in ,

En İyi 10 Shoujo Korku Mangası

En İyi Shoujo Korku Mangaları

Shoujo manga sadece şeker, baharat ve güzel olan her şeyden ibaret değildir. Genç kadın demografisini hedefleyen ve aralarında gerçekten tüyler ürpertici korku serilerinin de bulunduğu çok çeşitli mangalar bulunmaktadır. Efsanevi korku manga sanatçısı Junji Ito, shoujo demografisi için yazmaya başladı ve bu, onu medyadaki en sevilen ve saygı duyulan isimlerden biri haline getirdi.

Bu seriler genellikle korkunç tekliflerini romantizm türüyle harmanlıyor ve kadın kahramanlar içeriyor. Tamamen farklı iki dünya gibi görünmesine rağmen, shoujo korku mangaları güzel çizimleri ve ilgi çekici karakterleriyle seinen benzerleri kadar, hatta bazen daha fazla rahatsız edici ve ilgi çekici olabilir.

Hell Girl

Hell Girl
Hell Girl
 • Çıkış Tarihi: Kasım 2005
 • Cilt Sayısı: 9

Aynı adlı animeden uyarlanan Hell Girl, Ai Enma adlı bir kızı, yani Cehennem Kızı’nı konu alıyor. Ai Enma, Cehennem Yazışmaları adında bir web sitesi işletmektedir; bu sitede kullanıcılar kendilerine haksızlık eden herhangi birinin adını Cehennem’e gönderilmek üzere gönderebilmektedir. Cehennem Kızı daha sonra kullanıcının karşısına çıkıyor ve ona boynunda kırmızı bir ip olan bir oyuncak bebek sunuyor. İp çekilirse, intikamlarının hedefi cehenneme gönderilecektir.

Ancak bir sorun var. İntikam fantezilerini gerçekleştirmenin karşılığında, kullanıcının ruhu da Cehennem’e gönderilecektir. Hell Girl adalet, intikam, affetme ve kefaret temalarını işleyen düşündürücü bir seri.

Zekkyou Gakkyuu

Zekkyou Gakkyuu
Zekkyou Gakkyuu
 • Çıkış Tarihi: Eylül 2008
 • Cilt Sayısı: 20

59’uncu Shogakukan Manga Ödülleri’nde En İyi Çocuk Manga Ödülü’nü kazanan Zekkyou Gakkyuu, bağımsız korku hikayelerinden oluşan bir koleksiyon. Her öykü, her öyküde yaşananları gözlemleyen ve yorumlayan Yomi adlı hayalet bir kız tarafından sunuluyor.

Hikayelerin kahramanları, çeşitli doğaüstü fenomenler ve diğer korkunç durumlarla uğraşan, yol boyunca acımasız kıvrımlar ve dönüşlerle karşılaşan okul çağındaki çocuklardır. Seri, 2010 yılında J-pop grubu AKB48 üyelerinin yer aldığı bir seslendirme çizgi romanına ve 2013 yılında bir canlı aksiyon filmine uyarlanmıştır.

Trinity Blood

Trinity Blood
 • Çıkış Tarihi: Mart 2001
 • Cilt Sayısı: 21

Hafif bir romandan uyarlanan Trinity Blood, aynı zamanda Crusnik, yani diğer vampirlerle beslenen bir vampir olan Katolik bir rahip olan Abel Nightroad’u konu alıyor. İnsanlar ve vampirler arasında barışı korumayı amaçlayan bir organizasyon olan AX’in (Arcanum Cella Ex Dono Dei) bir üyesidir.

Hikaye ilerledikçe, Abel ve yoldaşları çeşitli siyasi entrikaların ve dini çatışmaların içine düşüyor. Trinity Blood, korku türünü bilimkurgu ve doğaüstü türlerle birleştiriyor, aksiyon sahneleri ve muhteşem sanat eserleri sunuyor.

Tomie

Tomie
 • Çıkış Tarihi: Temmuz 1987
 • Cilt Sayısı: 3

Tomie, Junji Ito’nun yayınlanan ilk mangasıdır ve en tanınmış serilerinden biridir. Başlıktaki Tomie, herhangi bir erkeği kendisine delicesine aşık edebilen, onu öldürmek ve parçalamak isteyecek kadar akıldan çıkmayacak kadar güzel bir kadındır. En rahatsız edici olanı, Tomie’nin yenilenme yeteneklerine sahip olması, yani terör saltanatını tekrar tekrar yayabileceği anlamına geliyor.

Seri, son derece ayrıntılı vücut korkusu, açıklanamayan doğaüstü olaylar ve bir tutam psikolojik korku da dahil olmak üzere Ito’nun ticari markalarının çoğunu içeriyor. Tomie’nin kökenleri ve güçleri asla açıklanmıyor ve bu da onu daha da korkunç hale getiriyor.

After School Nightmare

After School Nightmare
 • Çıkış Tarihi : Haziran 2004
 • Cilt Sayısı : 10

After School Nightmare, cinsiyet disforisi ve cinsellik kavramlarını incelediği için bir queer korku örneği olarak kabul edilebilir. Filmin kahramanı Mashiro Ichijou adında interseks bir gençtir. Erkek olarak yetiştirilen Mashiro, belden aşağısının kadın olduğu gerçeğiyle ilgili derin güvensizliklere sahiptir.

