in ,

My Dress Up Darling 2022 Senesinin En İyi Animelerinden Biri – Neden İzlemelisiniz?

My Dress Up Darling 2022 senesinin en iyi animelerinden biri. Boşuna kış sezonunda aşırı popüler olmadı.

Anime sıralamalarının shounenler tarafından domine edildiği bir dönemde My Dress Up Darling yeni bir soluk getiriyor. Bu anime 2022 kış sezonunun çok tutanlarından biriydi, en çok da yaşamdan kesitler ve romantik komedi türünü sevenler beğendi. Aksiyon, kan ve vahşet herkesin animelerde görmeyi sevdiği şeyler değil. Fakat My Dress Up Darling, animede ne görmek isterseniz göstermiş.

Romantik komedi türü son zamanlarda biraz durgun olabilir ancak My Dress Up Darling gerçekten yeni bir şeyler sunuyor. Animenin, Demon Slayer ve Attack on Titan gibi büyük yapıtlara kafa tutabilmesinin bir sebebi var. Animeleri izlemek için bir sebebe ihtiyacınız olmasa da, sebep isteyenler için sıraladık.

İçine Çeken Bir Hikayesi Var

image
My Dress Up Darling

Her sene bir sürü anime yayınlandığı için hikaye çok önemli. My Dress Up Darling’de bazı tipleme karakterler olsa da, kişilerin iç dünyasına yaptığı yolculuklarla resmen seviye atlıyor. Hikayemiz Marin Kitagawa ve Wakana Gojo adındaki karakterlerin yeteneklerinin ve ilgilerinin birbirine çok iyi uymasını anlatıyor. Marin cosplay yapmak istiyor fakat kıyafet dikemiyor, Gojo ise bu işte usta diyebiliriz. Karakterler farklı dünyaların insanları olsalar da ikisinin kimyası izleyenlerin kalbini ısıtıyor. Bunun sebebi ikisinin de empati yapılabilir karakterler olması olabilir.

Cosplay Kültürü ve Teknikleri Hakkında Bilgi Veriyor

my dress up darling 1
My Dress Up Darling

Cosplay kültürü, animenin en süregelen ve öne çıkmış kültürlerinden biri. Cosplay kültürünü ele alan pek yapım yok. My Dress Up Darling’in hikayesi cosplay etrafında dönüyor. Böylece bu kültürün içindeki insanları da kendine çekiyor. Ayrıca seri, cosplay yapmanın kurallarını ve tekniklerini; nasıl görünmek için ne yapılması gerektiğini, ne kadar uğraşıldığını çok güzel gösteriyor. Tipik bir cosplayerın hayatını çok basit ama çok da komik şekilde anlatıyor.

İlginizi Çekebilir:  Burcuna Göre Hangi Tokyo Revengers Karakterisin?

Yer Yer Hoş Ecchi Sahneleri ve Komik Sahneleri Var

image 1
My Dress Up Darling

Bazı anime severler ecchi türünü garip bulabilir. Fakat, My Dress Up Darling bu konuda da çok başarılı. Çünkü tam ayarında ecchi bulundurduğu için komik sahneler ortaya çıkarıyor. Ne zorla hikayeye ne de zorla seyircinin gözüne sokuluyor bu sahneler. Marin, sevdiği iş olan cosplay konusunda vücudunu göstermekten asla çekinmiyor ayrıca durduk yere de göstermiyor.

Dahası, Marin’in öz güveni Gojou’nun utangaçlığıyla orantılı gidiyor. Marin normal bir şeymiş gibi üstünü çıkardığındaki Gojou’nun tepkileri aşırı komik ve tatlı. My Dress Up Darling’in 2022’nin en iyi serilerinden biri olması gerektiği su geçirmez bir gerçek ve saydıklarımız sizi bu seriye başlatmak için yeterli olmalı.

Bir yanıt yazın

Pride

Pride Ayına Özel Okumanız Gereken 5 LGBTQ+ Manga

Seinen Manga

Hak Ettiği Değeri Görmeyen En İyi Beş Seinen Manga