in ,

Korku ve Romantizm Türünün Birleştiği 7 Manga Önerisi

En İyi Korku Romantizm Mangaları

Korku ve romantizm mangaları tür olarak genellikle birbirinden tamamen farklı iki tema olarak görülse de bu iki popüler türün harmanlanması heyecan verici bir okuma deneyimi sunabilir. Aşk teması genellikle korku anlatılarında yer alır; romantik takıntılar ve yasak aşk mecazları genellikle ölümcül olaylara yol açar.

Mangalar bu tür hikayeler, saplantılar ve cinayet de dahil olmak üzere her yola başvurmaya hazır saplantılı bir karakter türü olan Yandere tipiyle takip etme eğilimindedir. Diğer anlatılar, korkunç olayların aşıkları ayırdığı ve aşklarını ebedileştirdiği asırlık klasik aşk ve ölüm üzerine bir oyun içerir. Manga dünyasında ilgi çekici korku-romantizm hikayeleri eksik değildir, bu mangalar korku ve romantizm temalarını mükemmel bir şekilde bir araya getirerek gerçekten ilgi çekici ve zorlayıcı hikayeler ortaya çıkarma konusunda en üst düzeydedir.

Itsuka Tenma no Kuro Usagi

image
Itsuka Tenma no Kuro Usagi
Yayın Yılı2011
Cilt Sayısı6
MangakaTakayi Kagami

Doğaüstü olaylar genellikle korku mangalarında yer alır ve “Itsuka Tenma no Kuro Usagi” tam da bu türü ele alıyor. Eski bir büyücüye verilen unutulmuş bir söz Kurogane Taito’nun hayatını sonsuza dek değiştirir, ona yedi hayat bahşeder ve on beş dakika içinde yedi kez öldürülmemesi şartıyla onu ölümsüz sayar.

Taito bilmeden büyücü Saitohimea’yı geri getirir ve ikili, kötü kalpli eski bir büyücünün dirilişini savuşturmak zorunda kalır. Kaosun ortasında, Taito ve Saitohimea’nın romantizmi filizlenir, ancak bu duyguların yoğunluğu büyücü tarafından çok daha fazladır.

Highschool of the Dead

image 1
Highschool of the Dead
Yayın Yılı2006
Cilt Sayısı7
MangakaDaisuke Satō

Highschool of the Dead, manga dünyasının en iyi korku türlerinden biri olsa da pek çok kişi bu orijinal eseri unutmuştur. Manga muazzam bir popülerlik kazanmış, hatta mangayı doğrudan yerelleştirmek isteyen Kuzey Amerika yayın stüdyolarının dikkatini çekmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Sporseverler İçin 5 Harika Manga

Bir zombi kıyametinde umutsuzca hayatta kalmaya çalışan bir grup liseli arkadaşı takip eden manganın hikayesi oldukça abartılı. Ancak, Highschool of the Dead’i benzerlerinden ayıran şey hikayenin romantik yönleridir. Takashi ve Rei’nin zombi kıyameti arasındaki sıcak sahneleri, bu kadar korkunç koşullar altında bile yaşama kararlılıklarını ima ederek bir normallik duygusu yansıtıyor.

Sola

image 2
Sola
Yayın Yılı2006
Cilt Sayısı2
MangakaNaoki Hisaya

Sola, romantik olayları harmanlayan doğaüstü bir manga, ancak bu olaylar başlangıçta bir arkadaşlık olarak kök salıyor ve hikaye boyunca yavaş yavaş romantizme dönüşüyor. Hikaye, sadece geceleri bulabildiği tuhaf bir kızla tesadüfen karşılaşan bir lise öğrencisi olan Yorito’yu takip ediyor.

Tuhaf kızın, güneşe çıkamayan doğaüstü bir yaratık olan Yaka olduğu ortaya çıkıyor. Ancak Mitsuri’nin tek sorunu bu değildir, aynı zamanda varlığına son vermek isteyen bir adam tarafından avlanmaktadır. Bu tuhaf dünyada yeni kurduğu arkadaşlığını doğaüstü dehşetlerden korumak Yorito’ya kalmıştır.

