in ,

Güçlü Kadın Karakterlerin Ön Planda Olduğu 15 Manhwa

Manhwalar, mangalar kadar bilinmese de onlar kadar değer görmeyi hak ediyor. İşte ana karakterlerin kadın olduğu 15 harika manhwa.

Manhwa, Güney Kore’den çıkan manga tarzı çizgi romanlardır. Manhwa, Japon mangasından çok daha farklı bir sanat tarzına sahiptir. Kore’ye özgü anlatım ve çizim teknikleri ile Japon mangasına göre okunması çok daha kolaydır.

Manhwalar son zamanlarda oldukça revaçta. Manhwa konuları genellikle Japon mangalarındaki konulardan farklıdır ve daha çok yetişkinlere yönelik konulara odaklanırlar. Tipik bir manganın sunduğu yetişkin içeriğinden daha fazlasını sunabildiği için bu tarzdan hoşlanan takipçi kitlesi genellikle manhwa okumayı tercih ediyor.

Manhwa yazarları, Japon mangakaların hikayelerine dahil etmekte zorlandığı kadın ana karakterleri kullanmaktan hiç çekinmiyor. Manhwa’nın kazandığı bu popülaritede güçlü kadın ana karakterlerin büyük bir payı var.

Mesmerizing Ghost Doctor

Manhwa

“Mesmerizing Ghost Doctor”, her dövüşü ve tüm kadınların kalbini rahatlıkla kazanabilen kaslı bir erkeği anlatan tipik bir güç fantezi serisi değildir. Bu konu yerine, güzelliği bozulmuş bir kızın vücudunda yeniden doğan bir suikastçıyı anlatır.

Tipik bir intikam hikayesi anlatan bu seri, ana karakterin düşmanlarına hiç acımaması ve hatta birkaç düşmanını ailesi ile birlikte katletmesi sayesinde vahşet arayanları hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Oh! Holy!

Manhwa

Oh! Holy!, çığır açmaya çalışmayan düz bir manhwadır. Okulun en popüler kızına aşık olan utangaç ve yalnız bir çocuğun klişe hikayesini anlatır.

Bu seriyi güzel yapan şey hikayesi değil karakterleridir. Jamie ve Holy arasındaki uyum mükemmel ve ikisi de bir kuş kadar özgür bir hayat yaşıyor. Jamie; utangaç olduğu kadar sevimli, Holy ise manhwa tarihindeki en komik kadın ana karakterlerden biri.

Girls Of The Wild’s

Manhwa

Girls of the Wild’s, dövüş sanatlarındaki hünerleri ile tanınan bir kız okuluna kaydını yaptırmış Jaegu Song ile okulun buz kraliçesi Ingui Yoon’a odaklanıyor. Karakterlerimiz fiziksel hünerlerini seri boyunca bize birçok kez gösteriyor. Hikaye, aralarındaki ilişkiyi baz alarak ilerliyor.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 20 İsekai Manhwa (MyAnimeList’e göre)

Delivery Knight

Manhwa

The premise of Delivery Knight, popüler bir oyun olan Death Stranding’i çok anımsatıyor çünkü bu manhwa’da da dünyadaki yıkıma göğüs germeye çalışan kişileri anlatıyor.

Manhwa’da, küresel kirlilik dünyanın büyük bir kısmını harap etti ve paketleri insanlara teslim etme işi şövalyelere kaldı. Pek heyecan verici bir konusu olmayabilir ama hikaye çok iyi yazılmış ve birçok karanlık konuya değiniliyor. Ayrıca Sawol mükemmel bir ana karakter.

Kubera

Manhwa

Hızlı ilerleyen ve aksiyon dolu bir seri arayanlar için Kubera çok ama çok yanlış bir tercih olurdu. Hikaye çok yavaş ilerliyor, bazı zamanlarda o kadar yavaş ki insan bıkıyor. Her şey çok yavaş, karakter gelişiminden tutun savaşlara kadar.

Fakat bu yavaş anları, büyü ve tanrılar dünyasına sürüklenen bir tanrı adına sahip olan kadın Kubera daha anlamlı kılıyor. Bilginin yoğunluğu ile dünya adete canlıymış gibi hissettiriyor.

Survive As The Hero’s Wife

Manhwa

Survive as the Hero’s Wife serisinde, bir kahramanın karısı olarak reenkarne olan Canaria ayrıca serideki antagonist karakterdir. Kocasına aşık olurken bir yandan da kendisini korumak için bir yol bulması gerekiyor.

Canaria, ölüm ensesinde olmasına karşın kocasına karşı kazanmanın bir yolunu bulmalı ve korkusuyla yüzleşmeli. Survive as the Hero’s Wife serisi, klasik isekai kalıplarını yıkan bir seridir.

