in ,

Okumanız Gereken En İyi 8 Bilim Kurgu Manhwa

Okumanız Gereken Bilim Kurgu Manhwalar!

Bilim kurgu manhwaları genelde hayranların kalbinde özel bir yere sahiptir. Çoğu kişi için bilim kurgunun işlediği paralel evrenler, yapay zeka ve gelişmiş teknoloji gibi konular çok eşsiz ve çığır açan niteliktedir.

Bilimkurgunun manhwa’ya da dahil olmasıyla türün pek çok hayranı merak uyandıran hikayeleri keşfediyor. If AI Ruled the World ve Dusk Howler gibi birçok manhwalar türün sunduklarına doyurmaya yetmiyor. Dahası Kimse bilimkurgu ortamında karakter derinliği aranmasına karşı değil

Under City

image 12
Under City

Çoğu oyuncu oyunları stres atmanın ve eğlenmenin bir yolu olarak görürken Gölge Adam’ın ortaya çıkmasıyla Under City eğlenceli bir oyundan çok bir sorumluluğa dönüşür. Gölge Adam karşısına çıkan her oyuncuyu öldürdüğü için oyuncular sürekli diken üzerindedir.

Pek çok eski oyuncu Gölge Adamı öldürmeye çalışsa da sonunda başka çareleri kalmaz ve tüm oyuncular Under City’yi Eski günlerine kavuşturmak için Gölge Adam’ın peşinden gitmeye karar verir. Ancak bunu söylemesi yapmasından çok daha zordur.

A.l. Doctor

image 1 4
A.l. Doctor

Taehwa grubu, doktor ve cerrahlara hastalık teşhisinde yardım etmesi için Baruda isimli bir yapay zekâ yaratır. Dahiliye asistanı Lee Soo-hyuk Baruda ile deney yaparken bir patlama olur.

Patlamanın sonunda bir şekilde Baruda Doktor Lee Soo-hyuk’un zihnine girmiştir. Normalde pek başarılı olmasa da zihninde bir yapay zekâ ile Lee Soo-hyuk hafife alınmamalıdır. İkili alanlarında başarılı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapar.

Nano Machine

image 2 3
Nano Machine

Cheon Yeo Woo, hayatı şanssızlıklarla dolu düşük rütbeli bir dövüş sanatçısıdır. Hayatının gidişatının ne olacağını düşünürken neslinin gelecekten gelen bir üyesi ona bir nanomakine verir. Bu nano makineyle Cheon Yeo Woo’nun hayatı aniden değişir. Fakat bu nano makine’nin gerçek işlevi nedir?

Dövüş sanatları ve nano makinelerin etrafında gelişen bu manhwa bilim kurguyu diğerlerinden çok farklı şekilde ele alıyor. Cheon Yeo Woo’nun hayatının dönüşüm teknolojsiyle ortalama bir dövüş sanatçısından çok daha fazlasına dönüşmesi ustaca işleniyor

The Gamer

image 3 3
The Gamer

Oyun severler en sevdikleri oyunların dünyalarını keşfetmenin heyecan ve mutluluğu iyi bilir. Ancak Han Jee-Han’ın durumunda oyun bağımlılığı ona “the gamer“ denen özelliği verir. Bu özellik sayesinde Han Jee-han, gerçek dünyayı bir oyun gibi deneyim edebilmekte bunun sayesinde özelliklerini geliştirmekte ve sadece oyun dünyasında edinebileceği yetenekler edinmektedir

Bu yetenek Han Jee-Han’ın hayatını baştan aşağı değiştirir ama yeteneği edinen tek kişinin kendisi olmadığını öğrendiğinde gerçek konu başlar

Dusk Howler

image 4 3
Dusk Howler

İyi notlara sahip olmak şüphesiz iş teklifleri için iyi imkanlar sunuyor ama konu mülakatlara geldiğinde işin boyutu tamamen değişiyor. Jee-Ha Kim, Dusk Howler manhwa serisinin ana karakteri sosyalleşmekte ve baskı altında beklentileri karşılamakta zorlanmaktadır.

Bu özgüvensizlik ve sosyal anksiyete durumundan kurtulmak isteyen Jee-Ha Kim Trikia isimli sanal gerçeklik oyunun denemeye karar verir. Bu dünyada utanmaktan korkmadan diğer insanlarla iletişim kurmayı pratik eder. Sanal dünyada maceraları devam ederken sosyal becerileri de gelişir.

If AI Ruled The World

image 5 3
If AI Ruled The World

Yapay zekanın insanlara yardım etmesi gerekirken kontrolü ele almasını işleyen pek çok Manhwa, dizi, film mevcut. Bu manhwa da adıyla uyumlu olarak tam olarak aynı konuyu yapay zekanın insanlara üstün olduğu bir dünyayı işliyor.

Yapay zekâ insanların hayatını kolaylaştıran bir eşya konumundayken yıllar geçtikçe dünyanın yöneticisi haline gelir. Ana karakterimiz ise bir virüs yüzünden hafızasını kaybetmiştir. Kaybolan hafızasının dünyayı yöneten yapay zekayla bağlantısı nedir?

No Scope

image 6 3
No Scope

En iyi online oyun PSI BOND’un dünyaya tanıtılmasıyla insan ilişkileri ve liseler artık eskisi gibi değildir. PSI BOND da yüksek skora sahip olmak kişinin değerini belirlemek için yeterlidir.

Seri çok az kişinin erişebildiği bir rütbe olan Grandmaster Suho kang’in yalnız ve içe dönük Doyoon Lee’yi yanına almasıyla başlar. Yeni başlamasına rağmen Doyoon Lee bir oyun dahisi çıkar. Usta ve çaylağın yan yana savaşması ilginç olsa da birbirlerine karşı geldikleri zamanlar da olur

Omniscient Reader’s Viewpoint

image 7 3
Omniscient Reader’s Viewpoint

“Three Ways to Survive the Apocalypse“ kitabını başından sonuna kadar okuyan tek kişi olan Kim Dokja’nın hayatı apokaliptik kitabı bitirir bitirmez içinde geçen olayların gerçek dünyada yaşanmasıyla altüst olur.

Olayların romandakiyle aynı şekilde geliştiğini gören Kim Dokja, olacakları bildiği için herkesten öndedir. Sonunda hayata gelen okuduğu romanın onurlu ve azimli ana karakteriyle karşılaşır. Kim Dokja’nın serinin ana karakteri olmasına rağmen içinde bulunduğu dünyanın ana karakteri olmaması işleri ilginçleştiriyor.

İçerik Yazarı unknowed

Bir cevap yazın

Anime

Kitaptan Uyarlanan En İyi 10 Anime

Doujinshi

Doujinshi: Hayran Yapımı Mangalar İçin Kapsamlı Bir Rehber