in , ,

Oshi no Ko: Yayım Tarihi, Fragmanı, İçeriği ve Son Güncellemeleri

Oshi no Ko

Kaguya-sama sevenleri, çok yakında yayınlanmaya başlayacak olan pop-idol, piyes tarzı anime olan Oshi no Ko’nun çıkışını iple çekiyorlar.

2023 Kış anime sezonunun sonuna gelmekteyiz. Bu sezonda “Tokyo Revengers” ve “My Hero Academia” serilerinin yeni sezonları en çok beklenen ve ilgi gören animelerden oldu. Henüz yeni çıkmış olan seriler de bu sezona ismini yazdırdı. Şimdi ise Aka Akasaka tarafından kaleme alınmış ve Mengo Yokoyari’nin çizimleriyle vücut bulmuş Oshi No Ko dahil olmak üzere birçok eğlenceli yeni seriler ve yeni sezonlarla 2023 Bahar sezonunu başlıyor.

Oshi no Ko ve Kaguya Sama aynı yazarın ürünleri ve birbirlerine bağlantılı olduğu sağlam teoriler barındırsa da Kaguya Sama; Miyuki ve Kaguya arasındaki hem romantizm hem stratejilerin döndüğü bir aşk savaşını ele alan, Oshi no Ko ise; isekai tarzı yorumu, karakterlerin hem büyüleyici hem de gergin duygu ve hisleriyle oldukça dürüst bir o kadar da acımasız bir bakış açıyla farkını biz izleyicilere sunuyor.

Oshi no Ko Konusu

Oshi no Ko

Oshi no Ko, çocuk karakterleri de dahil olmak üzere Japon pop idollerinin ve oyunculuğunun devasa ve acımasız dünyasının perde arkasına değinen, isekai unsurları da barındıran bir drama serisidir. Bu seriye drama veya piyes tarzı deme sebebimiz; işleyişin mangasında ve animesinde de özgün, orijinal ve dikkat çekici olması için birbiri ile ustalıkla harmanlanmış birden çok sahne-perdeden oluşan anlatım tarzından dolayıdır.

Gorou adında yerel bir bölgenin doktoru olan kahramanımız, en sevdiği pop-idol hem de acayip popüler olan Ai Hoshino’nun yeni doğan oğlu Aqua Hoshino olarak reenkarne olur. Ancak Gorou’nun hem en sevdiği pop idolü hem de aslında annesi olan kadınla yaşadığı yeni hayatı kısa sürede karanlık bir hal alır. O ve ikiz kardeşi Ruby, hayatlarında neyin daha önemli olduğuna dair zor bir karar vermelidirler: Ayakta durup kendilerine yeni bir hayat mı kurmalılar yoksa ailelerinin başına gelmek üzere olanların intikamını mı almalılar? İzledikleri yol boyunca hem Aqua hem de Ruby, yalan dümenlerle dönen sözde aşkların, yapımcılarla mücadele etmenin ve başa gelebilecek her türlü endişenin zirvede olduğu eğlence dünyasında büyümek zorundadırlar. Yani pop-idollerinin görünüşte mükemmel, renkli dünyasını akıllıca alt-üst etmeleri gerekir.

Oshi no Ko Fragman

Oshi no Ko

Oshi no Ko’nun serisinin fragmanında, hastanenin yeni hastası, bir idol olan Ai Hoshino ile karşılaşıyoruz. Ardından talihsiz kahramanımız Dr. Gorou’yu görüyoruz. Fragman neşeli ve masum bir notayla başlıyor gibi görünse de altında farklı bir karanlık ve esrarengiz bir havanın olduğu izleyicilerin çoğu tarafından hemen fark edilebilir gibi. Fragman, hikayeyi harekete geçiren ana olay örgüsünün hiçbirini bozmuyor, ancak Kaguya-sama’nın ünlü yazarı Aka Akasaka’nın kavrulmuş badem gibi üslubunu göz önüne alacak olursak, animenin yeni izleyici kitlesi bile içeriğin çok da masum olmayacağından emin olabilir.

Oshi no Ko’nun 2. fragmanı; daha yeni yeni yürümeyi öğrenen çocuklar olarak gösterilen ikiz kardeşler Aqua ve Ruby ile onların yaşlarında olan çocuk oyuncu Kana Arima’nın da dahil olduğu Hoshino ailesini gösteriyor.

Oshi no Ko Çıkış Tarihi

Oshi no Ko

Oshi no Ko animesi aylar önce, 2022 Aralık’ta, duyuruldu. Ancak daha yakın zamanda da net çıkış tarihi onaylandı: 12 Nisan 2023, yani İlkbahar 2023 anime sezonunun ortası. Anime stüdyosu Doga Kobo, Oshi no Ko serisini canlandıracak. Avrupa ve Amerika için HIDIVE platformunda yayımlanacak.

İlgilenenler, şu anda yeni bölümleri yayınlayan Oshi no Ko mangasına da göz atabilirler. Manga Plus uygulaması/web sitesi, ilk altı bölüm ve en son altı bölüm herkesin okuması için ücretsiz olarak tüm seriyi sunuyor. Cilt 2, 23 Mayıs 2023’te piyasaya sürülecektir.

İçerik Yazarı jekiyim

Bir cevap yazın

Mashle: Magic and Muscles

Mashle: Magic and Muscles: Yayım Tarihi, Fragmanı, İçeriği ve Son Güncellemeler

Demon Slayer

Demon Slayer: İblisler Evrimleşebiliyor – Ve Muzan Bunu Biliyor!