in ,

Kalbinize Dokunacak En İyi 10 Yuri Animesi

Anime manga fantezi ve romantizm en popüler anime türlerinden bazıları. Bu türlerin içinde her zaman illa önce düşman sonra sevgili olan insanlar veya aşırı güçlü ana karakterler oluyor.

Bazen ise çok popüler olmayan türlerde çok kaliteli hikayelerle karşılaşabiliyoruz. Mesela yuri animeler iki kızın birbirine olan aşkını anlatıyor. Bazı yuri animeler herkesin kalbine dokunabilecek seviyede.

Mnemosyne no Musume-tachi

Yuri Anime
Mnemosyne no Musume-tachi

Mnemosyne, dünyalar güzeli ve neredeyse yıkılamaz olan kız ana karakterimiz Rin Asogi’yi anlatıyor. Bir ofiste çalışan Rin bir gün özel dedektif olarak göreve başlar ve nasıl olduğu bilinmez şekilde hiçbir şekilde yaralanmıyordur. İş arkadaşı Mimi ile toplumun karanlık yönlerine yelken açarlar.

Rin ile Mimi’nin arasındaki romantizm, göz açıcı ve tutku ile dolu. Anime 6 bölüm olduğu için bazı karakter gelişimleri arka planda kalıyor fakat yine de harika bir aksiyon bazlı korku dolu yuri animesi.

Maria-sama ga Miteru

Yuri Anime
Maria-sama ga Miteru

Maria-sama ga Miteru animesinin ana karakteri Yumi Fukuzawa. Yumi, Lillian Kız lisesine gitmektedir. Burası sadece kızlar için bir katolik okuldur ve popüler kız onu gözüne kestirir. Popüler kız Sachiko Ogasawara Yumi’ye “Kardeşi olmasını” ve ona ablalık etmeyi teklif eder.

Yumi ve Sachiko seri boyunca gittikçe daha çok yakınlaşırlar ve birbirlerini tanıdıkça daha da aşık olurlar. Seyircilerin beklentisini karşılayan çok tatlı bir romantizm animesi.

Asagao to Kase-san.

Yuri Anime
Asagao to Kase-san.

Asagao to Kase-san, çiçekleri ve bitkileri çok seven Tomoka Kase ve sevgilisini anlatan çok tatlı bir anime filmi. Büyük kişilik farklarına rağmen sağlıklı iletişim kurarak ilk aşkın tadını çıkarıyorlar.

Dünyalara sığmaz bir aşkları yok, daha çok tatlı ve yavaş ilerleyen birbirlerini keşfetmeye zaman tanıyan bir ilişkiye sahipler. Hikaye yakın zamanda geçiyor ve realistik öğeler içeriyor.

Aoi Hana

Yuri Anime
Aoi Hana

Aoi Hana, Fumi Manjoume adlı utangaç ve tatlı dilli bir kız ile gürültücü Akira Okudaira’yı anlatıyor. Bu ikili küçüklükten arkadaşlar ve sonrasında tekrar kader onları bir araya getiriyor. Okul hayatıyla birlikte nasıl eski arkadaşlıklarına-hatta eski ilişkilerine- kavuşmaya çalıştıklarını izliyoruz.

Animasyon stilinden hikayesine kadar bu anime kadın seyirciler için tasarlanmış. Ayrıca yavaş ve gizli ilerleyen bir aşka hikayesine sahip.

Adachi to Shimamura

Yuri Anime
Adachi to Shimamura

Adachi to Shimamura, okullarının jimnastik salonunda tesadüfen karşılaşan Sakura Adachi ve Hougetsu Shimamura’yı anlatan bir hayattan kesitler ve yuri animesi. Tesadüfen karşılaştıkları andan itibaren arkadaşlıklarının bir sonraki seviyeye geçtiğini hissetmeye başlıyorlar.

