in ,

Black Clover: Anime, izleyicileri nasıl Asta’ya döndürdü?

Black Clover’ın animesi, özellikle kahramanı olmak üzere, kötü şöhretli bir başlangıç yaptı. İşte Asta’nın evrimi, hayranlarının kalbini kazanmasına nasıl yardımcı oldu.

Black Clover, ana karakteri Asta ile birçok izleyici için kötü şöhretli bir başlangıç yapmıştı. Seriye takılıp kalanlar onu artık mahcup bir zevk olarak görüyorlar, ya da arsızca sağlam bir shonen aksiyon animesi olarak övgülerini söylüyorlar.

Asta, inanılmaz derecede olan alçakgönüllülüğüyle, yüksek sesiyle ve kısır görüşlü bir karakter olmasıyla animeye başladı. Herhangi bir mana’sı yada büyü yeteneği yok ama yine de büyücü kral olmayı hedefliyor. İlk gerekçesi, eğer bu olursa Rahibe Lily’nin onunla evlenmeyi kabul etmesi ve Yuno’nun rakibi olacağına dair bir söz vermesiydi. Bu durum zamanında mantıksız görünse de, Asta pes etmedi. Asta’nın evriminin her yerde Black Clover hayranlarının kalbini kazanmasına nasıl yardımcı olduğuna bir bakalım.

Black Clover

Black Clover boyunca, Asta’nın ezik karakterizasyonu, onun ana beğeni noktasıydı. Kendisinden bariz bir şekilde üstün olanlar da dahil olmak üzere, hiçbir rakibine karşı pes etmedi. Asta, arkadaşlarını ve Yonca Krallığını korumak için daha güçlü olmayı istedi. Onun güç gösterisi ve basit ama yerinde mantığı, dizi eleştirmenlerinin ve kötü adamların kalbini değiştirdi.

Black Bulls onu aldıktan sonra, Asta sayısız göreve gitti ve dünyada var olan korkunç insanların dehşetini ve nefretini tecrübe etti. Elmas Krallığının Mars’ı ile savaşırken gidişatını değiştirdi ve Yuno ve iki Altın Şafak üyesinin önünde kalbini değiştirmeyi başardı. Asta’nın kendisi olarak değişim yaratması, hem kendi imajını hem de Black Bulls’un imajını değiştirmeye yardımcı oldu.

Asta’nın bireysel olarak büyümesi, bütün Black Bulls üyelerinin de büyümesine yardımcı oldu. İzleyiciler onun bu aile ile etkileşimini sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda mental ve duygusal olarak da görmeli. Asta, kılıç kullanma kabiliyetini kaybettiğinde, bütün Black Bulls ekibi bir çözüm aradı. Fiziksel yeteneğini kaybetmekten dolayı kaynaklanan depresyonu daha karmaşık bir durum oldu, savunmasız bir yanını gösteriyordu, ve yüksek sesi ve gücü hiçbir yerde bulamadı.

Black Clover’ın kahramanı, her düşmanı alt etmek için büyük ölçüde duygusal kararlılığına güveniyordu ve izleyiciler onun düşük zamanlarından beklenmedik bir geri dönüş yapmasını seyretti. Black Bulls, Asta’nın yaralarına çare ararken Cadı Kraliçe ile bir araya geldi. Arkadaşlarının hayatlarını tehdit ederek Asta’nın şeytanını çıkarmaya çalıştı. Daha sonra Kara Asta olarak evrimleşti ve Anti-Sihrini daha önce hiç görülmemiş bir ölçüde kullandı. Cadı Kraliçe daha sonra Asta’ya saygı duydu ve yaralarını iyileştirdi.

Black Clover

63.bölüm, “Not in the Slightest”, Black Clover’daki en büyük dönüm noktasıydı çünkü Asta’nın gücünü, yeteneklerinin gelişimini ve potansiyelini gösterdi ve şovun kendisini bir shonen ağır siklet haline getirdi. İzleyicileri, daha ne kadar büyüyebileceğini görmek için özellikle Asta’yı izlemeye teşvik etti.

Asta’nın gerçekleştirdiği güçlendirmeler, yeni saldırılar ve teknikler hem hayranların hem de dünyadaki karakterlerin saygısını ve sevgisini kazanmasına yardımcı oldu. Büyücü Kral, Yami, Yuno, Black Bulls ve neredeyse herkes Asta’yı destekledi ve bu onun Sihirli Şövalye olarak potansiyelini göstermesi için kapılar açtı. Mereoleone ile antrenman yapmasına izin verildi, Noelle’in kardeşlerinden saygı gördü ve hem ilk Büyücü Kral’dan hem de şimdiki Büyücü Kral’dan onay aldı.

Black Clover

Asta’nın en belirgin değişimi Kalp Krallığındaki eğitimi sırasında geldi. Yıldırım hızına yakın hareket ettikçe kasları kocaman oldu, kılıcıyla uçmayı öğrendi ve gücünü katlanarak artırdı. Teknikleri Yonca Krallığındakilerden farklı olan çok güçlü büyü kullanıcıları ile savaştı, bu da ona çözümler bulmak ve kendi yeni keşfettiği yeteneklerini kullanmak için daha fazla menzil verdi. Bu büyüme hayranlar için hoş bir şok oldu. Bağırarak Rahibe Lily’nin kalbine girmeye çalışan küçük çocuk çoktan gitmişti.

Black Clover’ın sona ermesinden önce, izleyicilere Asta’nın karakter gelişimi ve büyümesinin en yeni kaynağı gösterildi. O ve şeytanı Liebe, gerçek dünyada ilk kez etkileşime girdi ve savaştı. Liebe’nin hem yürek burkan hem de duygusal arka planı izleyicilere gösterildi. İkilinin potansiyeli, hayranlara dört gözle bekleyecekleri daha fazla şey sundu.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Black Clover

Toonami, Black Clover 4. Sezon İlk Gösterim Tarihini Belirledi

Skeleton Knight in Another World

Skeleton Knight in Another World İsekai sevdalıların kalıcı olacağını kanıtlıyor