in ,

Demon Slayer: İblisler Evrimleşebiliyor – Ve Muzan Bunu Biliyor!

Demon Slayer

Demon slayer animesinin Muzan Kibutsuji‘si insanlerin bildiği en güçlü iblisdir, ancak bunun nedeni astlarını yani diğer iblisleri manipüle etmesinden kaynaklı olabilir.

İblislerin Kralı olarak da bilinen Muzan Kibutsuji, Demon Slayer evrenindeki tüm iblislerin yaratıcısı ve atasıdır. İblise dönüşen ilk insan ve bin yıldan fazla bir süredir iblis ordusunu büyütüyor, karşılığında insanlığa korku saçıyor ve İblis Avcıları Loncası kuruluyor.

Tüm zamanların en güçlü iblisi ve alt edilemeyen bir düşmandır. Muzan tüm iblislerini kontrol eder, ancak Muzan’ın etkisinden kurtulan bir avuç ast, ondan çok daha gelişmiş iblis olmak için inanılmaz bir potansiyel göstermektedir.

Muzan’ın Etkisinden Kurtulan İblisler Güç ve Dayanıklılık Kazanır

Demon Slayer

Muzan, emrindeki iblislerin iradesi üzerinde tam kontrole sahiptir. Bu nedenle, ordusu asla kendi başına hareket etme özgürlüğüne sahip değildir. Bununla birlikte, iblislerin onun kontrolünden kurtulduğu ve eski hallerinden çok daha güçlü oldukları durumlar vardır. Buna vereceğimiz en iyi örnek Nezuko Kamado’dur. İblise dönüştükten sonra, neredeyse anında Muzan’ın etkisini aştı ve yenileyici yeteneklerini ve hızını arttırdı. Birkaç dakika içinde, kana susamışlıkla savaştı ve kan tüketimi yerine uyku yoluyla gücünü yeniden kazanmak için hücrelerini evrimleştirdi. Bunun da ötesinde, Nezuko’nun sadece iblislere zararlı olan eşsiz bir İblis Kan Sanatı geliştirmesi çok az zamanını aldı. Ve bunları, bu tekniklerin gelişmesi için gereken deneyime ve insan kanına sahip olmadan yaptı.

Nezuko, iblis evriminin ilk örneği değildi. Nezuko’nun tedavisi için çalışan yetenekli doktor Tamayo, eskiden bir iblisti. Bir noktada doğrudan Muzan’ın altında hizmetçi olarak çalıştı, ancak efsanevi Yoriichi Tsugikuni’nin efendisini öldürmeye yaklaştığını gördükten sonra hücrelerinde umut yeşerdi. Tamayo’nun ailesinin intikamını alma isteği ve Muzan’a olan nefreti, kontrolünden kurtulmasına yardımcı oldu ve Nezuko’ya benzer şekilde gelişti. Sonuç olarak, içgüdülerini bastırdı, masum insanları öldürmek yerine etik olarak kan satın aldı ve iblis içgüdülerini ilaçla değiştirdi, böylece daha insani bir yaşam sürdürebildi. Nezuko’nun, Tamayo’yu bir iblis olarak değil, bir insan olarak göreceği dereceye kadar insanlığını kazandı.

Nezuko ve Tamayo, iblis biyolojilerini bastırmak için evrimleştiler, böylece bir tehdit olmadan insanlar arasında yaşayabildiler, ancak bir iblis bunu çok farklı bir nedenden dolayı kullandı. Akaza, insani anıları ona geri döndüğünde Muzan’ın etkisinden kurtuldu ve ona sevdiklerini koruma isteğini hatırlattı. Üst Kademe Üç, bir Nichirin kılıcı tarafından kafası kesildiğinde öldürülemeyen bir iblise dönüştü, Demon Slayer’da başka kimsenin sahip olmadığı eşsiz bir yetenek.

İnsan anılarını yeniden kazandıktan sonra, Akaza yanlış taraf için savaştığını fark etti ve yenilgiyi kabul etti. Kafası kesildikten sonra yenilenmesini durdurdu, ancak İblislerin Kralı’nın iradesi onu yaşamaya zorlamak için geri döndü. Ailesine olan sevgisini ve geçmiş efendisine olan saygısını kullanan Akaza, Muzan’ı ikinci kez yendi ve sevdikleriyle birlikte öbür dünyaya geçti.

Muzan Kibutsuji, Evrimleşmeleri Durdurmak İçin İblislerini Kontrol Ediyor

Demon Slayer

İblisler, Muzan’ın kontrolünden kurtulduklarında evrimleşme ve daha hızlı gelişme eğilimindedir. Muzan, iblislerde bu baskıyı kurmasaydı, muhtemelen şimdi iblisler şu an olduklarından çok daha güçlü olacaklardı. Gelişmiş çeviklik, güç ve dayanıklılık oldukça temel evrimlerdir, ancak kafa kesme ile öldürülemez olmak, insanlık için çok büyük bir tehdit oluşturabilirdi. Eğer daha fazla iblis iradelerini yeniden kazanabilseydi, insanlığın sonunu kolaylıkla getirebilirlerdi.

Eğer Muzan bir iblislerin böyle keskin evrimleşme yeteneklerinin farkındaysa, muhtemelen yarattığı daha güçlü bir iblis tarafından asla tahttan indirilmemesini sağlamak için onları kontrol ediyordur. Bu şekilde, en güçlü olarak kalır binlerce yıl boyunca yaşar.

İblis Avcıları’nın düşmanı son derece zekidir ve bunu kendi yararına kullanır. İblisleri korkutarak, düzene sokarak özgür iradelerinin kaybolmasını sağlar ve onlar üzerinde tam hakimiyet kurar. Emrinden kurtulabilen iblislerin hepsi, inanılmaz bir evrim sürecine girdi. Muzan, tahtını garanti altına almak ve kendisini isyandan korumak için iblisler üzerindeki kontrolünü korumalıdır.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Oshi no Ko

Oshi no Ko: Yayım Tarihi, Fragmanı, İçeriği ve Son Güncellemeleri

Naruto

Naruto’daki Susanoo Kullanıcıları Sıralaması