in ,

Sword Art Online Hayranları için okunması gereken 10 Sanal-Gerçeklik MMORPG Manhwa

Mangaya benzeyen ancak birtakım farklılıklar gösteren Manhwa’da, SAO hayranları için mutlaka okunması gereken birkaç şaşırtıcı VR MMORPG çizgi romanı vardır.

Not: Manga, Manhua ve Manhwa kelimelerinin hepsi Japonca, Korece ve Çince ‘de çizgi roman anlamına gelir. Manhwa ismi aynı zamanda Japon anime ve manga sektörüne yakın bir çağrışım duyurduğu için tercih edilmektedir.

Sanal-Gerçeklik Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu veya nam-ı değer VR MMORPG, manga ve anime söz konusu olduğunda, en popüler ve en iyi meşhuru Sword Art Online ‘dır (SAO). Bu manga, Kirito’yu ve zindanın en tepesine ulaşmak, birçok oyuncunun ölümcül oyundan kaçmak için son patronu yenilmesinin gerektiği hikâyeyi takip eder.

Sadece VR MMORPG dünyasına girmekle kalmaz, ayrıca aksiyon, komedi, romantizm ve bilim kurgu ve fantezi unsurları da bulunur. Zindanlara ek olarak, aşırı güçlü kahramanlar ve yüksek ödüllü öğeleri de içerir. Mangaya benzeyen ancak birtakım farklılıklar gösteren Manhwa’da, SAO hayranları için mutlaka okunması gereken birkaç şaşırtıcı VR MMORPG çizgi romanı vardır.

Hyun Leei ailesini sefaletten kurtarmak için oyunda Oymacı olur. (The Legendary Moonlight Sculptor)

MMORPG Manhwa

Grimza’nın yaratıcılarından, Tae-Hyung Kim, Hui-Seong Nam, ve Do- gyeong Lee tarafından kaleme alınan Efsanevi Mihrap Oymacı, macera,fantezi ve aksiyon Manhwa’sıdır. Hyun Lee, ailesine yardımcı olmak için elinden gelen elinden geleni yapar ancak bu yeterli değildir.

Para kazanmak umudu ile Royal Road adı verilen bir oyunu oynamaya karar verir. Oyunun içerisinde, o bir Oymacı olur. NPC’lerin yardımıyla, zanaatına odaklanabilir, yeteneklerini geliştirebilir ve böylece ailesini sefaletten kurtarabilir.

Shin Youngwoo, kendisini hedef haline getiren türünün tek örneği bir yetenek kazanır.(Overgeared)

MMORPG Manhwa

Team Argo ve Saenal Park tarafından kaleme alınan Overgeared, epik bir aksiyon ve macera manhwa’sıdır. Shin Youngwoo ya da bilinen adıyla Grid, oldukça şanssız ve Satisfy adlı popüler bir oyunda oldukça düşük seviyeli bir oyuncudur.

Ta ki Pagma’nın Vârisi olarak bilinen bir nesneyi bulana dek. O şimdi, becerikli bir demirci olarak, efsanevi silahları üretebilir. Yeteneklerini ün kazanmak ve daha da zengin olmak için kullanır ancak Pagma’nın Vârisinin varlığı bile oyunda bir çekişmeye ve onun gitmesini isteyen birçok kitleye sebep oldu.

Eski bir şef, ta ve koku alma duyusunu kaybettikten sonra aradığı mutluluğu oyun içerisinde bulur. (The Gourmet Gamer)

MMORPG Manhwa

Key-Young ve Studio Weiibe tarafından kaleme alınan Gurme Oyuncu, yiyeceklerle dolu bir fantezi ve komedi manhwa’sıdır. Yi Rim’in hayatı yemek etrafında dönüyordu. Bir şef olarak yemek en önemli şeydi. Koku alma ve tat alma yeteneğini kaybettiğinde şef olarak hayatı sona ermişti.

Real adında bir oyun keşfettiğinde, tat ve koku alma duyusunun bir kısmını geri kazandı. Dahası, bu oyunda o yemek yapabilir! Böylece, oyun içi bir şef ve canavar avcısı olan Rice olarak yeni bir hayata başlar.

Bir Adam, mahvolan ailesini kurtarmak için bir zamanlar bıraktığı oyuna geri dönmelidir. (Ranker’s Return (2021)

MMORPG Manhwa

Bi-ram Yeong, Sanchaek Lee ve Junho Park tarafından yaratılan Alaylı’nın Dönüşü (2021) fantezi ve aksiyon manhwa’sıdır. İnanılmaz VR oyunu Arena, piyasaya sürüldüğünde, MeleeGod hesabını silip oyundan ayrılana kadar en güçlü oyuncu olarak biliniyordu.

Vatani hizmetini tamamladıktan birkaç yıl sonra, Arena dünyasında bir kez daha katılır. Güvendikleri insanlar tarafından ihanete uğrayan ailesini kurtarıp ve bir kez daha tanrı olabilmeyi ummaktadır.

Taehyun Kim en sevdiği oyunda bir demircidir ve aynı zamanda da şans tanrısıdır. (I’m Destined For Greatness)

MMORPG Manhwa

Geulsseuneungigye ve Youn-Kyo Seo tarafından yaratılan Kaderimde Yücelik Var, fantezi, komedi ve aksiyon manhwa’sıdır. Taehyun Kim’in gerçek dünyada sıradan ve nispeten sıkıcı bir hayatı vardır. Bununla birlikte, oyun içerisinde zorluklara göğüs gerer.

