklanmamış olsa da devrimci ordusunda kendini kanıtlar ve şu anda önemli bir rütbeye sahiptir. Hack’in yardımcı eğitmeni olarak görev yaparken, aynı zamanda Sabo için güvenilir bir müttefik olur.

Demon Slayer

Demon Slayer Daha Karanlık Olmalıydı

Orta Çağ Animeleri

En İyi 15 Orta Çağ Animesi