in ,

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı: [SPOILER]’ın Öldü ve İç Burkan Sahnelerde Huzura Kavuştu

UYARI

Okuyacağınız yazı Bilge Okuyucunun Bakış Açısı 107’ncı bölümden spoiler içermektedir.

Apokaliptik fantastik roman Bilge Okuyucunun Bakış Açısı Dokja Kim adında bir beyaz yakalı çalışanı anlatıyor. Bu kişi “Harap Olmuş Dünyada Hayatta Kalmanın Üç Yolu” adlı internet romanının bir takipçisidir. Dokja bu 3149 bölümlük romanı 10 senede okur. Romanın bittiği gün romanın yazarından bir mesaj alır, yazar ona teşekkür eder ve hediye olarak romanın bir kopyasını gönderir.

“Harap Olmuş Dünyada Hayatta Kalmanın Üç Yolu” romanını epey iyi bilen ve tek okuyucusu olan Dokja neler olabileceğini hemen hemen tahmin edebilir. Ama bazen her şey tahmin ettiği gibi gitmez. Son zamanlarda, son felaket olan beşinci senaryoyu arıyordu. Bu felaket Seoul’u sular altında bırakacaktı. Ama ne yaparsa yapsın bu felaketin kaçınılmaz olduğunu fark eder.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı
Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Dokja Felaket ile 107’nci bölümde karşılaşır. Bu kız hayatta kalmak için çok kötü şeyler yapmak zorunda kalmıştır ve bir gün felakete dönüşecektir. Buna rağmen, Dokja onu öldürmek istemez. Ve sonrasında, felaketin Yuseung değil de yaşlı versiyonu olduğunu öğrenir.

Sonrasında romandan gelen bilgisini kullanır ve Bağlı Filmler Teorisini ortaya atar. Bu teoriye göre Yuseung ile diğer dünyadaki Yuseunglar bağlantılıdır ve gelecekteki Yuseungların ölümü şimdikinin ölümüne sebep olmasa da genç Yuesungun ölümü gelecektekilerin ölmesine sebep olacaktır.

Diğer dünyadan gelen felaket Yuseung önceden Junghyeok ile dost olsa da durum şu an öyle değildir. Junghyeok’un ikincisinde ona bildiği her şeyi söyleyip kendini öldürmüştü ama kızın çektikleri orada da bitmedi. Kırk birincisindeyken Junghyeok onu geçmişe Dünyalar Labirentine gönderip kendisi için bilgi toplattırdı.

Yuseung geçmişe Jungheyok’un üçüncüsüne gider ve orada tüm eski yoldaşlarını görür. Junghyeok’un Dokjanın arkasında olduğunu görerek yarasına tuz basmış olur. Onun tanıdığı Junghyeok soğuk ve düşünceli birisidir ve onun için onca şey yapmış olmasına rağmen onu müttefik kabul etmemiş birisidir. Onu Dokja ile görünce ihanete uğramış hisseder.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı
Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Jungheyok ve Paul tarafından piyon olarak kullanılmasına rağmen içindeki kötülük çıkarıldıktan sonra onlara hiçbir kin beslemez ve ölümünde dahi sadece bir takdir ister fakat ona son sözlerinde sordukları şey dünyalar arasında geçmesini sağlayan şeytanın adının ne olduğudur. Yuseung hayal kırıklığına uğrasa da sadık birisi olduğu için onu şeytan hakkında uyarır.

Junghyeok bencil gibi davransa da Dokja gücü sayesinde onun gerçek düşüncelerini okuyabilmektedir. Junghyeok ve Yuseung sessiz bir konuşma yaşarlar ve Yuseung ona son kez kaptan der. Junghyeok sonunda onu takdir eder ve rahat edebileceğini, intikamını alacağını söyler. Sesli söylemese de duyguları onun için anlaşılır olur.

Bu Bilge Okuyucunun Bakış açısındaki belki de en trajik ölümdür. Yuseung neredeyse ikinci bir şansa sahip olacakken elinden alınır. Junghyeok ve arkadaşlarına olan sadakati onun sonunu getirir. Zamanlar arasında binlerce yıllık yolculuğu sırasında bir sürü korkunç olay görür ve hiçbir umudu kalmaz. Fakat Yuseung ile Dokja arasındaki son an gerçekten çok dokunaklı.

Dokja Yuseung’u genç versiyonu kadar tanımıyor olsa da onu kurtarmaya çalıştı ve hayatının böyle sona ermesini istemedi. Onun önünde eğilip göz hizasına geldikten sonra Canavar Kralın Duygusu yeteneği ile onunla iletişim kurdu. Dokja ona eşit davranıyordu. Yuseung’a verdiği söz henüz açıklanmamış olsa da Yuseung’un yüzündeki ifadeden, ona bir umut verdiği anlaşılıyordu.

İlginizi Çekebilir:  Okumanız Gereken En İyi 8 Korku Manhwa'sı
Reincarnated as a Sword

Reincarnated as a Sword: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Hunter x Hunter

Hunter x Hunter: Kara Kıta Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey