in ,

The Boy and the Heron: Miyazaki’nin Son Büyük Eseri

The Boy and the Heron

Hayao Miyazaki’nin son eseri olan “The Boy and the Heron” anime’sindeki gizem, anime dünyasında en çok konuşulan konulardan biri olmuştu. Geçen hafta GKIDS tarafından yayınlanmış olan ilk tanıtım videosu, film hakkında şiirsel bir metin sunmaktan ve İngilizce logosunu göstermekten fazlası olmamasına rağmen büyük heyecan yarattı.

Şimdi ise filmin ilk gerçek görüntüleri nihayet yayınlandı. Sadece birkaç saatte fragman 150.000’den fazla görüntülenme aldı.

Yalnız sanatsal bir düzeyde baktığımızda filmin görüntülerinde anime yapımına ömrünü veren Miyazaki’nin yüksek standartlarını görebiliyoruz. Fragman, II. Dünya Savaşı’nın sonlarındaki yangın bombalamalarının atmosferik havasında. Miyazaki’nin önceki filmlerine benzer şekilde “The Boy and the Heron“, insanların günlük yaşamlarını, evrenin doğasını ve fantastik dünyanın kesiştiği geniş bir yelpazeye sahip. Geçtiğimiz hafta yayınlanan metin tabanlı tanıtım videosunda ima edildiği gibi bu yeni fragman da ana karakter Mahito’nun ölümün bittiği ve yaşamın yeni bir başlangıç bulduğu yer felsefesini doğruluyor.

Ayrıca bu yeni fragmanla The Boy and the Heron’un sinemalarda ne zaman vizyona gireceğini de öğreniyoruz. The Boy and the Heron, 8 Aralık 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

YouTube video
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron, Japonya’da sağlam bir başlangıç yaparak şimdiye kadar yaklaşık 7.74 milyar yen (yaklaşık olarak 140 milyar türk lirası) kazandı ve hala gösterime bir hayli zamanı bulunuyor. Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki, Miyazaki’nin “heron-swan-song” filminin şimdiye kadar yapılmış en maliyetli Japon filmi olduğunu belirtti.

The Boy and the Heron, Türkiye sinemalarında 8 Aralık 2023 tarihinde gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir:  İsekai Hayranları, Juuni Kokuki Anime'sine Bir Şans Verin!
Luffy

Naruto Vs. Luffy: Kim Kazanır?

Monkey D. Garp

One Piece: Monkey D. Garp Nasıl Bu Kadar Güçlü Oldu?