in ,

Oshi no Ko’nun 2. Sezonu Onaylandı!

Oshi no Ko

2023 baharının en çok izlenen animesi olan Oshi no Ko, heyecan verici bir fragman ve yeni bir poster yayınlayarak ikinci sezonun yolda olduğunu açıkladı.

Çok izlenen bahar animesi Oshi no Ko ikinci sezonuyla geri dönüyor! Çıktığı anda büyük bir hayran kitlesi yakalayan ve popüler anime listelerinin başını çeken Oshi no Ko, ne kadar renkli, ışıl ışıl sahneler ve yıldız şeklinde gözleri olan karakterlerle dolu olsa da aslında göründüğünden çok farklı bir temaya sahip.

Oshi no Ko’nun 1. sezonu 28 Haziran’da “Idol” başlıklı 11. Bölüm ile sona erdi. Anime sona erdikten sonra, Oshi no Ko 2. Sezonun yolda olduğunu duyurdu ve yeni bir görsel ve video yayınladı. Video, Aqua ve Ruby’nin viral idol hayran dansı, Akane’nin Ai’yi taklit etmesi ve son olarak yeni B-Komachi’nin ilk çıkışı da dahil olmak üzere birkaç ikonik sahneyi gösteriyor. Aqua’nın Hoshino ailesinin yıldız gözünün artık simsiyah olması dışında 2. Sezon görseli 1. Sezona çok benziyor. Akane daha uzun saçlara sahip, arka planda ellerini kavuşturmuş Ai görüyoruz ve Kana da bir drama oynuyor gibi görünüyor.

Oshi No Ko

YouTube video
Oshi no Ko
Oshi no Ko
Oshi no Ko

Hikayesi, Aka Akasaka ve Mengo Yokoyari’nin mangasından alınan Oshi no Ko, Nisan 2023’te Doga Kobo‘nun imzasıyla oldukça başarılı olan bir animeye uyarlandı. Popüler anime listelerinin başını çeken animenin ilk sezonunu Daisuke Hiramaki yönetti ve Jin Tanaka senaryo yazarı olarak görev aldı. Müzikleri Takurō Iga besteledi. Yoasobi tarafından seslendirilen açılış tema şarkısı “Idol” müzik listelerinde son derece iyi bir performans sergileyerek Billboard Japan Hot 100 listesinde 11 hafta üst üste bir numarada yer aldı ve şarkının İngilizce versiyonu Billboard Global Excl. U.S. listelerinde zirveye yerleşerek orijinali Japonca olan ve bu listede zirveye yerleşen ilk şarkı oldu.

İlginizi Çekebilir:  İsekai Sevmeyenlerin Önyargılarını Kırabilecek 10 İsekai Anime Önerisi

Oshi no Ko HIDIVE’da En Çok İzlenen Anime Oldu

Anime, yayın platformu HIDIVE’ın en sevilen animesi Oshi no Ko oldu ve ilk bölümü animeyi kısa bir süre için MyAnimeList’te en yüksek puan alan anime yaptı. Seri, Aqua Hoshino rolünde Takeo Ōtsuka, Ruby Hoshino rolünde Yurie Igoma, eski çocuk oyuncu yıldızı Kana Arima rolünde Megumi Han ve Akane Kurokawa rolünde kısa süre önce ilk reality flört şovuna katılan Manaka Iwami gibi seslendirmenlere ev sahipliği yaptı. Oshi no Ko, eğlence sektörünün karanlık tarafına ışık tutan hikayesiyle pek çok eleştirmenin beğenisini topladı.

Bir jinekolog ve büyük bir Ai Hoshino hayranı olan Dr. Gorou Amamiya, hayranı olduğu şarkıcıyla en şok edici şekilde tanışır: 16 yaşındaki idol süperstar Ai, bebeklerini gizlice doğurabilmek için ona gelmiştir. Ai’nin doğum yaptığı gece Gorou, gizemli biri tarafından öldürülür ve Ai’nin ikiz bebeklerinden birine reenkarne olur. Artık Aquamarine adını alan Gorou, Ai ve ikiz kardeşi Ruby ile birlikte yaşadığı yeni hayatının tadını çıkarmaktadır, ancak Ai’nin öldürülmesine tanık olunca bu sevinci aniden sona erer. Keder ve öfkeyle dolan Aqua, gerçek katili arayarak Ai’nin ve kendi ölümünün intikamını almaya yemin eder.

Bir yanıt yazın

Horimiya

Horimiya Yeni Sezonuyla Yayında!

BL Manhwa Önerileri

En İyi 15 Fantastik BL Manhwa