in ,

En Korkunç Korku Manhwa’ları, Killing Stalking’den The Predator’e kadar!

Fantastik korku hikayeleri ile dolu birçok manwha var. İşte okurlarımıza ecel terleri döktürecek bazı korku manwha’lar

Sanatçıların akılda kalıcı paneller çizebilmeleri ve bu panellerde kısıtlamanın az olması, korkunçlukta limitleri kaldırıyor. Böylelikle gerçekçi senaryolardan olağanüstü cinayet senaryolarına kadar her türlü içerikle karşılaşabiliyoruz. Geceleri uyutmayacak tarzda manwha arayan okurlarımız için, en korkunç manwha’lar.

Killing Stalking

Korku Manhwa

Kötü şekilde nam salmış manwhalardan biri olan Killing Stalking, okuduktan sonra bile sizi rahatsız edecek türden. Koogi tarafından yazılan bu hikayede ana karakterimiz Yoon Buum sessiz bir çocuktur. Yoon Buum, Sangwoo adında popüler bir çocuğa aşık olur. Bir gün Sangwoo’nun evine zorla giren ana karakterimiz Yoon Buum, Sangwoo’nun seri katil olduğunu ve bir kadını bodrumuna hapsettiğini öğrenir. Bu olay Yoon Buum’u manipule ve istismar ile dolu karanlık ve karmakarışık bir olayın içine sürükler.

#Killstagram

Korku Manhwa

Ryoung tarafından yazılan bu hikaye, Remi Do adlı karakteri anlatıyor. Çoğu kişiye göre mükemmel bir hayatı olan Remi Do’nun sosyal medyada birçok takipçisi vardır. Fotoğraflarına her zaman beğeniler yağan karakterimize sürekli markalardan teklif gelmektedir. Bir seri katil Remi Do’nun her hareketini takip edince her şey değişir. Nefes almaya vakit bulamayacağınız türden bir gerilime sahip olan #Killstagram sosyal medyaya bakış açınızı değiştirecek ve bildirimlerden korkmanıza sebep olacak.

Distant Sky

Korku Manhwa

Inwan Youn tarafından yazılan bu hikaye, kıyamet sonrası kurgularına yeni bir soluk getiriyor. Bir genç, uyandığında dünyanın tamamen değiştiğini fark eder. Gangnamın karanlığa büründüğünü ve dünyanın cesetlerle kaplandığını görür. Elektrikler yoktur ve şehirde tek bir canlı bile yokmuş gibi gözükür. Karakterimiz, görünüşte ölü olan dünyayı keşfettikçe aklının anlam veremeyeceği derecede korkunç şeyler deneyimleyecektir. Ürkütücü, korkunç ve rahatsız edici olan bu seri, kıyamet sonrası bir dünyada yaşamanın getireceği hisleri çok iyi aktarıyor.

Bastard

Korku Manhwa

Carnby Kim tarafından yazılan Bastard, sizi durmak bilmez bir gerilim yolculuğuna çıkaracak. İlk bakışta sıradan bir lise öğrencisi sanılabilecek Jin Seon anormalin ta kendisidir. Karakterimizin küçüklüğünde geçirdiği bir kaza yüzünden, hafıza bozukluğu oluşmuştur, sol gözü tamamen görmüyordur ve uzuvları pinlerle sabitlenmiştir.

Jin Seon’un babası Dongsoo Seon, oğlunu tek başına büyüten güçlü ve karizmatik bir CEO’dur. Ancak Dongsoo Seon’un karanlık bir sırrı vardır. Kendisi aslında çok becerikli bir seri katildir ve oğlunu, suçlarına yardım etmesi için manipüle ediyordur. Bir süre sonra baba ile oğul arasındaki gerginlikten dolayı ikisinin de karanlık sırları ortaya çıkar. Bastard; istismarı, eziyeti ve ıstırabı anlatan bir seri. İnsanların, kötü düşüncelerine ne kadar kolay kapılabildiğinin de mesajını veren bu seri, bitirdikten sonra bile aklınıza gelince sizi rahatsız edecek türden.

The Predator

Korku Manhwa

Shin Heebin tarafından yazılan bu seride ana karakterimiz Sangjin zar zor da olsa ayın sonunu getirebilmek için bir markette çalışmaktadır ve elbette ilk bakışta normal biri gibi durmaktadır. Ama Sangjin’in karanlık bir sırrı vardır.

Oda arkadaşı aslında insan eti yiyen bir manyaktır. Sangjin, sık sık müşterilerini ve hoşuna gitmeyen insanları oda arkadaşına yem etmektedir. Üçüncü bir kişi yanlarına taşındığında her şey kontrolden çıkar. Kanlı ve karanlık bir gerilim serisi. The Predator’de hiçbir karakter göründüğü gibi değil.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Isekai OP Main Characters 1

Aşırı Güçlü Ana Karakterlerin Bulunduğu İsekai Animeler!

Kuzeyin Kılıcı

Kuzeyin Kılıcı: Jin Mu-Won’un En Güçlü Müttefikleri Kimler?