The Blood Of Madam Giselle

Manhwa

The Blood of Madam Giselle serisi, kötü niyetli bir evliliğe zorlanan bir kadını anlatır. Böylesi bir duruma rağmen dik durup kocasının emirlerine karşı gelir, bu da hayatını değiştirecek genç bir çocukla tanışmasına vesile olur. Çünkü o genç çocuk vampire dönüşebiliyordur.

Bir ölümsüzle yaşadığı ilişki, Giselle’nin hayatının kontrolünü ele almasında ona yardımcı olur.

Annarasumanara

Manhwa

Yoon Ah-ee, küçüklüğünden beri yoksulluk içinde yaşamak zorunda kalmış genç bir kızdır. Buna rağmen doğaüstü şeylere hayrandır ve büyü öğrenme hayali vardır. Sadece üniversite okuyarak güzel bir yaşam süreceği fikrini benimsemez ve efsanevi bir büyücüyü aramaya koyulur.

Yoon, büyücüyü bulur ve kaderi yavaş yavaş değişmeye başlar.

The Friendly Winter

Manhwa

The Friendly Winter serisi, engelli bir kızın iç ısıtan hikayesini anlatır. Da-Jeong Han, fiziksel gelişimini tamamlayamadığı için küçük bir kız gibi gözüküyordur. Soğuk geçen bir kış mevsiminde, 17 yaşında olan fakat çocuk akıllı bir oğlanla tanışır.

Arkadaşlıkları ilerledikçe engelleri ile nasıl başa çıkacaklarını öğrenirler. Ayrıca bu manhwada bazı ciddi temalar da işleniyor.

A Good Day To Be A Dog

Manhwa

Han Hana, köpeğe dönüşme yeteneği ile lanetlenmiş bir öğretmendir. Bir erkeği öptüğünde şekil değiştirecektir. Bu yüzden sırrını saklamak, sarhoşken aşık olduğu bir geceye kadar hayatındaki en büyük öncelik haline gelmişti. Fakat sarhoş olduğunda öptüğü kişi köpeklere pek düşkün biri değildi.

İnsan şekline geri dönmesinin tek yolu tekrar öpülmesidir. Fakat köpek formundan korkulduğunda ne yapacaktır?

Savage Garden

Manhwa

Gabriel, küçük yaşta yetim kalan genç bir kızdır ve garip birtakım olaylardan sonra seçkin bir erkek okulunda yaşamaya başlar. Etrafındakiler tarafından fark edilmeden yaşamak için elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır.

Manhwa, soyluların karanlık dünyasına odaklanır ayrıca drama ve romantizm ile doludur. Sürükleyici hikayesi ve muhteşem sanatıyla Savage Garden mutlaka okunması gereken serilerden biridir.

Knight Run

Manhwa

Şayet aksiyona dayalı bir hikaye arıyorsanız Knight Run tam size göre. Seri, canavar katletme ve karmaşık cinayetlerle dolu bir geçmişi olan dünyanın en güçlü şövalyesi Pray Meyer ve Anne Meyer etrafında dönüyor.

Dua etmek, insanlık için bir tehdit olarak kabul edilir. Hikaye çok karmaşıktır ve Anne ile Pray’in ilişkisine çok dikkat edilir.

My Beautiful World

Manhwa

Yurim Lee, insanlarda karanlık duyguları görme yeteneğine sahip genç bir kadındır. Kimin depresyonda ya da karanlık düşüncelerin etkisinde olduğunu anlayabilir. Hikaye, Yurim’in diğer insanlardan uzak durması ile başlar ancak gerçek anlamda ilk arkadaşını edinip bir insan olarak gelişmeye başladığında konu rayına oturur.

Yurim’in yönetmeyi öğrenmesi gereken ve durumu lehine çevirmesini sağlayacak eşsiz bir yeteneğe sahiptir.

The Reason Why Raeliana Ended Up At The Duke’s Mansion

Manhwa

Bu seride karakterimiz Eunha, kocası tarafından öldürüldü ve en sevdiği hikayedeki öldürülen bir yan karakter olarak reenkarne oldu. Şimdi bu genç kadın yeniden doğduğu acımasız dünyayı alt ederken yeni nişanlısının onu öldürmesini engellemenin bir yolunu bulmalıdır.

Karmaşık aşk hikayeleri ve isekai sevenler için mükemmel bir seridir.

Saver

Manhwa

Lena Ha, Kendo’da son derece yetenekli ve güçlü bir kadındır. Fakat başka bir dünyaya ışınlanır ve çok geçmeden o dünyanın kahramanı olmak için seçildiğini anlar. Bu, başka diyardan gelen kahramanın o dünyayı kurtardığı klasik bir hikayedir.

Bir kadın kahramanın yer aldığı harika bir macera serisi olan Saver, sürükleyici bir manhwa arayanlar için biçilmiş kaftan.

Star Wars: Visions

Star Wars: Visions – Çıkış Tarihi, Fragman Ve Bilinmesi Gerekenler

Izuku Midoriya

Izuku Midoriya’yı Ne Kadar Tanıyorsun?