in ,

En İyi Yuri Webtoonlar ve Okuyabileceğiniz Siteler

Yuri veya Shoujou-ai dediğimiz tür son yıllarda özellikle webtoon alanında gösterdiği başarılarla popülerleşiyor. Mistik dramalardan abartılı romantik komedilere kadar birçok çeşidi bulunuyor. Peki biz hangilerini okumalıyız? İşte göz atmanız gereken webtoonlardan bazıları ve onları nereden okuyabileceğinizin listesi.

Ring My Bell

Yuri Webtoon

Yaratıcısı Yeongol olan Ring My Bell, bir webcomic yaratıcısı olan Mai Sohn’un hikayesini ele alıyor.

Büyük bir yayıncı Mai’den bir çizgi roman yapmasını istediğinde karakterimizin heyecanı arşa çıkıyor. Ancak yayıncı, ilişkiler hakkında bir çizgi roman yapmasını istediğinde yeni terk edilmiş Mai’nin kalbindeki heyecan sönüyor ve bir ilişkisi yokken bunun üstünde çalışmanın ona zor geldiğini söylüyor. Daha da kötüsü, Mai’nin komşusu ona karşı garip tavırlar takınmaya başlıyor; yanında soğuk davranmakla gergin olmak arasında gidip geliyor ve tüm bu durumlar karakterimizin kafasını allak bullak ediyor.

Sevimli bir gelişme kısmı ve oldukça eğlenceli karakterleri olan Ring My Bell, romantik komedinin ve yuri türünün harika bir karışımı. Tapas üstünden okuyabilirsiniz!

Getting To Know Grace

Yuri Webtoon

Hilde ve Mokma tarafından yaratılan Getting To Know Grace, Grace Ailesinin tek kızı Andrew’a odaklanıyor.

Ne yazık ki Andrew’ın ölümcül bir hastalığı var bu sebeple çok az arkadaş edinebiliyor. Aslına bakılırsa tek arkadaşı hizmetçisi Herta. Aylar geçtikçe Andrew, Herta’ya sırılsıklam aşık oluyor. Ancak çok geçmeden hizmetçimizin oldukça karanlık bir sır sakladığını öğreniyoruz.

Getting To Know Grace; klasik gotik romanlarının havasına, büyüleyici bir saplantıya, yasak aşka ve delicesine hırs içeren bir intikam hikayesine sahip. Tapas üstünden okuyabilirsiniz!

Pulse

Yuri Webtoon

Ratana Satis tarafından yaratılan Pulse, 2. Lezhin Comics World Çizgi Roman Yarışmasını kazanmasıyla birlikte yuri fandomuna damgasını vurdu.

Karakterimiz Mel, çok az kaygıya ve endişeye sahip, büyülü denebilecek bir hayat süren ünlü bir kalp cerrahıdır. Bunların da getirdiği rahatlıkla Mel, aşk hayatında da uzun süreli ilişkilerden ziyade şipşak flörtleri tercih ediyor. Ancak fikirleri; dünyasını ve aşk hakkındaki tüm düşüncelerini alt üst eden, kendisi hakkında bildiğini sandığı her şeyden şüphe duymasına sebep olan bir kadınla tanıştığında aniden değişir.

Pulse; derin, gelgitli ve gerçekçi şekilde yazılmış fevkalade iki karaktere sahip. Okumaya başlar başlamaz Pulse’un neden bu kadar popüler olduğunu anlayacaksınız. Lezhin Comics üstünden okuyabilirsiniz!

You Were Worth It

Yuri Webtoon

SketchyLinez tarafından yaratılan You Were Worth It, psikolojik sorunları olan Keiva’nın hikayesini anlatıyor.

Sessiz sakin bir hayat yaşamak için çok çaba göstermesine rağmen Keiva’nın sorunları, üst üste gelerek onu bir girdabın içine sürüklüyor. Ancak kız arkadaşı Rose, her zaman onun yanında duruyor ve Keiva’nın kendi ayakları üstünde durması için her şeyi yapmaya da hazır. Tüm ilişkilerde görmek isteyeceğimiz türden destekçi bir partner.

You Were Worth It’i öne çıkaran yegane özelliği: Çarpıcı çizim tarzı. Okurken size görsel bir şölen sunan seriyi Webtoon üstünden okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Tüm Zamanların En İyi Korku Mangaları

Bir yanıt yazın

Dance Dance Danseur

Mappa Dance Dance Danseur İle Serilerine Devam Ediyor

Solo Leveling Manhwa

Solo Leveling’den Sonra Okunabilecek İki Manhwa