in , ,

Mushikaburi-hime Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Shojo türü animeler bu aralar çok çıkmıyor, ancak Shojo hayranları bu sonbaharda oldukça harika bir seri ile karşılacaklar: Mushikaburi-hime.

My Hero Academia, Spy x Family ve Bleach gibi Shounen animeler izleyiciler tarafından heyecanla bekleniyor olsa da Mushikaburi-hime animesi özellikle Shojo hayranları için kaçırılmaması gereken bir anime. Son zamanlarda, özellikle kraliyet temalı Shojo anime çıkmadı, ancak Mushikaburi-hime, kraliyet temalı animelerde olması gereken tüm hissiyatı veriyor.

Orijinali roman (Light Novel) olan Mushikaburi-hime, Yui tarafından yazılmış ve Satsuki Sheena tarafından resmedilmiştir. Mushikaburi-hime romanı 2018 yılında Yui Kikuta tarafından manga olarak uyarlandı ve altı tankõbon olarak serileştirildi.

Tankōbon Nedir?

Eksiksiz, hazır olan romanlar için kullanılan bir terimdir. Japonca “Bağımsız Kitap” anlamına gelmektedir.

Hem roman’ı (Light Novel) hem de mangasını J-Novel Club’da okuyabilirsiniz. Death Note, Wolf Children ve Parasyte: The Maxim’in stüdyosu MADHOUSE tarafından üretilen animelerin hayranları, Mushikaburi-hime yayınlanmadan önce seri hakkında bilmeleri gerekenleri sizler için yazdık.

Mushikaburi-hime Konusu

Mushikaburi-hime
Bibliophile Princess

Mushikaburi-hime, Prens Christopher ile nişanlı olan Elianna Bernstein adında genç bir kızı konu almaktadır. Prenses olmakla, kraliyet işleriyle hatta Christopher’la bile ilgilenmiyor. Elianna sadece bir şeye ilgi duyuyor: kitap okumak. Eline geçen her şeyi okumak istiyor!

Elianna’nın prensle evlenmeyi kabul etmesinin tek sebebi, ona kraliyet kütüphanesine giriş izni vereceğinin sözünü vermiş olması. Başka hiçbir şeyin ona bunu kabul ettirebileceğini düşünmüyordu. Ancak, Prens Christopher’ın başka bir soylu kadına yaklaştığını gördüğünde bazı şeylerin farkına geç vardığını fark etti.

Mushikaburi-hime 2022 Yılının En İyi Shojo Animesi Olacak!

Mushikaburi-hime
Bibliophile Princess

Animenin görselleri bizi 70’lere 80’lere götürüyor, tabii ki bu tarzı seven var sevmeyen var. Emin olun, seveceksiniz! Mushikaburi-hime, klasik Shojo animelerinin tüm unsurlarına sahip: yakışıklı bir kahraman ve kişiler arası ilişkilerine odaklanma. Başlangıçta Mushikaburi-hime animesi, Elianna’yı çevreleyen yakışıklı erkeklerin sayısından dolayı ters bir harem hikayesi gibi görünebilir, ancak etrafındaki erkekler sadece onu desteklemek için yanındadır, ona karşı romantik hissiyatları yoktur. Özellikle Elianna ile Christopher arasında tomurcuklanan aşkı seveceğinizden eminiz.

Hikaye, ortamı nedeniyle politik entrikalara sahip ama büyük ölçüde Elianna’nın duygularına odaklanıyor. Mushikaburi-hime’nin değişmeyen tek şeyi, Elianna’nın kitaplara olan sevgisidir. Kitapları sevmesinin tek nedeni hikayeler ve bilgiler değil; sevdiği insanlarla bağlantı kurmanın ve onlarla konuşmanın bir yoludur.

Mushikaburi-hime animesi 6 Ekimde sizlerle.

İlginizi Çekebilir:  İblis Avcısı: İblisler neden Kibutsuji adını asla anmazlar...

Bir yanıt yazın

İsekai Anime

Karakterin Dünyasına Döndüğü En İyi İsekai Animeler

Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Manhwasının Diğer İsekailerden Daha İyi Yaptığı 8 Şey