in ,

Record of Ragnarok: Fragmanı, Konusu, Yayın Tarihi ve Bilmeniz Gerekenler

Record of Ragnarok, uzunca bir antik mitolojiden uyarlanan anime ve manga listesine eklenen en yeni yapım. Aslen bünyesinde tanrı ve tanrıçaları barındıran bir seinen aksiyon mangası olan seriye bu baharda bir Netflix animasyon adaptasyonu geliyor. İnsanlar ve onları yöneten tanrılar arasındaki bütün savaşları sonlandıracak bir savaşı anlatan seri Record of Ragnarok, sadece eski efsanelerin yeniden anlatımı değil. İşte manganın konusuna, anime adaptasyonu ve adaptasyonun ne zaman yayımlanacağıyla ilgili haberlere bir bakış:

Record of Ragnarok’un Konusu

Record of Ragnorak e1617461942188

Record of Ragnarok mangası Shinya Umemura, Takumi Fukui ve Ajichika’nın eseri olup yayımına 2017’de Monthly Comic Zenon dergisinde başlanmıştır. Günümüze değin on ciltte toplanmasıyla birlikte yan ürünü olan Shumatsu no Valkyrie: Ryo fu Hou Sen Hishouden’in de üç cildi çıkmıştır.

Hikayesi tüm dünyadan ve kültürlerden gelen çeşitli tanrıların bir araya gelmesini ele alır. Hepsi insanlığın yıkıcılığa eğimliliğini ve insanların artık yaşamaya devam etmemesi gerektiğini konuşmak için toplanırlar. Fakat Valkyrie Brunhilde insan ırkını savunur ve insanlığa affedilmek adına son bir şans daha tanınmasını önerir. Bu son şans bazı tarihi figürlerin tanrılarla savaşacağı bir turnuvada kendini gösterir. Savaşın adil olması için insanlar onların dövüşmelerini sağlayan dönüştürülmüş Valkyrie’den yapılmış sihirli silahlarla donatılır. Tek dezavantajı, eğer insan konakları dövüşü kaybederse Valkyrieler de otomatik olarak ölüyorlar.

Turnuvaya katılanlar arasında Lu Bu, Jack the Ripper, Buddha, Nikola Tesla, hatta ve
hatta Adem gibi tarihi figürler bulunmakta. Tanrılar arasında ise Thor, Zeus, Heracles, Hermes, Shiva, Bishamonten, Anubis ve Beelzebub bulunmkata. Bununla birlikte Hindu ilahlarından Shiva gibi daya çok soyut tanrıların kullanılması mangayı biraz tartışmalı hale getirmiştir.

Record of Ragnarok Fragmanı ve Haberler

YouTube video

Animeye ait kısa fragmana ilaven yakın zamanda bir fragmanın paylaşılmasının yanı sıra, Warner Bros. Japan anime adaptasyonunun olacağını Aralık 2020’de duyurmuştu. Warner Bros. Japan’in resmi özeti şöyledir:

İlginizi Çekebilir:  Re-Main: Fragman, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler


“7 milyon yıllık İnsan Uygarlığı sona eriyor… 1000 yılda bir dünyanın tüm tanrıları ‘İnsan Irkının Hayatta Kalış Konferansı’na katılmak için cennette bir araya gelir. Tüm tanrılar geçmiş hatalarının sonucu olarak insan ırkına nihai bir son getirmek üzere anlaşır fakat son karar verilmeden önce 13 Valkyrie kız kardeşlerden en büyüğü Brunhild, karşı çıkar.

‘İşi biraz renklendirmek adına neden insanları test etmiyorsunuz?’ Onun teklifi dünyadaki tüm tanrıların ve insanlık tarihinden tüm savaşçıların birebir dövüşeceği, insanlarla tanrıların son çekişmesi olacak Ragnarok’u yapmaktı. 13 dövüşten 7’sini kazanan ilk takım galip gelmiş olacaktı. Tanrılara karşı bir savaşı kazanmak insanlar için neredeyse imkansız gözüküyordu.

Tanrıların insanları küçümsemesine rağmen Brunhild onları daha da kışkırtır; ‘Korkuyor musunuz?’ Sinirleri hoplayan tanrılar bir hışımla Brunhild’in teklifini kabul ederler. Böylece, Brunhild ve kardeşleri insan tarihinin en güçlü on üç savaşçısını seçmelidir. İnsanlar tanrıları yenip nihai sonlarını durdurabilecek mi? Cennet ve dünyanın son savaşları artık başlıyor!”

Record of Ragnarok’un Yayın Tarihi

record of ragnarok netflix anime adam 1262098 1280x0 1

Netflix’in özel serisi, CGI animasyonlarıyla tanınan Studio Graphinica tarafından üretiliyor. Stüdyonun önceki yapımları arasında Tokyo Mew Mew’ün anime adaptasyonuyla birlikte Hellsing serisi bulunuyor. Henüz tam tarih verilmemiş olsa da Record of Ragnarok’un tüm dünyada Netflix’e Haziran’da onaylanmış durumda.

Re-main

Re-Main: Fragman, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler

Manga

Manga, Manhwa ve Manhua Arasındaki Farklar, Açıklandı