Bu anime, arkadaştan fazlası olmanın onların ilişkisine iyi mi geleceğini yoksa berbat mı edeceğini çözmeye çalışan iki kızı anlatan muazzam bir anime. Ayrıca karakter gelişimi ve göze güzel çizim stili ile bu anime izlenmeye değer.

Yagate Kimi ni Naru

Yuri Anime
Yagate Kimi ni Naru

Yagate Kimi ni Naru, Yuu Koito ve onun romantizme takıntısını anlatıyor. Bu kız her zaman birisinin ona aşkını itiraf etmesini beklemiş ama o gün geldiğinde beklediği şeyi alamamış.

Yuu kızımız Touko Nanami adındaki öğrenci konseyi başkanına gidip, birini nasıl reddedebileceğini soracağında Touko aşkını itiraf eder. Kendilerini keşfeden ve inişli çıkışlı yollardan geçen iki kızın hikayesini anlatan bu animeyi kaçırmayın.

Sakura Trick

Yuri Anime
Sakura Trick

Sakura Trick, Takayama Haruka ve Sonoda Yuu adındaki ve ortaokuldan beri arkadaş olan iki kızı anlatıyor. Yuu sınıf arkadaşları arasında popüler olmaya başladığında Haruka onu kıskanır. Bu durumdan sonra Yuu, arkadaşı Haruka’yı sakinleştirmek için onu bir güzel öper. Ve böylece arkadaşlıkları bir sonraki seviye geçer.

İlişkileri arkadaşlıktan öteye geçtikten sonra daha çok öpüşürler ve ilişkileri ile hislerini keşfederler. Sakura Trick; tatlı, komik ve kalpleri ısıtan bir yuri animesi.

Strawberry Panic

Yuri Anime
Strawberry Panic

Strawberry Panic, Nagisa Aoi adında elit kızlar okuluna transfer olan bir kızı anlatıyor. Kaybolduğu sırada, o kadar güzel bir kız ile karşılaşır ki bayılır. Sonrasında öğrenir ki bu kız okulun yıldızı Shizuma Hanazonodur. Sonrasında bu kız ana karakterimizden hoşlanmaya başlar.

Bu animenin tüm karakterleri kız. Ve animemiz; okul tartışmaları, aşk, kırık kalpler, ihanetler ve Nagisa ile Shizuma arasındaki aşk gibi öğeler içeriyor.

Tachibanakan Triangle

Yuri Anime
Tachibanakan Triangle

Tachibanakan Triangle, ana karakteri Natsuno Hanabi olan bir okul drama ve hayattan kesitler animesi. Ana karakterimiz okul için Tokyo’dan memleketine döner. Normalde Tachibana Köşkü adında güzel bir yurtta kalması gerekirken Tachibana evine yerleşir. Burası köşk kadar güzel değildir ama çok canlıdır. Burada ana karakterimiz Hanabi, kendisini eski arkadaşı ve çok güzel bir kız arasında bulur.

Bu anime komik olması ve hafif romantizme sahip olması ile öne çıksa da kızların arasında büyüyen aşk çok tatlı ve kalpleri ısıtan türden.

Citrus

Yuri Anime
Citrus

Citrus epey bir tartışmaya sebep olan bir konuya sahip bir yuri animesi. Bu konu ise, üvey kız kardeşler arasındaki aşk. Yuzuki Aihara’nın annesi tekrar evlendiğinde üvey babasının yanına taşınmak zorunda kalır ve çok katı bir okula transfer olur. İlk gününde ise okulun öğrenci konseyi başkanı Mei ile düşman olurlar. Sonrasında öğrenir ki, Mei üvey kardeşidir.

Bu anime pek çok tartışmaya sebep olmuş olabilir ve seveni kadar sevmeyeni olabilir ama Mei ile Yuzuko’nun aşkı görmeye değer diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Platinum End: Yayın Tarihi, Fragmanı, Konusu & Bilmeniz Gerekenler
MangaGecesi

MangaGecesi [Röportaj]

Highschool of the Dead

Highschool of the Dead’in 2. Sezonu Olacak mı?