in ,

One Piece Gear 5 Yayın Tarihi ve Çok Daha Fazlası

One Piece

One Piece yeni çıkan fragmanlar ve görsellerle Gear 5’in animeye geleceğini duyurdu.

1044. Bölümle birlikte manganın ve bildiğimiz One Piece hikayesinin seyri değişmişti. Bölüm çıktıktan sonra uzun süre konuşuldu, serinin en iyi bölümü olduğunu söyleyenler oldu ve neredeyse 1,5 yıl sonra o çok sevilen Gear 5, sonunda animeye geldi!

Resmi Youtube Kanalında paylaşılan video, yayınlandığı gün 2,4 milyon izlenmeye ulaştı. Mangadan “Bu benim zirvem!” ve “Beşinci Vites” olarak hafızalara kazınan Gear 5 ya da diğer adıyla Beşinci Vites, anime tarihinde en çok beklenen uyarlama sahnelerden biri olabilir.

YouTube video

Yayınlanan fragmanlar ve haberlerle birlikte herkes Gear 5’in gösterileceği bölüm için çok heyecanlanmıştı. Müzikleri, mükemmel işlediği arkadaşlık teması, eğlenceli hikayesi ve özgün karakterleriyle ünlü olan anime, en başarılı uzun soluklu serilerden biri olarak kabul ediliyor. Her biri acıklı bir geçmişe sahip olan tayfa üyeleri, birbirlerine oldukça bağlı ve hepsi özellikle time-skip döneminden sonra kendine has pek çok yeteneğe sahip olmuştu. Fakat aralarında en çok dikkat çekeni Luffy’ydi. Güçlendirdiği hakisiyle ve olgun karakteriyle Luffy, 1044. Bölümde yeni bir gücün kapılarını açmıştı. Hayal gücünün büyüklüğüyle doğru orantılı olacak şekilde güçlenen bu yeni gücü Gear 5, Luffy’nin en büyük hayalini daha da fazla merak etmemizi sağladı.

Peki Gear 5 Tam Olarak Ne?

One Piece

One Piece / Manga – 1043.bölüm

“Momonosuke! Duyabiliyorum! Anılarım canlandı. Kurtuluş davullarını duyabiliyorum. 800 yıldır hiç duymamıştım. O, kesinlikle burada…Joy Boy!” -Zunesha

Wano arcında, Luffy ve Kaido’nun dövüşünün sonuna denk gelen bölümlerde tanıtılan Gear 5, belki de One Piece tarihinde okuyucularını en şaşırtan güçlerden biri. Serideki en absürt meyve kullanıcılarının güçleri düşünüldüğünde bile akla gelmeyecek yetenekler ve manevralara sahip bu güç, mangada da söylendiği gibi One Piece evreninin en saçma güçlerinden biri olarak biliniyor. Hito Hito no Mi: Model Nika meyvesi, güneş tanrısı Nika’ya ait bir meyve olarak biliniyor. Geçmişte Joyboy tarafından da kullanılan bu meyve, sahibinin hayal gücüne göre şekilleniyor ve kullanıcı hayalinin büyüklüğü ölçüsünde meyvenin gücünü arttırabiliyor!

One Piece

Gear 5, gerçekten de Luffy’nin zirvesi. Önceki Gear’larla karşılaştırıldığında oldukça farklı özelliklere sahip bu formla birlikte Luffy, sahip olduğu meyvenin güçlerini uyandırmış ve bu vitesin çizildiği sahnelerde manganın tarzı oldukça değişmişti. Çizgi film tarzına benzer bir çizim tarzına sahip olan Gear 5 sahnelerinde, sadece Luffy değil diğer karakterler de oldukça absürt yüzlere sahip oluyor ve çoğu panelde Luffy, kendini ve dokunduğu her şeyi farklı biçimlere sokarak eğlenceli sahneler ortaya çıkarıyor. Bu yüzden bu sahnelerin animeye nasıl uyarlanacağını hepimiz merakla bekliyoruz.

Gear 5 Luffy’nin Zirvesi

One Piece

One Piece / Manga 1044.bölüm

“Artık her şeyi yapabilmem mümkünmüş gibi hissediyorum. Biraz daha dövüşebilirim. Kalbimin atış sesleri çok komik! Bu benim zirvem! Bu, beşinci vites!” -Luffy

Gear 5, şüphesiz Luffy’nin en güçlü olduğu hali. Bu gücü uyandırdıktan sonra, Luffy kalbinin sesinin farklı olduğunu fark eder ve okuyuculara Zunesha tarafından Luffy’nin kalbinin “Kurtuluş Davulları” olarak bilinen bir ses çıkardığı açıklanır. Bu benzersiz kalp atışı, Luffy’nin yeteneklerinin zirvesini kullandığını gösterir. Luffy’nin kalbinin bir davul gibi atması, Luffy’nin Şeytan Meyvesi’nin güçlerini uyandırdığının bir işaretidir. Gorosei tarafından da açıklandığı gibi Luffy’nin lastik vücudu, eskisinden çok daha sert ve hatta daha lastiksi bir hale gelir. Buna rağmen özgürce dövüşebilir ve bu özelliği, Şeytan Meyvesini tüm One Piece evrenindeki en saçma güç haline getirir.

One Piece Gear 5 Bölümlerinde Megumi Ishitani Yapım Ekibinde Yer Almayacak

957 ve 1015. Bölümlerde yaptığı çalışmalarla büyük övgü toplayan Megumi Ishitani, Gear 5 bölümlerinde yönetmenlik görevini üstlenmeyecek. Ishitani, Twitter üzerinden söylentileri kesin bir dille reddetti ve bundan birkaç gün önce attığı tweetinde sızdırılan bilgilerle ilgili kafa karışıklığını giderdi.

Yeni Bölüm 6 Ağustos’ta Yayında!

One Piece

Serinin takipçileri 6 Ağustos tarihinde yayınlanacak bölüm için çok heyecanlı. Mangadan yaklaşık 1,5 yıl sonra sonunda animeye gelen Gear 5 bölümleri, yanında yeni bir opening ve yıllar sonra gelen yeni bir endingle bizi eski One Piece bölümlerine götürecek. Mangadaki o saçma ve eğlenceli görünen panellerin animeye nasıl aktarılacağını hepimiz merakla bekliyoruz!

İlginizi Çekebilir:  MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Spy x Family Karakterisin?
Basliksiz 1 jpg

TikTok Ve Sosyal Medya Anime Endüstrisini Köklü Bir Şekilde Etkiledi

Aksiyon Animesi

MyAnimeList’e Göre En İyi 15 Aksiyon Animesi