in ,

Baki: Son of Ogre – Çıkış Tarihi, Fragman, Konusu & Bilinmesi Gerekenler

Baki, dövüşçünün şimdiye kadarki en iyi dövüşleriyle dolu olacak yepyeni bir sezon olan Baki: Son of Ogre adıyla, bu yılın sonlarına doğru Netflix’e geri dönüyor.

1990’ların başında başlayan Baki the Grappler, en eski ve en akılda kalıcı spor manga serilerinden biridir. Manga, o gün bugündür bizzat yayınlanmaya devam ediyor ve birkaç anime uyarlamasına da ilham kaynağı oldu. En yeni serisi Netflix üzerinden yayınlanmakta olan ünlü manganın, çıkacak olan yeni sezonu için bir fragman ve çıkış tarihi duyuruldu.

Bu yılın sonlarına doğru, Dövüşçü Baki, son derece güçlü babası da dahil olmak üzere, şimdiye kadarki en güçlü rakiplerinden bazılarıyla dövüşmek için yepyeni bir sezonla nihayet Netflix’e geri dönecek. İşte, manganın hangi kısmına dayanacağı ve Netflix’e ne zaman geleceği de dahil, Baki’nin yeni sezonu hakkında bilinmesi gerekenler.

Baki: Son of Ogre’nin Konusu

Baki

Seri, 1991 yılında Keisuke Itagaki tarafından yaratıldı ve olabileceği en güçlü dövüşçü olmak isteyen genç delikanlı Baki’yi konu alıyor. Ezeli rakibi, bir dövüşte Baki’yi yenen ve onu rövanş maçına çalışsın diye dünyanın dört bir yanına gönderen babası Yujiro’dur. Baki bu yolda, çok sayıda başka dövüşçüyle ve hatta başka türlerle de dövüşür. Böylece, dünyanın ona sunduğu en büyük rakiplere karşı becerilerini geliştirir.

Baki Hanma veya Baki: Son of Ogre, hikâye gidişatını değiştirmeden önce ana evrenin son kısmı olan, manganın üçüncü kısmına dayanmaktadır. Yeni sezon Baki’yi, yolculuğu boyunca aldığı eğitimi ve becerilerini sınayacağı, destansı bir son çarpışma için babasıyla karşı karşıya getirecek. Serinin ilk iki sezonu 2018 ve 2020’de Netflix’te yayınlandı ve ONA versiyonu, 2000’lerin başlarında çıkan OVA ve sonraki televizyon serilerinin ardından manganın ikinci esas uyarlaması oldu.

Baki: Son of Ogre’nin Fragmanı

Yeni sezon için yakın zamanda çıkan fragman, etkileyici dövüş sahnelerinden ve animasyonlarından bazılarına bakış sunuyor. Seride, Baki’nin babasıyla dövüşeceğinin dayanak noktası, açılış sahnesinde Baki’nin babası olan devasa boyutlu Ogre’yi görmemiz. Baki, sadece saygıdeğer yaşlı babasıyla değil, aynı zamanda da akıl almaz derecede tuhaf birkaç rakiple de karşı karşıya geliyor. Bunların arasında, hayaletimsi bir sisin yanı sıra, kocaman bir peygamber devesi gibi çeşitli iri böcekler de var.

Baki: Son of Ogre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baki

Neredeyse bir yıl önce, 3. Sezon’un, 2005’ten 2012’ye kadar sürmüş olan Baki Hanma mangasına dayanacağı, Weekly Shonen Champion’ın sayfalarında duyurulmuştu. Serinin bu üçüncü kısmı, neticede 37 ciltten oluşuyor. Bu da demek oluyor ki, uyarlanacak çok fazla kaynak var.

Netflix, TMS Entertainment ve yönetmen Toshiki Hirano bu sezonun arkasındaki isimler olacak ve önceki sezonların seslendirme kadrosu da rollerini devam ettirecek. Bunlar arasında, Baki’nin bizzat kendisi olarak Nobunaga Shimazaki, Rumina Ayukawa olarak Megumi Han, Gerry Strydum olarak Takaya Hashi, Yujiro Hanma olarak Akio Otsuka ve Oliva Biscuit olarak da Hochu Otsuka gibi isimler var.

Baki: Son of Ogre Çıkış Tarihi

Baki

Netflix’in Baki serisinin üçüncü sezonu, önemli bir yıldönümü için sadece birkaç ay içinde bizlerle olacak. Seri, bu Eylül’de manganın 30. yıldönümüne denk gelecek şekilde devam edecek ve böylece Baki’nin babasıyla olan karşılaşmasını daha da önemli hale getirecek. Çıkış tarihi dünya çapında olduğundan, uluslararası hayranlar Japonya’daki izleyicilerle birlikte serinin keyfini çıkarabilecekler. Ayrıca, yıldönümünü kutlayan, yakın zamanda açılmış bir web sitesi var ve serinin yeni bölümleri bahsi geçen anma günü için buzdağının sadece görünen kısmı.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Manhwa Önerisi

Yeni Başlayanlar İçin 5 Manhwa Önerisi

Anime İzle

Manyağın Teki Sırf Anime İzleme Deneyimini Mahvettikleri İçin Ebeveynlerini Öldürdüğünü İddia Ediyor