in ,

Netflix, One Piece Live Action Uyarlamasını Duyurdu!

Netflix duyurdu: Eiichiro Oda’nın yarattığı, en çok satan shonen manganın Live Action uyarlaması bu yıl “yelken açacak”! Netflix’in One Piece Live Action uyarlamasının çekimleri 2023 yılında başlayacak.

Netflix, resmi Twitter hesabından Live Action uyarlamasından bir görüntü ile birlikte duyuru yaptı ve Hasır Şapka Korsanları’nın sembolleşmiş gemisi Going Merry’nin önünde duran Luffy’nin bir görüntüsünü paylaştı.

Netflix’in yaklaşan Live Action uyarlamasını One Piece hayranları/izleyicileri ilk olarak Ocak 2020’de duydular. 2021 yılında, Live Action uyarlamasının oyuncuları açıklandı, Luffy karakterini Inaki Godoy, Nami karakterini Emily Rudd, Roronoa Zoro karakterini Mackenyu, Usopp karakterini Jacob Gibson, Sanji karakterini Taz Skylar ve Shanks karakterini Peter Gadiot canlandıracak.

One Piece: Live Action

One Piece, Netflix tarafından yapılan ilk Live Action uyarlaması değil. 2017 yılında, Tsugumi Ohba’nın Death Note eseri, Your Next’in yönetmeni Adam Wingard tarafından Live Action olarak uyarlandı. Takip eden yıllarda ise diğer popüler serilerin Live Action uyarlamaları yayınlandı, bunlar arasında Rurouni Kenshin, Fullmetal Alchemist, Bleach ve Cowboy Bebop eserleri bulunuyor. Bu Live Action uyarlamalarından bazıları serilerin sevenleri ve eleştirmenler tarafından ya çok sevildi ya da nefret edildi. Ancak Netflix’in mangadan uyarlanan Alice in Borderland dizisi oldukça başarılı bulundu, ikinci sezonunun yayınlanmasıyla bir hafta içinde en çok izlenen Netflix dizisi olarak rekor kırdı.

Eiichiro Oda’nın eseri One Piece mangası, 1997’de Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. O zamandan beri, tüm zamanların en popüler manga serilerinden biri oldu. Toei Animation’un One Piece anime uyarlanması 1999’da yayınlanmaya başladı ve halihazırda 1000’den fazla bölüm yayınlanmış durumda. Seri hâlâ devam ediyor.

15 tane One Piece filmi yapıldı, Goro Taniguchi tarafından yönetilen en son çıkan film One Piece: Red Japonya’da 2022 yılının en yüksek hasılat yapan filmi oldu ve sinema serüveni sırasında 19 milyar yen kazandı. Ayrıca One Piece: Red filmi uluslararası olarak da başarılı oldu ve 13 Ocak 2023 tarihine kadar Japonya dışındaki sinemalarda 35,5 milyon dolar kazandı.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Shounen Manga

Anime Yapılması Gereken 10 Harika Shounen Manga

Webtoon

Animeye Uyarlanmayı Hak eden En İyi 10 Webtoon