Okul kliniğinde, mezun olmak istiyorsa özel bir sınıfa kaydolması gerektiğini söyleyen gizemli bir hemşireyle tanışır. Bu “sınıf”, herkesin “gerçek benlikleri” olarak göründüğü bir rüya dünyasına dönüşür. Mashiro, bir kız ve bir erkekle yaşadığı aşk üçgeninin yanı sıra kimliği, cinselliği ve kabul görme ihtiyacıyla ilgili derin sıkıntılar yaşar.

The Cain Saga

The Cain Saga
 • Çıkış Tarihi : Ekim 1991
 • Cilt Sayısı : 5

Godchild’ın ön bölümü olan ve Viktorya dönemi İngiltere’sinde geçen Cain Saga, Earl Cain C. Hargreaves adında 17 yaşındaki bir aristokratın etrafındaki çeşitli karanlık ve doğaüstü gizemleri ve doğum koşullarını çözmeye çalışmasını konu alıyor. Seri boyunca gizli güçler, aile sırları ve karmaşık ilişkilerle uğraşıyor.

Gotik temalar açısından zengin olan Cain Destanı, okuyucuları diken üstünde tutacak karmaşık gizemler ve olay örgüleriyle psikolojik dram, korku ve doğaüstünün bir karışımını sunuyor.

Shinrei Tantei Yakumo

Psychic Detective Yakumo
 • Çıkış Tarihi: Kasım 2007
 • Cilt Sayısı: 14

Shinrei Tantei Yakumo aslında bir light novel serisiydi ancak o zamandan beri iki manga serisine, bir animeye ve bir canlı aksiyon dramasına uyarlandı. Hikaye, heterokromi ile doğan Yakumo Saito adlı bir üniversite öğrencisini takip ediyor. Kırmızı sol gözü ona ruhları görme gücü verir.

Haruka Ozawa adında bir üniversite öğrencisi arkadaşıyla birlikte, Dünya’ya bağlı bu ruhları serbest bırakmak için bir göreve başlar. Birlikte, Yakumo’nun eşsiz psişik yeteneklerinin yardımıyla doğaüstü olaylarla ilgili çeşitli gizemleri araştırırlar.

Godchild

Godchild
 • Çıkış Tarihi : Haziran 2001
 • Cilt Sayısı : 8

The Cain Saga’nın devamı olan Godchild, Earl Cain’in Viktorya Dönemi İngiltere’sinde gizemleri çözmeye devam eden bir yetişkin olarak hikayesini anlatıyor. Ancak bu kez ona sadık hizmetkârı Riffael, 10 yaşındaki üvey kız kardeşi Mary Weather ve Cain Destanı’ndaki diğer karakterler eşlik ediyor.

Gotik bir ortamda karanlık ve doğaüstü gizemleri çözmenin yanı sıra, Earl Cain geçmiş günahlarının kefaretini ödemeye, değer verdiği kişileri korumaya ve soyuyla ilgili sırları ortaya çıkarmaya çalışır.

Ghost Hunt

Ghost Hunt jpg
 • Çıkış Tarihi : Ekim 1998
 • Cilt Sayısı : 12

Paranormal gizem türüne doyamayan okurların okuma listelerine ekleyecekleri bir dizi daha var. Hayalet Avı, Shibuya Psişik Araştırma için çalışan bir grup paranormal araştırmacıyı takip ediyor. Serinin genç kahramanı Mai Taniyama, grubun başkanı Kazuya Shibuya adında bir lise öğrencisiyle karşılaşır.

Mai, bir SPR video kamerasını kırdıktan ve ayrı bir olayda Naru’nun asistanını kazara yaraladıktan sonra Kazuya (“Naru” lakaplı) için çalışmak zorunda kalır. Bir rahibe, eski bir keşiş, bir Katolik rahip ve bir medyum ile birlikte Mai ve Kazuya dizi boyunca çeşitli vakaları çözerler.

7 Seeds

7 Seeds
 • Çıkış Tarihi: Kasım 2001
 • Cilt Sayısı: 35

7 Tohum, insanlığın yakın bir yok oluş olayıyla karşı karşıya olduğu kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. İnsanlığın hayatta kalmasını sağlamak için hükümet, beş grup genç ve sağlıklı bireyin kriyojenik olarak saklandığı “7 Tohum Projesi” adlı çalışmayı başlatır.

Summer B Ekibi’nden kurtulanlar, bildiklerinden çok farklı bir dünyada uyandılar ve şimdi hayatta kalmak ve toplumu yeniden inşa etmek için bir araya gelmek zorundalar. Farklı türlerin bir karışımı olan 7 Seeds, 2007’de shojo kategorisinde 52. Shogakukan Manga Ödülü’nü kazandı ve 2019’da Netflix orijinal animesine uyarlandı.

İlginizi Çekebilir:  One Punch Man Mangası’ndaki En İyi 10 Dövüş
Felsefi Manga

En İyi 11 Felsefi Manga, Sıralı

Müzik Animeleri

En İyi 10 Müzik Animesi