in ,

Naruto: Gedo Mazo

Gedo Mazo

Gedo Mazo, Naruto’da daha sonra on kuyruklu canavar olarak ortaya çıkan gizemli bir varlıktır. İşte serideki güçlerine ve rolüne bir bakalım.

Kuyruklu canavarların güçlerini mühürleyen Gedo Mazo, Naruto evreninin en büyük gizemlerinden biridir. Akatsuki bu heykeli Jinchuriki’nin içindeki kuyruklu canavarların çakrasını çıkarmak için kullanır, böylece insan içindeki misafirini öldürebilir. Gedo Mazo ya da bazılarının söylediği gibi Dış Yolun Şeytani Heykeli, seride bilindiği gibi tek bir amacı vardı. Akatsuki üyeleri de böyle düşünüyordu. Ancak bu buzdağının sadece görünen kısmı.

İçi boş kabuk şeklinde olan heykel, Hagoromo ve Hamura Otsutsuki tarafından bin yıl önce aya mühürlenen on kuyruklu canavarın bedenidir. Fakat Madara Uchiha Rinnegan’ını uyandırdıktan sonra, mührü kırdı ve heykeli dünyaya çağırdı. Kabuk kalırken on kuyruğun gücü daha sonra dokuz kuyruklu canavarlara bölündü.

Madara Gedo Mazo’yu Neden Dünya’ya Geri Getirdi?

Gedo Mazo

Yenilgisinden sonra, Madara’nın Rinnegan’ını uyandırdıktan sonra çağırdığı on kuyruklu canavar basit bir kabuğa indirgendi. Madara daha sonra bu kabuğu Hashirama’nın hücrelerini yetiştirmek için kullandı ve devasa çiçekli bir ağacın içinde bulunan anlamsız bir klon yarattı. Ağacı kendisi için yaşam desteği olarak bağladı ve Heykel’den sürekli çakra aldığı için ömrünü uzatabildi.

Yaygın yanlış anlaşılmanın aksine, Madara ağacın güçlerini kullanarak bir Beyaz Zetsu ordusunu bilerek yaratmadı. Heykelin ve Hashirama’nın hücrelerinin kombinasyonunun, ağacın dallarında yetişen yapay insanların arkasındaki neden olduğuna inanıyordu. Ancak gerçekte Siyah Zetsu yüzyıllardır orada saklanan heykelin içindeki ölen kişileri gizlice uzaklaştırdı.

Nagato Uzumaki Gedo Mazo’yu Nasıl Kullanıyordu?

Gedo Mazo

Ölümünden kısa bir süre önce, Madara Rinnegan’ını çocuğun haberi olmadan genç Nagato’ya verdi. Bu yüzden, korkunç güçlerinin farkında olmamasına rağmen Nagato Gedo Mazo’yu çağıran tek kişi oldu. Üçüncü Büyük Ninja Savaşı sırasında, arkadaşlarının yaralanmalarına tanık olmanın öfkesiyle tükenen Nagato, saldırganları yenmek için bilinçaltındaki heykeli çağırdı.

Daha sonra, arkadaşı Yahiko’nun ölümünden dolayı öfke ve kederle dolu olan Nagato, heykeli tekrar çağırdı ve düşmanlarına yıkıcı bir zarar verdi. Ancak bu sefer heykel sırtını siyah alıcılarla deldi ve yaşam gücünü boşalttı. Bu Nagato’yu kalıcı olarak zayıflattı ayrıca ona sınırsız bir güç verdi. Akatsuki’de Pain olarak lider olduğu süreçte heykeli sadece kuyruklu bir canavarın gücünü mühürlemek için kullandı.

Gedo Mazo’nun Güçleri ve Yetenekleri

Gedo Mazo

Rinnegan’dan başka hiçbir güç bu efsanevi heykeli çağıramaz. Ancak heykel çağrıldıktan sonra hem Uchija hem de Senju’nun güçlerine sahip shinobi onu kontrol edebilir. Gedo Mazo, Kuyruklu Canavar tarafından beslenmezse çağıran kişinin yaşam gücünü tüketir. Nagato’da tam olarak bu durumdaydı ancak Uzumaki soyu nedeniyle hayatta kalmayı başardı. Nedense Obito ve Madara hiçbir şeyden ödün vermeden heykeli çağırabiliyorlardı.

Gedo Mazo, hedef ağızdan serbest bırakılmış hayalet ejderhaya dokunduğu sürece herkesin çakrasını anında çıkarabilir. Ayrıca ağzından kuyruklu canavarların güçlerini bastıran çakraları da gösterebilir. Ayrıca, heykel bütün savaş alanını sarsacak kadar güçlü şok dalgaları yaratabilir. Hatta sırtındaki çıkıntılardan çakralar fırlatabilir, bu saldırı Shippuden serisinde Neji’nin ölümüyle sonuçlanmıştı.

İçerik Yazarı Sarius

Bir cevap yazın

Hangi Death Note Karakterisin

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Death Note Karakterisin?

Hangi Fullmetal Alchemist karakterisin

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Fullmetal Alchemist Karakterisin?