Her ne kadar başıboş gezmeyi tercih etse de, doğal becerileri ve yetenekleri onu bundan alıkoydu ve o en zorlu demirciliği seçti. Böylece, oyundaki en iyi oyuncu olma yolculuğuna başladı ancak o beklenmedik bir şeye dönüştü- Şans Tanrısı.

Duayen bir oyuncu, gizli bir yeteneğin kilidini açar ancak ustalaşması için kısıtlı bir süreye sahiptir. (Taming Master)

MMORPG Manhwa

ARC, Bing Bing Go, and Taesuk Park tarafından oluşturulan Ehlilleştirme Ustası, komedi, aksiyon ve macera manhwa’sıdır. Dışarıdan bakıldığında Jinsung, sıradan bir üniversite öğrencisidir. Oyuna içerisinde ise oldukça deneyimli ve yüksek seviye bir okçudur.

Oyunda çok ilerlediği için, karakterini sıfırlamak istediğinde herkes delirdiğine inanıyordu. Ancak bilmedikleri şey, onun canavarları evcilleştirmesine olanak sağlan gizli bir yeteneği keşfetmesiydi ve onun bu yetenekte ustalaşması için yalnızca iki ayı vardı.

Felçli eski bir keskin nişancı, ünlü bir silahşor haline ancak hayatta kalmak için bütün yeteneklerini kullanmak zorunda kalacaktır. (Mystic Musketeer)

MMORPG Manhwa

Geulpi, Subaek Lee ve Shaimel tarafından oluşturulan Gizemli Silahşor, fantezi, aksiyon ve macera manhwa’sıdır. Ha Yiha, sanal gerçeklik evreninde Orta Dünya’yı keşfeden felçli eski bir keskin nişancıdır. Oyunda, kaybettiği özgürlüğü deneyimler ve aynı zamanda pahalı bir ameliyat için para kazanır.

Oyundan kazara çıkış yaptığında, karakteri oyundaki en zayıf rol olan bir silahşor haline dönüşür. Geçmişi sayesinde, silahşor karşıtlarına yanıldıklarını ispatlamayı hedefler. Ancak oyunun, göründüğünden daha tehlike olduğunu fark ettiğinde, hayatta kalmak için tüm becerilerini kullanması gerekecektir.

Lee Eo-Jin Hayatında ikinci bir şans yakalar ve her şeyini ondan alan oyunda ilerlemeye başlar. (Worn & Torn Newbie)

MMORPG Manhwa

Redice Studio, Bonui, and Stepped on a lego tarafından oluşturulan Bitkin ve Yıkık Çaylak, ikinci şans, aksiyon ve macera manhwa’sıdır. Lee Eo-Jin son 15 yılını Deus X Machina olarak bilinen bir oyunu oynayarak geçirmişti. Daha doğrusu, sırf bu oyun için hayatını, parasını boşa harcadı ve arkadaşlıklarını mahvetti.

Ancak bir sabah, oyunun yeni çıktığı 15 yıl öncesinde uyanır. Oyun bilgisi ile oyunu tekrar oynamayı planlar, yalnız tek bir fark ile. Bu sefer her şeyi kendisine alacaktır.

Bir MMA dövüşçüsü tutkusunu takip eder ve hayali oyunda içerisinde çiçekçi olmaktır. (The Strongest Florist)

MMORPG Manhwa

Kumtata ve Hyeon-hu Ju tarafından kaleme alınan En Güçlü Çiçekçi, şapşal ancak eğlenceli, aksiyon ve macera manhwa’sıdır. Jaeho kaba görünümlü ve kocaman vücuda sahip birisidir ancak içten içe, o her zaman bir çiçekli olmak istemiştir. Ancak babası bunu onaylamayınca, karma dövüş sanatçısı olmaya zorlanmıştır.

Babasının ülkülerinden kaçmak için New World adı verilen bir oyunda kendini kaybeder. Orada tutkusunu sürdürebilmekte ve hayallerini endişesiz takip edebilmektedir.

Kang Minhyuk’ın hayati bir sağlık sorunu vardır ve son çareyi sanal gerçeklik oyununda bulur. (Gourmet Gaming)

MMORPG Manhwa

Kogae ve Min-Gyu Park’ın kaleminden çıkan Gurme Oyunu, komedi ve fantezi manhwa’sıdır.Kang Minhyuk yemek yemeyi bırakamadığı için yaşamını tehdit eden bir hastalıktan müzdariptir.

Büyük boyutundan dolayı doktorları, herhangi bir yan etkisi olmadan istediği kadar yiyebileceği bir sanal gerçeklik oyunu olan Athenae’yi önermiştir. Ödül olarak ise yemeğin tadını gerçekten alabilecektir! Oyun içerisinde, Minhyuk kendisini bekleyen macera, fantezi ve gurme yemekleri ile dolu bir dünya keşfeder.

İlginizi Çekebilir:  Yaoi Veya Yuri Olmayan En İyi 9 LGBTQ Mangalar
Manami Numakura

Seslendirme Sanatçısı Manami Numakura’nın Çocuğu Oldu

Kibutsuji

İblis Avcısı: İblisler neden Kibutsuji adını asla anmazlar…