Tasogare Otome x Amnesia

image 3
Tasogare Otome x Amnesia
Yayın Yılı2012
Cilt Sayısı10
MangakaMAYBE

Tasogare Otome x Amnesia’nın anlatısı diğer korku mangaları kadar tüyler ürpertici değil, ancak yine de romantizmle iyi bir şekilde birleşen bir tür doğaüstü korku hissi içeriyor. Hikaye, binanın bodrum katında ölen bir kız tarafından perili olduğuna dair karanlık bir sır taşıyan Seikyou Özel Akademisi’nde geçiyor.

Söylentiler ürkütücü görünse de, gerçek hayalet kız geçmiş hayatını hatırlamayan bir amnezi hastasıdır. Cevap arayan hayalet kız Yuuko’ya, hayaletleri görebilen birinci sınıf öğrencisi Teiichi Niiya ve birkaç arkadaşı katılır. Grup birlikte, okulun paranormal faaliyetlerinin ardındaki sırrı keşfetmeye koyulur.

Koharu no Hibi

image 4
Koharu no Hibi
Yayın Yılı2009
Cilt Sayısı4
MangakaYoukou Ooshiro

Koharu no Hibi standart Yandere korku-roman türünü takip ediyor, ancak manga Yandere yönleri açısından kesinlikle çıtayı yükseltiyor. Akira Torii, okulda sürekli karşılaştığı bir kız olan Koharu ile yakın bir bağ kurar, ancak onun yapabileceği ürkütücü maskaralıklardan habersizdir.

Arkadaşları tarafından ikna edilen Akira, enine boyuna düşünmeden kızla bir ilişkiye atlar. Şimdi, erkeği için her şeyi yapabilecek saplantılı bir Yandere ile baş başa kalmıştır. Koharu no Hibi, Yandere arketipinin en uç noktalarını kapsar ve kinayenin sınırlarını zorlar.

Sankarea

image 5
Sankarea
Yayın Yılı2012
Cilt Sayısı11
MangakaMitsuru Hattori

Sankarea: Undying Love’ın anlatısı biraz tuhaftır, zombi bir kız arkadaş bulma arzusu olan nekrofilik bir kahramana sahiptir. Chihiro Furuya sonunda bu hedefine ulaşır, ancak tamamen beklenmedik bir şekilde, depresyondaki bir kız yanlışlıkla Furuya’nın ölü kedisi için tasarlanmış bir diriliş iksiri içer.

İksir onu bir zombiye dönüştürse de, kız bir uçurumdan düşmesine rağmen ölümü kandırır ve hikayeyi anlatacak kadar yaşar. İnsanlarla beslenen alışıldık zombi anlatısı yerine, bu zombiler ortanca yapraklarıyla yaşayabilmektedir. Manga, Furuya’nın zombi kız arkadaşıyla yaşadığı nekrofilik maceraları, korku-romantizm temasıyla komediyi harmanlayarak anlatıyor.

Black Bird

image 6
Black Bird
Yayın Yılı2007
Cilt Sayısı18
MangakaKanoko Sakurakoji

Küçük yaştan itibaren iblisleri ve ruhları görebilmek korku türünde nispeten yaygın bir kinayedir, ancak Black Bird, kahramanı Kutsal Meyve’ye dönüştürerek bunu bir adım öteye taşıyor. Yokai’lerin Misao Harada’nın kanının peşine düşmesiyle, çocukluk arkadaşı Kyo’ya sığınmak zorunda kalır.

Şaşırtıcı bir şekilde, Kyo’nun bir Tengu Yokai olduğu ortaya çıkar; karga ve insan karışımı gibi görünen efsanevi bir Japon yaratığıdır. Diğer tüm iblisler gibi Kyo da Misao’nun evlenmesini istemektedir, çünkü bu ona eşsiz bir güç getirecektir. Ancak, aralarındaki aşk şeytani varlıklar ve davetsiz tehlikelerle doludur ve Misao’yu tamamen Kyo’nun merhametine bırakır.

Tarihi Manhwa

Okumanız Gereken 7 Tarihi Manhwa

Aşk Animeleri

Sevgiliyle İzlenebilecek Aşk Animeleri